Dovolená Fidži


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Fidži - navigace  
zájezdy Fidži Hotely a ubytování Fidži
Last minute Fidži Informace Fidži
Víza Fidži Fotogalerie Fidži
Mapy a průvodce Fidži Recenze hotelů Fidži
Diskuze Fidži  Fidži

 --> Chcete do země jet? --> Praktické informace

Česká ambasádaNemocnice, první pomoc, pojištěníKde tam a jak vyměním peníze?Jak volat? (mobil, telefonní budky, telef.karty)Místní dopravaKde se najíst a napít?Ostatní místní služby-->Nákupy, obchody, tržištěElektrické zásuvky, spotřebičeSpropitnéPolicieSlovníček obvyklých výrazů
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Na Fidži si přijdou na své ti, kteří rádi potěší svuji rodinu a přátele kvalitními suvenýry, které jsou pro danou zemi typická a budou ji stále připomínat. Na Fidži je takovýchto předmětů celá řada a vybírat se vám bude opravdu velmi těžko. Tradiční ruční výrobky místních řemeslníků jsou sázkou na jistotu, přivezete si tak domů kousek fidžijské kultury, která se po tisíciletí formovala uprostřed vzdáleného Pacifiku. Někkteré předměty však pocházejí z okolních zemí, především z Papuy-Nové Guiney.


Válečnické masky a „lidožroutské“ suvenýry
Tento typ suvenýrů připomínající nechvalně proslulé období fidžijských dějin je mezi turisty zvláště oblíbený. Dřevěné válečnické masky jsou ručně zdobeny tradičními vzory pomocí přírodních barev. Také kopí, válečné kyje, palice a různé zbraně tohoto druhu jsou velmi žádané. Skutečně velké oblibě se těší napodobeniny speciálnách vidliček, kterými náčelníci konzumovali těla poražených nepřátel, aby se maso nedotklo jejich rukou a rtů.


Předměty spojené s pitím nápoje kava-kava
Rituál yagona, jak se na Fidži nazývá pití povzbuzujícího nápoje kava-kave, patří k hlavním fidžijským tradicím. Není proto divu, že turisté rádi nakupují předměty s tímto rituálem spojené. Jsou to především nádoby, ve kterých se nápoj připravuje. Tradiční kulaté nádoby vyřezávané ze dřeva se prodávají v různých velikostech, od obvyklé až po zmenšeniny na velikost slánky na stůl. Také pohárky na pití tradičního nápoje vyrobené z kokosu mohou být zajímavým suvenýrem. V neposlední řadě je to samotná sušená surovina pro přípravu, která je také zajímavým dárkem.


Textil a oděvy
Málokoho na otrovech neokouzlí nádherné barvy a vzory místních tradičních oděvů. Jsou tak veselé a nápadité, že navozují dojem tepla, slunce a radosti, jakmile si je obléknete. Kromě tradičního oděvu sulu se těší oblibě i šátky, závěsy, ubrusy, obaly na knihy, krabičky a mnoho dalších předmětů z látky. Tradičními vzory se zdobí i klasická trička. Také indická sárí a další textilie se tu dají koupit v mnoha druzích.


Keramika
Tradiční fidžijské nádoby jsou dalším oblíbeným suvenýrem a také různé další předměty z hlíny, jako jsou různě ozdoby na zeď atd. Některé předměty jsou zdobeny napodobeninami úlomků vzácné keramiky, která se stále nachází v dunách Sigatoka. Originály je přísně zakázáno vyvážet!


Dále se často kupují výrobky z kokosových listů, především košíky, lastury a výrobky z nich atd.
Pozor! Rozhodně nekupujte předměty vyrobené z chráněných druhů zvířat, zejména výrobky ze želvoviny atd.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz