Dovolená Dominikánská republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Dominikánská republika - navigace  
zájezdy Dominikánská republika Hotely a ubytování Dominikánská republika
Last minute Dominikánská republika Informace Dominikánská republika
Víza Dominikánská republika Fotogalerie Dominikánská republika
Mapy a průvodce Dominikánská republika Recenze hotelů Dominikánská republika
Diskuze Dominikánská republika Okružní plavby Dominikánská republikaDominikánská republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Boca ChicaJuan Dolio a San Pedro de Macorís-->San Cristóbal a Baní (a okolí)La Romana a Bayahibe (a okolí)HigüeySan Rafael del Yuma a Boca de YumaCosta del Coco (Punta Cana a Bávaro)Trojúhelník - Miches, El Seibo a Hato Mayor (Sabana de la Mar)Santa Barbara de Samaná a okolí (Sánchéz)Las Galeras a Las Terrenas (El Portillo, pláž Bonita, pláž Rincón)Nagua, Cabrera a Playa Grande (severní pobřeží)Cabarete (severní pobřeží)Sosúa (severní pobřeží)Puerto Plata a okolí (pláže Dorada a Cofresí, Imbert, Luperón)Santiago de los CaballerosMonte Cristi a DajabónMoca a San Francisco de Macorís (Cotuí)Jarabacoa a ConstanzaLa Vega a Santo CeroAzúa a panoramatická cesta do ComendadoruPoloostrov Baoruco a Barahona (jižní pobřeží)Poloostrov Baoruco a jeho vesnice
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

San Cristóbal
Pokud se na jihozápad vydáte ze Santo Dominga, první zajímavost, na kterou narazíte, se nachází již několik km za hlavním městem v Niguy. Nachází se zde nejstarší cukrovar v Americe – Ingenio Boca de Nigua. Na začátku 16. století byla Nigua hlavním cukrovarnickým střediskem a třiadvacet z tehdejších šestadvaceti cukrovarů se nacházelo právě zde. Budovy, které jsou z velké části rekonstruované, pocházejí z dob největší slávy, z 18. století. Je to kotelna a budova, ve které se cukr vařil.
Asi 13 km západním směrem od Niguy leží již očekávané město San Cristóbal. San Cristóbal má okolo 140 000 obyvatel a je proslavené především jako rodiště surového diktátora Rafaela Trujilla (1891 – 1961), který vládl zemi od roku 1930 do roku 1961. Pro diktátora bylo jeho rodné město svaté, i když ho dal přejmenovat. Jméno se však používalo jen do jeho smrti, hned poté se město vrátilo ke svému původnímu názvu. Trujillo žil především v Santo Domingu, měl však mnoho dalších luxusních rezidencí. Snad nejnákladnější byl palác postavený na vysoké skále s výhledem na celý San Cristóbal. Povídá se, že Trujillo tento palác nazvaný Zámek na kopci nikdy neužíval. Stavba tohoto šestiposchoďového paláce stála okolo 3 milionů USD. Ve slavnostní den jeho dostavby se zeptal jednoho evropského ambasadora jak se mu líbí a ten vyjádřil nespokojenost. Trujillo se sem potom již nikdy nevrátil. Po smrti diktátora byly jeho ostatky umístěny v rodinné hrobce v kostele Parroquia de Nuestra Seňora de Consolación, který dal Trujillo postavit v roce 1946 a jeho stavba stála okolo 4 milionů USD. Díky velkým protestům byly však jeho pozůstatky ještě v roce 1961 převezeny do Francie.
San Cristóbal je také město, kde byla v roce 1844 podepsána první ústava.
Kromě své bohaté minulosti a těsného pouta s Trujillem město pro turisty nenabízí moc zajímavostí. Ani ubytovací kapacity zde nejsou dostačující. Je to spíše město na jednodenní výlet.
O diktátorově marnotratnosti svědčí například i jeho venkovské sídlo Casa de la Caoba, která se nachází asi 5 km od města. Tento krásný dům, jehož celé jedno patro bylo z mahagonu, začal po diktátorově smrti chátrat. Později byl zrestaurován, ale dnes už zdaleka není tak krásný jako v dobách své největší slávy.
Pokud již budete ve městě, nenechte si ujít hlavní trh – mercado, který se koná ve velké budově v ulici Calle Padre Brown.

Baní
Do Baní se dostanete po kvalitní silnici, kterou lemují nedozírná pole s cukrovou třtinou. Baní se nachází asi 36 km západním směrem od San Cristobal. Zdejší oblast je považována za nejbohatší v republice, především díky produkci kávy, cukrové třtiny, zeleniny, skotu, mahagonového dřeva a soli. Baní je rodištěm dalšího slavného muže, který se nemalou měrou zapsal do historie země a také se podílel na osvobození Kuby od španělské nadvlády – generalisima Máxima Gómeze y Báeze. Město proslavilo také mango, které je menší, bledě růžové a velmi sladké. Hlavní sezóna je zde od konce května do začátku července.
Baní nenabízí turistům mnoho zajímavostí. Největší z nich je residence a rodný dům Gómeze – Casa de Máximo Gómez. Dnes na době vlaje nejen vlajka Dominikánské republiky, ale také Kuby a naleznete zde i bustu tohoto muže. Navštívit můžete i historické muzeum - Museo Municipal, které se nachází v prvním patře Palacio del Ayuntamiento.

San José de Ocoa
Pokud budete z Baní pokračovat dále po silnici č. 2 asi po 7 km, za Caleónem, těsně před Las Carreras, zahnete doprava, asi po 28 km dojedete do San José de Ocoa. Cesta, která vede poměrně neznámou částí země, stoupá od 200 metrů nad mořem až k dvoutisícovým výškám. Je to jedna z nejlepších oblastí pro cyklistiku. Zdejší krajina je opravdu krásná, jeden kopec střídá druhý a mezi nimi jsou posazené farmy. Cesta je kvalitní a dovolí Vám plně vnímat krásu okolí. Do San José de Ocoa nejezdí příliš mnoho turistů a je to škoda. Žije zde okolo 65 000 obyvatel, převážně obchodníků a farmářů. Město je čisté, má kvalitní silnice, upravené domy a usměvavé obyvatele. Je ideální ukázkou prosperujícího karibského města. Jeho okolí tvoří krásné vrcholky hor, které jen doplňují zdejší příjemnou atmosféru. Město plné zeleně má typickou tropickou atmosféru.


Průvodci a mapy


Dominikánská...
Dominikánská republika
20 Kč
Dominikánská...
Dominikánská republika
149 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz