Dovolená Francouzská Polynésie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Francouzská Polynésie - navigace  
zájezdy Francouzská Polynésie Hotely a ubytování Francouzská Polynésie
Last minute Francouzská Polynésie Informace Francouzská Polynésie
Víza Francouzská Polynésie Fotogalerie Francouzská Polynésie
Mapy a průvodce Francouzská Polynésie Recenze hotelů Francouzská Polynésie
Diskuze Francouzská Polynésie  Francouzská Polynésie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

-->Potápění a šnorchlování KoupáníPlachtění (jachting)SurfingPěší turistika
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Potápění a šnorchlování
Třpytivé a křišťálově čisté laguny obklopené tmavomodrými vodami Tichého oceánu, výjimečně bohatý podmořský život a navíc příjemně teplá voda po celý rok (26 - 29°C), to je Francouzská Polynésie, skutečný ráj i pro ty nejnáročnější potápěče. Na ostrovech je asi 25 profesionálních potápěčských center, otevřených každý den v roce, která pořádají nejrůznější výpravy pod mořskou hladinu. Nejoblíbenějšími a zároveň nejdobrodružnějšími činnostmi je krmení žraloků, potápění s rejnoky či pozorování obřích velryb.
Podmořské exkurze
Žraloky můžete navštívit na ostrově Moorea, avšak ne všechna místní centra tyto výlety organizují. Důvodem je určité narušení přirozeného chování žraloků, kteří si na krmení velmi rychle zvyknou a přísun potravy si začnou spojovat s přítomností potápěče, což může způsobit značné problémy. Mnohem méně nebezpečné, ale přesto velmi působivé, je potápění s rejnoky. Pod vodou se seznámíte s obřími a leopardími rejnoky, na ostrově Moorea a Bora Bora je můžete i nakrmit, za což vám tito nádherní živočichové předvedou jedno ze svých skupinových „tanečních vystoupení“ a přátelsky vás při něm pohladí. Velryby objevíte na ostrově Rurutu v Australech, kde se tito úžasní savci každoročně zdržují v době od července do října. Stačí si nasadit šnorchlovací vybavení a zaskotačit si s nimi na hladině – velryby vůbec nejsou plaché. Pokud zrovna přebýváte na Markézách, určitě se vydejte za delfíny, kteří v hojném počtu brázdí zdejší vody. Šnorchl, brýle a ploutve jsou opět jediným vybavením, které potřebujete. Další poněkud tajemnou záležitostí je potápění k vrakům lodí, které se však pořádá pouze na ostrovech Tahiti a Raiatea.
Zvláštní a poměrně nový způsob potápění, tzv. drift diving (v překladu něco jako „potápění v proudu“), je populární zejména na Tuamotech. Korálové útesy obklopující místní laguny jsou často přerušeny průlivy (passes), které, pokud jsou dostatečně široké a hluboké, slouží lodím, aby se dostaly dovnitř laguny. Vždy při přílivu se skrz průlivy valí silné proudy vody a právě to je ten pravý čas na drift diving. Z vnější strany útesu prostě skočíte do vody a pak se necháte unášet proudem vody až do klidných vod laguny. Po cestě se okolo vás proženou pestrobarevná hejna ryb, pro něž je drift diving také bezvadnou zábavou, kterou si navíc mohou dopřávat každý den. Stačí jen překonat strach a odnesete si zážitek na celý život.
Šnorchlování
Tento poněkud legrační název označuje činnost, která by se také dala nazvat potápěním pouze se šnorchlem, brýlemi a ploutvemi. Pokud se radši držíte „nad vodou“ než v mořských hlubinách, je šnorchlování jako stvořené pro váš volný čas. Při šnorchlování se nemusíte účastnit časově přísně rozvržených skupinových výprav (ačkoliv ty jsou také obsaženy v nabídkách všech potápěčských středisek), ale můžete pod vodu vyrazit skutečně kdykoliv a téměř kdekoliv. Avšak je nutné si dát pozor na nebezpečné živočichy a ostré polynéské sluníčko.
Nejlepším místem pro šnorchlování jsou samozřejmě laguny s nádhernými korálovými útesy, které jsou domovem spousty zajímavých a krásně barevných zvířat a rostlin. Na břehu si můžete najmout loďku a pak vzhůru za dobrodružstvím!

Začátečníci
Ostrovy Francouzské Polynésie poskytují ty nejlepší podmínky profesionálním potápěčům, ale pokud mezi ně zatím nepatříte, rozhodně nemusíte mít obavy. Zdejší vody jsou tím nejlepším místem, kde můžete nastoupit na svou potápěčskou dráhu. Laguny jsou v podstatě ohromným přírodním bazény – bezpečné a nepříliš hluboké.
Baptême – jak potápěčskému křestu říkají místní frankofonní obyvatelé, je hlavní součástí nabídek všech potápěčských center a jeho cena se pohybuje okolo 50 USD (zhruba 1500 Kč). Instruktoři vám nejprve u břehu vše dopodrobna vysvětlí a potom už nezbývá než se vrhnout pod hladinu a začít si vychutnávat báječný pocit jakoby stavu bez tíže. Pokud se vám potápění zalíbí, je tu možnost přihlásit se do speciálních kurzů, po jejichž absolvování získáte mezinárodní potápěčský průkaz. S tím se pak budete moci potápět kdekoli na světě.

Děti
I děti se mohou v dětských kurzech naučit základní potápěčské dovednosti a ty, kterým je více než 8 let, se mohou vydat na svůj první opravdový potápěčský výlet.
Doklady, vybavení, potápěčská centra
Pokud jste majiteli mezinárodního potápěčského průkazu a podobných certifikátů, určitě je vezměte s sebou. Účastníci kurzů jsou povinni předložit lékařské potvrzení. Začátečníci při prvních výpravách pod hladinu žádné doklady nepotřebují, nezletilé děti však musí mít souhlas rodičů. Potápěčské vybavení vám jednotlivá centra samozřejmě zapůjčí, často bývá zahrnuto přímo v ceně výletů.
Díky příjemné teplotě zdejších vod nebudete většinou potřebovat neopren. Přesto je dobré mít na sobě alespoň tričko, které vás dobře ochrání před místním ostrým sluncem. Vodě odolný krém na opalování se také může hodit.

Potápěčská centra
Potápěčská centra ve Francouzské Polynésii nabízejí řadu služeb: potápění pro začátečníky (děti i dospělé), průzkumné či noční potápění, potápěčské kurzy a nejrůznější „balíčky“ zahrnující několik zajímavých potápěčských výletů. Cena jednoho potopení se pohybuje od 5.000 do 6.000 CFP, pokud se potápíte častěji, můžete obdržet slevu. Jestliže chcete své potápěčské zážitky předvést doma svým blízkým, můžete se nechat natočit na kameru. Kazeta stojí od 8.000 – 12.000 CFP. Ve většině středisek je možné používat platební karty.

Vhodná místa (potápěčská centra):
Společenské ostrovy: Tahiti, Moorea, Raiatea & Tahaa, Bora Bora, Huahine
Tuamoty: Rangiroa, Manihi, Tikehau, Fakarava
Markézy: Nuku Hiva
Australy: Rurutu


Zajímavé odkazy

Potápění

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz