Dovolená Dominikánská republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Dominikánská republika - navigace  
zájezdy Dominikánská republika Hotely a ubytování Dominikánská republika
Last minute Dominikánská republika Informace Dominikánská republika
Víza Dominikánská republika Fotogalerie Dominikánská republika
Mapy a průvodce Dominikánská republika Recenze hotelů Dominikánská republika
Diskuze Dominikánská republika Okružní plavby Dominikánská republikaDominikánská republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Boca ChicaJuan Dolio a San Pedro de MacorísSan Cristóbal a Baní (a okolí)La Romana a Bayahibe (a okolí)HigüeySan Rafael del Yuma a Boca de YumaCosta del Coco (Punta Cana a Bávaro)Trojúhelník - Miches, El Seibo a Hato Mayor (Sabana de la Mar)Santa Barbara de Samaná a okolí (Sánchéz)Las Galeras a Las Terrenas (El Portillo, pláž Bonita, pláž Rincón)Nagua, Cabrera a Playa Grande (severní pobřeží)Cabarete (severní pobřeží)Sosúa (severní pobřeží)-->Puerto Plata a okolí (pláže Dorada a Cofresí, Imbert, Luperón)Santiago de los CaballerosMonte Cristi a DajabónMoca a San Francisco de Macorís (Cotuí)Jarabacoa a ConstanzaLa Vega a Santo CeroAzúa a panoramatická cesta do ComendadoruPoloostrov Baoruco a Barahona (jižní pobřeží)Poloostrov Baoruco a jeho vesnice
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Dominikánská republika - Tropický ráj Toto město, které leží na úpatí hory Pico Isabel, což je nejvyšší vrcholek pohoří Cordillera Septentrional, založil roku 1496 Bartolomé Colón. Hora byla pojmenována na počest královny, která ho na Hispaniolu vyslala a Puerto Plata, což v překladu znamená Stříbrný přístav, dostalo své jméno podle třpytivé hladiny, ve které se zrcadlí slunce zapadající za horu. Je to příjemné a přátelské místo s bohatou historií, krásnou pobřežní promenádou a nádherným historickým středem. Právě z této promenády můžete pozorovat delfíny řádící ve vlnách a velryby, které se zde vyskytují od ledna do února. Domy ve viktoriánském stylu ve středu města jsou opravdovým klenotem. Dobu nejranějších dějin připomíná stará pevnost nacházející se u přístavu, kterou v 16. století vybudovali Španělé. Ve městě se také nachází jedno z nejlepších muzeí v zemi.
Právě nedaleko města byla zasazena první sazenice cukrové třtiny, kterou sem přivezli Evropané. Začátky historie města byly velmi slibné, prosperovalo jako přístav. Až do roku 1922, kdy byla vybudována železnice spojující Santiago a Santo Domingo, bylo mnohem jednodušší zboží z úrodného údolí Cibao přepravovat do Santo Dominga lodí kolem ostrova, než přes neprostupné vnitrozemí. V 16. století se začalo na severní straně ostrova objevovat velké množství pirátů, kteří přepadávali španělské lodě. Protože obchod s piráty začal být výnosný, začali ho obyvatelé města čile provozovat i když to Španělsko výslovně zakázalo. V roce 1605 bylo toto obchodování pro Španělsko již tak neúnosné, že do města vyslalo vojenské jednotky, které nasilím přestěhovaly všechny obyvatele i s jejich domácími zvířaty na jih ostrova. To samé postihlo města Monte Cristi, La Yaguana a Bayajá. Puerto Plata zůstalo několik desetiletí opuštěné, poté však Španělsko rozhodlo o znovuosídlení této oblasti, která začala být sužována velkým přílivem uprchlíků. V 18. a 19. století byli však obyvatelé okupováni Francouzi a Haiťany. Také během vlády diktátora Trujilla zažívalo město nepříjemné období. Probíhaly zde časté demonstrace a nepokoje proti režimu, mnohem větší než kdekoliv jinde v zemi. Trujillo na oplátku nedělal nic pro rozvoj oblasti, uvěznil a poslal do vyhnanství mnoho lidé. Po jeho smrti bylo Puerto Plata téměř mrtvé město. Na začátku devadesátých let minulého století se objevila nová vlna naděje pro město – turistika. I když popravdě řečeno Puerto Plata z rychle se rozvíjejícího turistického ruchu moc nemá. Většina středisek vznikla na plážích Dorada, na východě od města a Cofresí na západě od města, all-inclusive rezorty nabízejí svým hostům na co si vzpomenou a téměř nikdo nechodí do restaurací, hotelů a obchodů, které vznikly v Puerto Plata.
Možná jen velmi málo turistů Puerto Plata vůbec navštíví. Je to škoda, protože zdejší pohostinnost, krásné viktoriánské budovy, živé tržiště nebo každoroční festivaly jsou nezapomenutelné.
Místní pláž, která se nachází na východním konci pobřežní promenády, navštěvují zejména místní obyvatelé.

Jantar JantarZajímavosti města
Můžete si prohlédnout hlavní náměstí města – Parque Luperon a na něm stojící kostel Iglesia de San Felipe.

Museo de Ambar je jedno z nejlepších muzeí v zemi a Dominikánci se velmi často chlubí, že i na světě. Celé muzeum je věnováno jantaru, který je zde vystavován v nespočetných barvách, velikosti a kvalitě. Dominikánský jantar a zejména jeho cenné exempláře jsou pozoruhodné zejména díky uzavřeninám s různými druhy drobného hmyzu, plazů nebo rostlin. Některé z těchto unikátů jsou staré až 50 milionů let! Pro turisty je k dispozici i obchod se suvenýry a polodrahokamy. Otevřeno je celý rok od po – so, od 9 – 18. hodin.
www.ambermuseum.com

Fuerte de San Felipe
Tato již zmiňovaná pevnost ze 16. století se nachází v zálivu Bahía de Puerto Plata a byla postavena proti nájezdům pirátů. Většinu času však pevnost sloužila jako vězení. Dnes je v malých místnůstkách velmi zajímavé muzeum se zemědělskými stroji, zbraněmi a kanóny.

Pico Isabel de Torres
Tato 800 metrů vysoká hora, která se tyčí nad městem má být brzy zase zpřístupněna lanovou dráhou, která přestala fungovat v roce 1996. Z hory je totiž překrásný výhled. Na jejím vrcholku stojí socha Krista s rozpaženými rukami, ne nepodobna té v Riu de Janeiru.

Festival Merengue
Město je každoročně dějištěm tohoto barevného a bujarého festivalu, který se koná první týden v říjnu. Během festivalu je celá pobřežní promenáda uzavřena pro dopravu. Je plná stánků, tanečníků a hudebníků. V tuto dobu můžete také shlédnout ukázky typické
dominikánské řemeslné výroby a kuchyně.

Playa Dorada Playa DoradaCostambar
Obklopen klidnou, křišťálově čistou vodou je Costambar opravdovým rájem pro milovníky moře. Naleznete zde golfové hřiště Los Mangos. Costambar je mnohem méně přeplněný než Playa Dorada. Naleznete zde i mnoho restaurací.
Továrna na rum Brugal
Tato továrna produkuje přes milion a půl litrů bílého a černého rumu každý rok. Brugal pijí zejména obyvatelé severu, kdežto Barcelo je oblíbené na jihu. Továrnu můžete navštívit po – pá, od 9 – 17. hodin (s polední přestávkou).

Playa Dorada
Tato pláž se nachází několik kilometrů východním směrem od města, na tzv. jantarovém pobřeží. Nachází se zde okolo 15 rezortů, hostům je k dispozici pláž, golfové hřiště, restaurace, bary, velké nákupní centrum, kasíno, noční kluby a veškeré sportovní vyžití. Do tohoto střediska vedou jen dva vstupy a pokud nejste hostem některého z hotelů nemáte přístup na pláž ani do restaurací, obchodů atd. Nejvyšší sezóna a tím pádem i ceny jsou zde v prosinci a lednu.

Playa Cofresí
Tato pláž se nachází pro změnu západně od města. Je velmi romantická a obklopená bujnou vegetací. Také na této pláži je mnoho hotelů a pensionů. Ubytovací kapacity zde však nejsou tak monstrózní jako na pláži Dorada. Tuto pláž mají také v oblibě místní lidé.

Imbert a Luperón
Jsou to malá a ospalá města. Imbert je poměrně důležitou křižovatkou. Odsud se můžete dostat do Puerto Plata, Santo Dominga, Monte Cristi, Luperónu a Národního historického parku La Isabela.


Zajímavé odkazy

Informace o muzeu jantaru

Průvodci a mapy


Dominikánská...
Dominikánská republika
20 Kč
Dominikánská...
Dominikánská republika
149 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz