Dovolená Kypr


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Kypr - navigace  
zájezdy Kypr Hotely a ubytování Kypr
Last minute Kypr Informace Kypr
Víza Kypr Fotogalerie Kypr
Mapy a průvodce Kypr Recenze hotelů Kypr
Diskuze Kypr Okružní plavby KyprKypr

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Oblast TyriliaNP Kavo GkrekoNP AthalassaNP Poloostrov KarpasStavros tis PsokasNP na poloostrově Akamas-->NP Troodos Central
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

mapa oblasti mapa oblastiPohoří Troodos je chráněným národním parkem. Území parku má rozlohu 9337 hektarů. Nejvyšším místem je hora Olympos – 1952 metrů nad mořem a nejnižším místem je Moni Forest – 700 metrů nad mořem. Žije zde přes 770 druhů rostlin, které vytváří pestrou botanickou zahradu ostrova.
Centrum dění se nachází na Lefkosii Road u města Troodos, kde je budova nové vojenské základny. Místo je startovním místem turistů, kteří se vydávají po cestách stezek linoucích se horami. Většina turistů vychází na túru před východem slunce.

Stezka Artemis (the Artemis Trail) vede přímo na vrchol hory Olympus. Stezka je nově opravená. Cesta na vrchol vám bude trvat zhruba dvě a půl až tři a půl hodiny, délka trasy je sedm kilometrů. Po cestě se vám naskytne mnoho překrásných pohledů do okolí. Nepřehlédněte les gigantických borovic. Dejte pozor, ať nesejdete ze stezky a také si zkontrolujte, zda máte dostatek vody.

Stezka Atlanti Trail je méně náročná, 9 kilometrů dlouhá. Po prvních třech kilometrech narazíte na pramen pitné vody. Tato stezka je jako stvořená pro příjemnou nenáročnou procházku.


Caledonia Falls Caledonia FallsStezka Caledonia Trail začíná asi kilometr od hlavní silnice, kousek od Presidential Cottage. Cesta se line podél břehů řeky Kryos Potamo. Cesta je dlouhá dva kilometry a končí v místě nazvaném Caledonia Falls. Můžete se vrátit stejnou cestou zpět nebo si předem domluvit, aby vás v cíli vyzvedl taxík sídlící ve vesnici Platres.

Stezka Persephone Trail je nejméně náročná, co se týče dostupnosti. Vede přes borovicový les a je tři kilometry dlouhá, cesta zabere asi 45 minut. Cílem stezky je překrásná vyhlídka, ze které můžete pozorovat vesnici Pano Amiantos a velké těžební lomy.

Stezka z Psilo Dendro do Pouziaris
Startovním místem je křižovatka na silnici do Platres a do lesa Mesa Potamos. Tady si můžete vybrat různé varianty stezek, podle doby, podle délky a podle toho, kudy trasa vede.


Myllomeris Falls
Tato stezka začíná naproti kostelu Platres, je dlouhá 1,2 kilometru a potřebujete na ni tak půl hodiny. Cesta vede kolem vodního mlýna Kykkos Watermill, lázní Kalopanagiotis, kláštera Agios Loannis Lampadistis, který je chráněn UNESCEM, vodopádů Faragga a končí v osadě Oikos Marathasas.

Kampos tou Livadiou – kostel Agios Nikolaos tis Stegis, Kakopetria
Trasa začíná v Kampos tou Livadiou na cestě do Karvounas. Délka trasy je 8 kilometrů, cesta trvá asi 3 a ˝ hodiny. Stezka vede kolem borovicového lesa Pinus Nigra a pokračuje ke skalnímu útesu, ze kterého je nádherná vyhlídka. Končí na cestě Platania – Apotheri – Agios Nikolaos, odkud můžete pokračovat ke kostelu Agios Nikolaos tis Stegis. Kostel je chráněn UNESCEM.

Gerakies
Okružní cesta začíná v malebné vesničce Gerakies u hotelu Top Trees Hotel. Je dlouhá 4 kilometry a cesta trvá 2 hodiny.

Je příjemné se vydat v horách do přírody a uspořádat si malý piknik. V této oblasti najdete spoustu míst, připravených pro pikniky a pro grilování.
Jedno z takových míst je Livadi tou Pasha asi tři kilometry vzdálené od města Troodos. Nedaleko odtud je bývalý lom na těžbu azbestu. Na hlavní silnici B9 do Lefkosie, asi devět kilometrů od Troodosu se nachází příjemné tábořiště Platania, které nabízí grily pro opékání masa.Zajímavé odkazy

Odkaz na pohoří Troodos

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz