Dovolená Kypr


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Kypr - navigace  
zájezdy Kypr Hotely a ubytování Kypr
Last minute Kypr Informace Kypr
Víza Kypr Fotogalerie Kypr
Mapy a průvodce Kypr Recenze hotelů Kypr
Diskuze Kypr Okružní plavby KyprKypr

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

Turistické stezky z Platres-->Pitsylia (pohoří Troodos)Turistika v oblasti Kyparissia, jezírko GermasogeiTuristika v severní oblasti ostrovaTuristické stezky u vesniček Machiras - Lefkara - Kato Drys - VavatsiniaCesta za vínemCyklistické trasy za poznáním Kypru
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

mapa mapaMožná na mapě ani název Pitsylia nenajdete. V této oblasti jsou známé vesnice Kyperounda, Agros, Platanistasa, Alona a Palehori. Oblast je ideální pro turistické túry. Je zde osm značených turistických cest, které nejsou delší než 5 kilometrů. Stezky vedou přes horské hřebeny, lesy, ovocné sady , vesnice a kopce.

Seznam stezek:
Stezka č. 1: Z Doxasi o Theos do Madari Fire Station
Startovní místo je Doxasi o Theos 2 kilometry od Kyperounta. Stezka je dlouhá 3,75 km, cesta trvá 2 hodiny a jsou z ní krásné výhledy na okolní přírodu z nadmořské výšky 1600 metrů.

stezka č. 2: Z Teisiay do Madaris
Trase je dlouhá 3 km, trvá 1 ˝ hodiny. Stezka vede kolem hory Madari, která má nadmořskou výšku 1613 metrů

stezka č. 3: Z Lagoudery do Agrosu
Stezka začíná u restaurace Koukkides cafeteria na vedlejší silnici v Lagoudeře. Je dlouhá 6 km, cesta trvá 2 ˝ hodiny. Trasa stezky vede přes vinice a ovocné sady, úchvatným výhledem z hřebenu Madari-Papoutsas

Stezka č. 4: Z Panagiay přes Araku (Lagoudera) do Stavrosu
Stezka je dlouhá 7 km, trvá 3 hodiny. Nejdelší část stezky vede přes vinice, kamenné terasy a les. Po cestě narazíte na dva troodoské byzantské kostely Panagia tou Araka a Stavros tou Agiasmati. Stěny kostelů jsou zdobeny překrásnými freskami. Jsou chráněny mezinárodní organizací UNESCO.

stezka č. 5: Z Agrosu do Kato Mylos
Startovním místem je parkoviště u hotelu Rodon v Agrosu. Trasa je dlouhá 5 km, cesta trvá 2 hodiny. Je to lehká, nenáročná stezka vedoucí přes třešňové a hruškové sady, vinice a zahrady s růžemi.

stezka č. 6:“Petrosu Vanezis“ - Alona
Okružní stezka začíná na hlavní silnici ve vesnici Alona, poblíž Youth centre. Je dlouhá 1,5 km, cesta trvá asi 30 minut. Je to krátká stezka vedoucí kolem vesnice Alona přes oříškovou plantáž.

stezka č. 7: Z Agia Irini do Spilies tou Digeni (jeskyně Digenis)
Stezka začíná ve vesnici Agia Eirini, je dlouhá 3,2 km a cesta trvá 1 ˝ hodiny. Cesta končí u jeskyně Digenis, které byli v letech 1955 –1959 útočištěm pro bojovníky za svobodu.

stezka č. 8: Z Asinou do Agios Theodoros
Stezka začíná u kaple Asinou, je dlouhá 4 km a trvá asi 2 hodiny. Vede okolo kostela Panagia Forviotissa, který je chráněn UNESCEM. Končí ve vesnici Agios Theodoros.


Byzantský kostel Stavros tou Agiasmati se nachází asi 5 kilometrů od vesnice Platanistasa, ve které si musíte vyzvednout klíče od kostela u místního kněze. Kostel je chráněn mezinárodní organizací UNESCO. Proslavil se především překrásnými freskami, které v roce 1494 namaloval Filippos Goul.
Kostel Panagia tou Araka má spíše styl švýcarského kostela. Uvnitř je zdoben neoklasickými malbami umělců z Konstantinopole. Malby zobrazují apoštola Michaela a patrona kostela Panagia Arakiotissa.
Klášter Maheras se nachází na východní straně pohoří Troodos. Byl vybudován kolem roku 1148 na počest nálezu poustevníkem Neophytosem. Neophytos prý našel v nedaleké jeskyni ikonu ochraňovanou mečem. Přichází sem mnoho věřících. Nedaleko od kláštera se nachází vesnice Fikardon, která vypadá jako z pohlednice – malé domky zdobené dřevěnými balkóny.
V oblasti Pitsylia, na jihu troodoského pohoří se rozkládá mnoho vinic, kde vyrůstají výborné odrůdy vinné révy. Za návštěvu určitě stojí alespoň jedna z vinic. Známým vinařským sklípkem je Pitsylia Winery mezi vesnicemi Platres a Pelendri. Turistům je předváděn proces výroby vína a je jim nabízena ochutnávka vín různých druhů - Mavro Ambelissimo, Xynisteri, Ofthalmo a Pambatzies.Zajímavé odkazy

Odkaz na pohoří Troodos

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz