Dovolená Dominikánská republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Dominikánská republika - navigace  
zájezdy Dominikánská republika Hotely a ubytování Dominikánská republika
Last minute Dominikánská republika Informace Dominikánská republika
Víza Dominikánská republika Fotogalerie Dominikánská republika
Mapy a průvodce Dominikánská republika Recenze hotelů Dominikánská republika
Diskuze Dominikánská republika Okružní plavby Dominikánská republikaDominikánská republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Boca ChicaJuan Dolio a San Pedro de MacorísSan Cristóbal a Baní (a okolí)La Romana a Bayahibe (a okolí)HigüeySan Rafael del Yuma a Boca de Yuma-->Costa del Coco (Punta Cana a Bávaro)Trojúhelník - Miches, El Seibo a Hato Mayor (Sabana de la Mar)Santa Barbara de Samaná a okolí (Sánchéz)Las Galeras a Las Terrenas (El Portillo, pláž Bonita, pláž Rincón)Nagua, Cabrera a Playa Grande (severní pobřeží)Cabarete (severní pobřeží)Sosúa (severní pobřeží)Puerto Plata a okolí (pláže Dorada a Cofresí, Imbert, Luperón)Santiago de los CaballerosMonte Cristi a DajabónMoca a San Francisco de Macorís (Cotuí)Jarabacoa a ConstanzaLa Vega a Santo CeroAzúa a panoramatická cesta do ComendadoruPoloostrov Baoruco a Barahona (jižní pobřeží)Poloostrov Baoruco a jeho vesnice
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Dominikánská republika - Punta Cana Costa del Coco je po celém světě synonymem karibského ráje. Mnohem známějším názvem oblasti je Punta Cana, což je vlastně jen jižní část pobřeží Costa del Coco. Možná proto, že Punta Cana byla nejoblíbenější, začalo se tak nazývat celé pobřeží. Právě toto pobřeží je rájem hotelů all inclusive. Snad nikde jinde na ostrově nenajdete bělostnější pláže lemované palmami a tak křištálově průzračnou vodu. Mezi nejznámější pláže se řadí pláž Punta Cana, Cabeza de Toro, Cortesito, Macao nebo Muerto. Většina klientů se do této oblasti dopravuje letecky, letiště s palmovou střechou a typickými jásavými barvami se nachází hned vedle Punta Cany. Lidé sem příjíždějí za zábavou, odpočinkem, sportem i poznáním. Velkým lákadlem jsou také all inclusive resorty, které kromě jídla a pití, nabízejí nepřeberné množství aktivit pro své hosty. Snad jediné, co by se dalo zdejším turistům vyčítat, je jakási pasivita. Jedinou cestu, kterou většina z nich podnikne, je cesta z letiště do hotelu a zpět. All inclusive hotely jsou totiž koncipovány tak, aby se jejich klient doslova nemusel hnout z pláže. Nenechte se však vším luxusem a pokrmy, které Vás budou obklopovat, zlákat k lenošení. Dominikánská republika totiž má, co nabídnout.
Costa del Coco se dělí do dvou částí – Punta Canu, což je jižní část pobřeží a Bávaro, oblast, kterou naleznete na severním pobřeží. V dnešní době existuje v oblasti mezi rybářskými vesničkami Juanillem na jihu a El Macaem na severu více než 20 moderních hotelových komplexů.

Bávaro BávaroPunta Cana a Bávaro
Velké množství resortů, které v krátkém čase vyrostly na pobřeží, připravilo tuto oblast o klid a odloučenost. Punta Cana se nachází asi 57 km západním směrem od Higüey a 211 km od Santo Domingo. K hotelům roztroušeným podél pobřeží se dostanete lehce odbočkami z hlavní silnice. Silnice jsou lemované krásnými vilami a jsou dobře udržované. První odbočka Vás zavede ke komplexům Natura Park Hotel, Caribbean Village a Club Náutico. Druhá a třetí odbočka vede k hotelovým komplexům Bávaro Beach Resort a Fiesta Bávaro. Tyto komplexy jsou velmi rozsáhlé a snad proto se pojem Bávaro začal používat pro celou oblast na sever od Punta Cany a na jih od Macao. Hotelová zařízení, která se zde nacházejí se označují za jedny z nejlepších v zemi. Nikde jinde v zemi nenajdete tak kvalitní ubytování, široké bělostné pláže a tak bezpečné a klidné moře. Vzdálenost mezi pláží Punta Cana a Bávaro je asi 25 km. Daleko na severu se nacházejí hotelové komplexy RIU. Ke zdejšímu komplexu patří plážová restaurace, diskotéka, fitness a středisko vodních sportů. Nedaleko Bávaro se nachází zábavní park Manatí. Je to zábavní park se vším všudy. Je umístěný v obrovské tropické zahradě. Zde můžete zblízka poznat faunu a flóru Dominikánské republiky. Je zde mnoho restaurací, obchodů, probíhají různá představení – s delfíny, papoušky, koňmi, přehlídky tradičních tanců Taínů, je zde malé zoo, oblast věnovaná krokodýlům a leguánům, můžete si zde zaplavat s delfíny, zajezdit na koni, prohlédnout si želvy a žraloky nebo pelikány. Výběr je opravdu obrovský. Park je otevřen od 9 hodin ráno do 18 hodin, vstupné pro dospělé činí 25 USD (bez záruky).
Pokud chcete nakupovat, můžete si zajet do nedalekého města Higüey nebo navštívit nákupní středisko Brisas de Bávaro u Fiesty Bávaro nebo obchodní dům Plazo Bávaro.
Dalším velmi rychle se rozvíjejícím střediskem je bývalá rybářská vesnice El Cortecito, ležící mezi Punta Macao a Bávaro. Zde vznikají také velké resorty, avšak zdejší atmosféra si ještě stále uchovává svojí originalitu a šarm.


Zajímavé odkazy

Více info o parku Manatí

Průvodci a mapy


Dominikánská...
Dominikánská republika
20 Kč
Dominikánská...
Dominikánská republika
149 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz