Dovolená Ekvádor


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Ekvádor - navigace  
zájezdy Ekvádor Hotely a ubytování Ekvádor
Last minute Ekvádor Informace Ekvádor
Víza Ekvádor Fotogalerie Ekvádor
Mapy a průvodce Ekvádor Recenze hotelů Ekvádor
Diskuze Ekvádor  Ekvádor

 --> Chcete do země jet? --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

Nemoci, nebezpečná zvířataDopravní předpisySpolečenská etiketaCo tam nesmím jíst a pít-->Osobní bezpečnost
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

I když je Ekvádor mnohem bezpečnější než třeba Peru nebo Kolumbie, je nutné dodržovat určitá bezpečností pravidla. Běžní jsou kapsáři a to na všech přeplněných místech – trzích, rušných ulicích, obchodech, nádražích nebo dopravních prostředcích. Organizované party kapsářů nejsou běžné, i když v oblasti Guayaquil, některých pobřežních oblastech a v Quito se tyto tlupy vyskytují. Dejte si pozor pokud pojedete autobusem přes provincii Guayas, krádeže jsou tu na denním pořádku. Pokud budete okradeni, informujte o tom policii.
Policejni stanice, Cuenca a Mideros, Staré město, Quito

Zloději
Nedávejte okázale najevo že máte peníze. Dobře si hlídejte fotoaparáty a kamery. Zloději se snaží najít někoho, koho lze jednoduše okrást, nedávejte jim tuto možnost. Noste kvalitní tašky, které se nerozepínají lehce. Větší částky peněz a cennosti si nechávejte v hotelovém sejfu a pokud ho nemáte k dispozici, peníze si rozdělte na několik menších částek. Udělejte si kopie pasu a veškerých důležitých dokumentů. Nejlepší je chodit ve skupině a hlídat jeden druhého. Zloději také často využívají nadšení turistů, kteří při prohlídkách zajímavostí, zapomínají hlídat své kapsy. Kapesní zloději nejsou však jediným problémem. Turisté jsou často okradeni o řetízky, náušnice nebo drahé brýle. Nepokládejte si tašku na zem a když už ji odložíte dobře si ji zajistěte. Zloději, kteří pracují ve skupinkách, nejdříve vyšlou jednoho, který odpoutá Vaší pozornost a zbytek tlupy se již postará o Vaše cennosti. Dejte si také pozor na děti, které jsou velmi často používány k odvádění pozornosti. Velmi dobře si své zavazadla hlídejte na autobusových a vlakových nádražích, zejména v noci. Dejte pozor na různé triky, které zloději užívají. Buďte pozorní, pokud se někdo bude chovat přehnaně mile. Často je používán trik, že Vás jeden ze zlodějů omylem polije nebo zamaže a začne se Vám strašně omlouvat a čistit Vás, tím odvede Vaší pozornost a zbytek gangu Vás okrade. Nikdy nedávejte na ulici nikomu své doklady a nesedejte do auta s „domnělými“ policisty. Raději řekněte, že je budete následovat pěšky k nejbližší policejní stanici. Pokud je to pravý policista, rád Vám vyhoví.

Drogy
Obchod s marihuanou a kokainem je v celé Jižní Americe velmi čilý a všude zakázaný. Dejte si pozor, protože drogy jsou leckde používány jako dobrý vyděračský prostředek. Vyvarujte se jakékoliv konverzace s někým, kdo Vám nabízí drogy. Uvědomte si, že nejste doma za humny a že se zdaleka tak dobře nevymluvíte, jako ve své rodné zemi. Pokud se vyskytujete v oblasti drogových cest nedávejte jakkoliv najevo, že by Vás drogy zajímaly. Nesnažte se ani raději získávat žádné informace ze zvědavosti, každý takovýto náznak by Vás mohl přivést do maléru. Nikdy si neberte žádné jídlo, pití nebo cigarety od neznámých lidí. Mohou v nich být sedativa a Vy, poté co usnete budete okradeni. Pokud si balíte svoje vlastní cigarety, nedělejte to nikdy na veřejnosti.

Korupce
Korupce, zejména policie, je velkým problémem v celé Jižní Americe. Policisté mají malé platy, nejsou většinou odborně vzdělaní a také monitorování jejich práce je nedostatečné. V mnoha zemích je policie napojená na drogové dealery. Pokud Vás zastaví uniformovaný policista a Vy máte jakékoliv malé pochybnosti, nikdy s ním nesedejte do auta nebo do taxiku. Nedávejte mu žádné své doklady, neukazujte peníze a neberte ho do hotelu. Pokud je policista pravý, jistě bude souhlasit, abyste ho doprovodili na policejní stanici pěšky.
Také armáda má v těchto zemích velkou pravomoc, i když menší než civilní vláda. Vyvarujte se armádních objektů a prostorů, na nichž mohou být nápisy typu: Zákaz zastavení nebo fotografování – hlídka bude střílet. V případě vojenského převratu nebo jiného ohrožení, má armáda téměř neomezenou moc a může také na čas potlačit obvyklá lidská práva. Vždy sebou noste nějaký průkaz totožnosti a vždy sdělte někomu kde a jak dlouho budete. Můžete kontaktovat také Vaší ambasádu o pomoc či radu.

Přírodní nebezpečí
Celá Jižní Amerika je nesmírně bohatá na sopečnou aktivitu a s tím spojená častá zemětřesení. Jedná se zejména o pacifickou stranu kontinentu. Většina aktivních vulkánů je v této době pečlivě střežená a protože před výbuchem dají poměrně brzy vědět co se chystá, nehrozí turistům bezprostřední nebezpečí. Zemětřesení bývají jedním z ukazatelů, že se něco děje a někdy bývají dost častá. Pokud něco takového nastane, snažte se dostat ven z budovy, na jakékoliv volné prostranství.Zajímavé odkazy

Varování MZV k cestám do vybraných zemí

Průvodci a mapy© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz