Dovolená Ekvádor


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Ekvádor - navigace  
zájezdy Ekvádor Hotely a ubytování Ekvádor
Last minute Ekvádor Informace Ekvádor
Víza Ekvádor Fotogalerie Ekvádor
Mapy a průvodce Ekvádor Recenze hotelů Ekvádor
Diskuze Ekvádor  Ekvádor

 --> Chcete do země jet? --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?

VízaOčkování, nemociCelní předpisy-->Co si mám koupit na cestu?Návštěvu kterých zemí můžu s tím zkombinovat?
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

To samozřejmě záleží na jaký typ cesty se chystáte. Jiné věci budete potřebovat v džungli, na luxusní lodi nebo při horolezectví. Každý cestovatel má také jiný žebříček priorit. Pokusíme se Vám teď naznačit, co by ve Vašem zavazadle rozhodně nemělo chybět.
Cestovní pas, peníze (dostatečné množství malých bankovek), léky, které užíváte a také léky proti bolesti hlavy, zácpě, nevolnostem, horečce……, oblečení jak pro teplé, tak pro chladné počasí, větrovku, malé zavazadlo, které budete používat při výletech, toaletní papír a tampóny (obojí se mimo velká města těžko shání), baterku, opalovací, krém, repelent, slovník, dobré boty. Nechte vždy fotokopie Vašich důležitých dokladů, dokumentů a kreditních karet někomu, kdo je může odfaxovat v případě ztráty nebo okradení. Pokud se chystáte kupovat oblečení nebo boty na místě, počítejte s tím, že je někdy problém sehnat větší velikosti. Pamatujte také na to, že zbytečné nošení drahého a značkového oblečení, hodinek a šperků je provokací.

Andy
Pokud se celou dobu budete pohybovat v Andách, počítejte s tím, že tady můžete zažít čtyři roční období v jednom dni. Buďte připraveni na velmi chladné noci a deště, zejména pokud se chystáte stanovat. Doporučuje se teplé, rychle schnoucí oblečení. Dobrá obuv je také velmi důležitá, nejlepší je voděvzdolná.
Galapágy
Pokrývku hlavy, sluneční brýle, opalovací krém s vysokým faktorem, pohodlné boty na loď, na treky a na brodění v moři, plavky, slunečník, výbavu pro šnorchlování, ručník na pláž, větrovku, lehký svetr, teplé oblečení na noc, filmy, baterky do fotoaparátu nebo kamery, podvodní fotoaparát a prášky proti nevolnostem.
Pobřežní oblasti
Všechny věci, které potřebujete na Galapágách, potřebujete i na pobřeží, plus další výbavu, pokud budete podnikat výlety. Nutný je také repelent a moskytiéra.
Oriente
Holínky (jsou nutné, na některých místech je i půjčují), moskytiéru, repelent, antimalaritické pilulky, dalekohled, igelitové pytle, které udrží Vaše oblečení suché, plavky, lehké rychle schnoucí oblečení, kalhoty s dlouhými nohavicemi, lehký svetr, plášťěnku, dostatek ponožek, pohodlné boty.
Sportovní dovolená
Pokud se chystáte na rafting nezapomeňte plavky, sandále, rychle schnoucí lehké oblečení, kraťasy, ochranu na Vaše brýle, vodotěsný fotoaparát, dostatek náhradního oblečení, krém na opalování.
Při lehkých výstupech například na horu Cotopaxi nebo Chimborazo budete potřebovat následující: jídlo, vodu, baterku, náhradní baterie, kvalitní sluneční brýle, krém na opalování, nůž, láhev na vodu, nepromokavé oblečení, stan a spací pytel a veškeré technické vybavení: karabiny, cepíny, boty s hřeby, helmu….. Pro těžší výstupy je již potřeba kompletní profesionální vybavení. Některé z těchto věcí je možné si zde vypůjčit, ale příliš na to nespoléhejte.


Průvodci a mapy© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz