Dovolená Francouzská Polynésie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Francouzská Polynésie - navigace  
zájezdy Francouzská Polynésie Hotely a ubytování Francouzská Polynésie
Last minute Francouzská Polynésie Informace Francouzská Polynésie
Víza Francouzská Polynésie Fotogalerie Francouzská Polynésie
Mapy a průvodce Francouzská Polynésie Recenze hotelů Francouzská Polynésie
Diskuze Francouzská Polynésie  Francouzská Polynésie

 --> Chcete do země jet? --> Kde se tam můžu ubytovat?

-->Info o možnostech ubytováníCeny ubytování
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Francouzská Polynésie nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od rodinných penzionů až po pětihvězdičkové luxusní hotely. Ceny jsou však často dost vysoké a příliš neodpovídají kvalitě nabízených služeb. Některé levnější hotely a penziony neposkytují ručníky a mýdla a většinou chtějí platby v hotovosti. Klimatizace občas chybí i v dražších hotelech, avšak ostrovy jsou po celý rok ochlazovány příjemným svěžím vánkem a větrací zařízení vám zcela postačí.

Kempy a hostely
Skutečné kempy ve Francouzské Polynésii neexistují, ale mnohé penziony vám nabídnou místo, kde si můžete postavit stan. Jeho součástí by určitě měla být síť proti komárům. Nemile překvapit by vás mohla i průtrž mračen, a proto si zajistěte možnost rychlého přesunu někam pod střechu. Klasické hostely ve Francouzské Polynésii také nenajdete, jejich funkci však dobře nahradí levnější penziony.

Penziony
Tato forma ubytování je velmi oblíbená a nějaký penzion najdete snad na každém ostrově. Můžete být ubytováni buď přímo v některém z pokojů, nebo obývat samostatný bungalov. Tyto příbytky jsou většinou velmi jednoduché konstrukce a připomínají tradiční polynéská obydlí. Jejich vybavení je také spíše prosté (ložnice, sprcha) ale umožní vám udělat si obrázek o tom, jak bydlí běžní Polynésané. Na postelích bývají barevné přehozy tifaifai a zdi zdobí nástěnné tapy, tradiční netkané textilie. Většinou tu neteče teplá voda, ale to ve Francouzské Polynésii skutečně není žádným problémem. Jídlo se tu podává formou plné penze či polopenze, záleží na vašem výběru. Penziony často pořádají různé pikniky, výlety na lodích, návštěvy perlových farem nebo rybářské exkurze.

Malé hotely
Pohodlnější ubytování vám nabídnou malé hotely. Bungalovy jsou lépe vybaveny a jsou postaveny podle jednoduchých původních polynéských chýší se střechami z palmových listů. Jídlo většinou není součástí ubytování, ale v blízkosti se vždy nachází restaurace, kde máte možnost se najíst a napít. V restauraci i hotelu můžete platit kreditními kartami.

Luxusní hotely
Tyto přepychově vyhlížející stavby naleznete na těch nejkrásnějších místech ostrovů jako Tahiti, Moorea, Huahine, Raiatea, Rangiroa, Manihi, Hiva Oa, Nuku Hiva a hlavně Bora Bora. Skryté ve stínu kokosových palem, obklopené umělými plážemi s bílým pískem jsou tak trochu světem samy pro sebe. Jejich součástí je vždy restaurace, bar, bazén, butiky, obchody s klenoty a sportovní zařízení. Bungalovy jsou postavené na zahradě, na pláži, nebo dokonce nad vodou. Ty patří mezi nejdražší. Většinou se nim dostanete po dřevěných chodníčcích a obsluha vám vozí jídlo na kánoi. Jejich součástí také bývá nízký stolek se skleněným dnem, kterým je vidět do laguny jako do jednoho velkého akvária plného různých živočichů všech barev a velikostí. Tyto bungalovy také často mají malou terasu s vlastním přístupem do moře. Architektura luxusních hotelů je ještě více inspirovaná tou tradiční, běžné jsou chýše s pandánovými střechami a bambusovými stěnami s interiéry bohatě zdobenými různými uměleckými výtvory. Dobrou zprávou je, že tyto luxusní hotely nejsou zcela nedobytnými pevnostmi. Pokud si koupíte jídlo v restauraci, nebo aspoň drink u baru, budete mít přístup na pláž a příležitost pokochat se tanečním vystoupením, která se tu konají několikrát do týdne.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz