Dovolená Dominikánská republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Dominikánská republika - navigace  
zájezdy Dominikánská republika Hotely a ubytování Dominikánská republika
Last minute Dominikánská republika Informace Dominikánská republika
Víza Dominikánská republika Fotogalerie Dominikánská republika
Mapy a průvodce Dominikánská republika Recenze hotelů Dominikánská republika
Diskuze Dominikánská republika Okružní plavby Dominikánská republikaDominikánská republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Boca ChicaJuan Dolio a San Pedro de MacorísSan Cristóbal a Baní (a okolí)La Romana a Bayahibe (a okolí)HigüeySan Rafael del Yuma a Boca de YumaCosta del Coco (Punta Cana a Bávaro)Trojúhelník - Miches, El Seibo a Hato Mayor (Sabana de la Mar)Santa Barbara de Samaná a okolí (Sánchéz)Las Galeras a Las Terrenas (El Portillo, pláž Bonita, pláž Rincón)Nagua, Cabrera a Playa Grande (severní pobřeží)Cabarete (severní pobřeží)Sosúa (severní pobřeží)Puerto Plata a okolí (pláže Dorada a Cofresí, Imbert, Luperón)Santiago de los CaballerosMonte Cristi a Dajabón-->Moca a San Francisco de Macorís (Cotuí)Jarabacoa a ConstanzaLa Vega a Santo CeroAzúa a panoramatická cesta do ComendadoruPoloostrov Baoruco a Barahona (jižní pobřeží)Poloostrov Baoruco a jeho vesnice
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Tabák TabákKáva KávaNyní pojedeme směrem do vnitrozemí, k městům, která se nacházejí v nejúrodnější oblasti v zemi – údolí Cibao, na úpatí La Vega Real. Samotná oblast okolo údolí nemá mnoho zajímavostí pro turisty, ale zdejší nádherná krajina jistě stojí za výlet.

Moca
Moca je jedno z mnoha prosperujících měst v této oblastí. Na úpatích kopců se pěstuje především káva a tabák. Pokud budete městem projíždět, zastavte se v Iglesia Corazón de Jesus, kostelu, který je nejvyšší budovou ve městě. Naleznete zde především krásnou sbírku barevných skel dovezených především z Itálie.
Historie města je pochmurná, a to díky velké blízkosti k Haiti. Během 19. století se Moca stala součástí španělské kolonie a také centrem pro pěstování skotu. Právě velká blízkost k Haiti způsobila časté útoky povstalců, kteří chtěli město obsadit. Například v roce 1805 bylo město kompletně vypáleno a Haiťané zabili veškeré jeho obyvatelstvo. Město se pomalu znovu osídlilo a usedlíci začali kromě skotu pěstovat i tabák. Dnes z této oblasti pocházejí nejlepší doutníky na světě.

San Francisco de Macorís
Toto město má mnoho společného se svým sousedem, městem Moca, které je vzdálené asi 38 km. Taktéž leží v úrodném údolí Cibao, avšak jeho převážně rovinaté okolí je využíváno především k pěstování rýže. V San Francisco můžete stále ještě spatřit krásné ukázky karibské koloniální architektury. Ve městě žije asi 180 000 obyvatel a je nechvalně proslulé tím, že se zde nacházejí domy nejdůležitějších drogových baronů v zemi.

Cotuí
Cotuí se nachází jihovýchodním směrem od obou výše zmiňovaných měst. Je typickým vnitrozemským městem, které bylo dlouhá léta opomíjeno a izolováno. Jeho historie je stejně jako historie města Moca krvavá a drsná. To vše způsobila snaha Haiťanů připojit Cotuí pod svoji vlajku. Na počátku 19. století byli zdejší obyvatelé nuceni pod výhrůžkami odejít, za několik týdnů se však vrátili. O rok později byla osada vypálena a obyvatelé vyvražděni. Kromě Santo Dominga, Bayaguana, El Seibo a Higüey, které se nacházely na východu, byl zbytek země v této době opuštěný. V polovině 19. století Cotuí začalo vstávat z mrtvých. Dnes zde sice nenaleznete příliš mnoho zajímavostí, ale okolí města je opravdu překrásné – hustě zalesněné hluboké kaňony, rokliny s řekami, jezery a vodopády. Pokud chcete obdivovat tuto dech beroucí přírodní scenérii zkuste třeba jízdu z Cotuí do Maimónu.


Průvodci a mapy


Dominikánská...
Dominikánská republika
20 Kč
Dominikánská...
Dominikánská republika
149 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz