Dovolená Francouzská Polynésie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Francouzská Polynésie - navigace  
zájezdy Francouzská Polynésie Hotely a ubytování Francouzská Polynésie
Last minute Francouzská Polynésie Informace Francouzská Polynésie
Víza Francouzská Polynésie Fotogalerie Francouzská Polynésie
Mapy a průvodce Francouzská Polynésie Recenze hotelů Francouzská Polynésie
Diskuze Francouzská Polynésie  Francouzská Polynésie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Hlavní město PapeeteArcheologická nalezištěMuzeaPerlové farmyBotanické zahradyLagunárium-->Loď AranuiOrganizované výlety
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Loď Aranui
Jedno z největších polynéských dobrodružství můžete zažít na palubě lodi Aranui při prozkoumávání (nejen) Markéz. Tato 104 m dlouhá nákladní loď si mezi turisty získala ohromnou popularitu a zařízení lodi i její posádka se jim při každé cestě snaží poskytnout veškerý komfort. Loď v průběhu roku uskuteční 15 cest z Papeete na Markézy. Každá cesta trvá 15 – 16 dní a cestující navštíví Takapoto v Tuamotech a 6 obydlených ostrovů v Markézách (některé z nich 2x) a následně se opět vrací do Papeete, tentokrát se zastávkou na tuamotském atolu Rangiroa.
Aranui, která brázdí místní vody již od roku 1984, stále plní svou původní funkci nákladní lodi: převáží zboží z Papeete na Markézy a naopak. Zároveň je však tato loď částečně upravená pro pohodlný pobyt turistů. Kouzlo cestování na palubě Aranui tkví v tom, že turisté nejsou nijak odděleni od zbylé zhruba 42členné posádky obsluhující loď, a tak s nimi mohou sdílet každodenní život opravdových mořských vlků. Brzy se seznámíte s většinou statných bodrých a náležitě tetovaných námořníků, kteří vás rádi zasvětí do tajů všech důležitých činností na palubě. Námořníci pracují také v kuchyni a v baru a po večerech vyhrávají a zpívají jen pro vaši zábavu. Na palubě Aranui je nuda zcela neznámým pojmem.
Jednou za dva až tři dny se Aranui zastaví u některého ostrova, a zatímco se z lodě vykládá zboží, můžete pod vedením průvodce vyrazit na prohlídku zdejšího přístavu, seznámit se s hlavními památkami vesnice, dát si chutný piknik na pobřeží, navštívit některou z perlových farem nebo se jít vykoupat, popřípadě potápět. Pro každý ostrov je předem připraven lákavý program. Ale samotné vykládání a nakládání zboží je ohromným zážitkem a strhává na sebe značnou pozornost domorodců, pro něž je připlutí jakékoli lodi stále ještě velkým zážitkem. Námořníci, muži velcí jako hory, vykládají z lodi nejrůznější předměty, od pytlů s cementem, sudy s palivem, přes motocykly a dětská kola až po basy s pivem. Opačným směrem naopak putuje kopra, koše s citrusy a spousta dalších tropických plodin, které se pak prodávají na tržišti v Papeete.

Ceny:
Ceny jsou tak trochu odvrácenou stranou cestování na Aranui. Pohybují se od cca 195.000 CFP za nejjednodušší kabinu (většina kabin je dvoulůžkových) až po zhruba 420.000 CFP za tu nejluxusnější. V cenách je zahrnuto i jídlo a exkurze na zajímavá místa. Cesta trvá 15 – 16 dní.
Samozřejmě, že služeb Aranui můžete využít i při přepravě z jednoho ostrova na druhý - mezi ostrovy na Markézách zaplatíte za plavbu cca 3.000 CFP, cesta z Tahiti na Markézy stojí okolo 20.000 CFP (bez jídla a exkurzí). V hlavní turistické sezóně je o Aranui ohromný zájem – určitě si cestu rezervujte předem!


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz