Dovolená Dominikánská republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Dominikánská republika - navigace  
zájezdy Dominikánská republika Hotely a ubytování Dominikánská republika
Last minute Dominikánská republika Informace Dominikánská republika
Víza Dominikánská republika Fotogalerie Dominikánská republika
Mapy a průvodce Dominikánská republika Recenze hotelů Dominikánská republika
Diskuze Dominikánská republika Okružní plavby Dominikánská republikaDominikánská republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

-->Boca ChicaJuan Dolio a San Pedro de MacorísSan Cristóbal a Baní (a okolí)La Romana a Bayahibe (a okolí)HigüeySan Rafael del Yuma a Boca de YumaCosta del Coco (Punta Cana a Bávaro)Trojúhelník - Miches, El Seibo a Hato Mayor (Sabana de la Mar)Santa Barbara de Samaná a okolí (Sánchéz)Las Galeras a Las Terrenas (El Portillo, pláž Bonita, pláž Rincón)Nagua, Cabrera a Playa Grande (severní pobřeží)Cabarete (severní pobřeží)Sosúa (severní pobřeží)Puerto Plata a okolí (pláže Dorada a Cofresí, Imbert, Luperón)Santiago de los CaballerosMonte Cristi a DajabónMoca a San Francisco de Macorís (Cotuí)Jarabacoa a ConstanzaLa Vega a Santo CeroAzúa a panoramatická cesta do ComendadoruPoloostrov Baoruco a Barahona (jižní pobřeží)Poloostrov Baoruco a jeho vesnice
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Dominikánská republika - Boca Chica Boca Chica je oblíbený prázdninový resort, ležící asi 30 km východním směrem od Santo Dominga a 6 km od mezinárodního letiště. Leží v zálivu Bahía de Andrés. Krajina obklopující toto středisko patří mezi jednu z nejkrásnějších v Dominikánské republice. Boca Chica byla v minulosti místem plným rozporu. Za vlády diktátora Trujilla zde vznikaly rezidence nejbohatších, kteří si sem jezdili odpočinout. V sedmdesátých letech, kdy se začala rozvíjet střediska na severu země – Puerto Plata a Sosúa, začala Boca Chica pomalu ztrácet na významu. Boca Chica si oblíbili hippies, poté zde vzniklo několik levných hotelů díky nímž bylo místo oblíbené mezi turisty s nízkým rozpočtem a velké problémy zde byly i s prostitucí. Dnes je však převážná většina problémů vyřešena, vznikly zde kvalitní hotely, obchody, restaurace a Boca Chica je opět na programu mnoha turistů. Dnes je to malé malé příjemné plážové město, s bohatým nočním životem, rušnými ulicemi, obklopené křišťálově čistou vodou.
Boca Chica můžete navštívit během celého roku. Nejdeštivěji je v měsících září a říjen. Nejideálnějšími měsíci na návštěvu jsou únor až březen.
Zdejší pláže se považují za jedny z nejhezčích v zemi. Když je porovnáte s plážemi na severu země, tak zde je písek bělejší a jemnější, voda teplejší, průzračnější a klidnější. Pláž je asi 2 km dlouhá, lemovaná kokosovými palmami, restauracemi, hotely a bary. Asi v Ľ pláže se nachází obrovský útes půlkruhovitého tvaru, který vytváří přírodní bazén a chrání tak pobřeží před nepříznivými vlivy. Vstup do vody je mírný, poměrně dlouhou dobu je mělko. Pláž a zdejší klidné moře je ideální na koupání a provozování vodních sportů – vodní lyžování, kajaky, výlety na loďkách, potápění. Pláž je ideální pro malé děti. O víkendech je zde poměrně plno, v pondělí ráno je však pláž téměř opuštěná a uklizená.

Dominikánská republika - Kokosové ořechy La Matica
Uvnitř ochranného útesu se nacházejí dva malé ostrůvky. První La Matica, je tvořena především mangrovníkovými porosty, které jsou domovem mnoha volavek. Mnoho lidí se velmi rádo brodí k břehům tohoto malého ostrůvku, protože moře zde není hluboké. Ostrůvek přetíná malý a úzký vodní kanál, kam často míří malé loďky, aby pozorovaly volavky.
Los Piňos
Na západním konci pláže se nachází ostrov Los Piňos, který je větší než La Matica. Chvílemi je ostrůvek znečištěný odpadky, které turisté z lodí vyhazují. Pokud chcete tento ostrůvek objevovat, nezapomeňte si kvalitní obuv a repelent.
Playa Andrés
Když se z Los Piňos vydáte přímo k hlavnímu pobřeží narazíte na cukrovar, který je hlavním zdrojem příjmů pro obyvatele městečka Andrés, které vlastně tvoří s Boca Chica jedno středisko. Naleznete zde také přístav pro jachty a také pláž Andrés, která vyplňuje místo mezi přístavem a pláží Boca Chica. Je lemovaná palmovými stromy a málokdy přeplněná.
Hlavní pláž Boca Chica
Hlavní pláž je celá lemovaná různými hotely, obchůdky, bary a restauracemi. Na jejím východním konci se nachází Hamaca Beach Hotel. Podle zákona je prvních 60 metrů od pláže přístupných všem lidem, některé hotely, například i Hamaca si však přesto postaví zeď a jsou zde také hlídači, kteří posílají pryč lidi, kteří nejsou hosté hotelu. Střední část pláže je hezká a také lemovaná mnoha hotely. V jejím centru se nachází hotel Don Juan Beach Resort, u kterého sídlí potápěčská společnost. Je to asi nejhezčí úsek pláže a právě zde se provozuje většina vodních sportů. Poslední část pláže je většinou obsazena místními lidmi a najdete zde také mnoho stánků s místním jídlem.
Asi 12 km od Boca Chica leží národní park Parque Nacional Submarino La Caleta.


Průvodci a mapy


Dominikánská...
Dominikánská republika
20 Kč
Dominikánská...
Dominikánská republika
149 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz