Dovolená Kypr


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Kypr - navigace  
zájezdy Kypr Hotely a ubytování Kypr
Last minute Kypr Informace Kypr
Víza Kypr Fotogalerie Kypr
Mapy a průvodce Kypr Recenze hotelů Kypr
Diskuze Kypr Okružní plavby KyprKypr

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Oblast TyriliaNP Kavo GkrekoNP AthalassaNP Poloostrov KarpasStavros tis Psokas-->NP na poloostrově AkamasNP Troodos Central
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Akamas AkamasKypr - Poloostrov Akamas (Akamas pennisula) Krajina Akamaského poloostrova patří k nejkrásnějším na ostrově. Proto zde byl založen národní park. Voda v moři je tu křišťálově čistá. Najdete tu spoustu naučných přírodních stezek, kde objevíte místa s překrásnými výhledy do okolní krajiny. Síť pěšin a cest je protkána porostem macchie a keři jalovce. V lesích na poloostrově je zakázáno stanovat a trhat volně rostoucí rostliny. Žije zde přes 168 druhů ptáků, 12 druhů savců a 20 druhů hmyzu. Vyrůstá zde přes 600 druhů rostlin, z toho se 35 druhů se vyskytuje pouze na Kypru.
Název Akamas nese poloostrov po řeckém hrdinovi Akamasovi, synovi Theseuse. Akamas bylo také místem, kde Afrodita a Adonis prožívali svoje milostná dobrodružství. Poloostrov je ideální pro cyklistiku, plavání, potápění, rybolov, pozorování ptáků a plavbu na lodičkách.

Turistické stezky na poloostrově Akamas
V lesích na poloostrově Akamas je zakázáno stanovat a trhat volně rostoucí rostliny.
Všechny trasy začínají buď u Afroditiných lázních nebo v tábořišti Smigieas.
Ze startovního místa Smigieas si můžete vybrat buď dvouhodinovou stezku Smigiaes Trail, dlouhou 5 kilometrů nebo Pissouromouttis Trail dlouhou 3 kilometry. Obě trasy nabízejí nádherná vyhlídková místa ze kterých si můžete vychutnat pohled na zátoky Hrysohou, Polis, Latsi a Lara a na západní pláže poloostrova.


U následujících stezek jsou výchozím místem Afroditiny lázně. Bohyně lásky se prý ve zdejší mělké sladkovodní nádrži koupala po milostných dobrodružstvích.

Aphrodite Trail (Afroditina stezka) je stezka je dlouhá 7,5 kilometrů. Na poloviční cestě můžete prozkoumat trosky byzantského kláštera Rigena (Castle of Rigena). Dále cesta pokračuje na vrchol hory Mouti tis Sotiras, která je vysoká 370 metrů.

Stezka Adonis Trai vede stejně jako Afroditina stezka až k Rigenu, kde se stezky trasy stezek rozdělují. Stezka je rovněž dlouhá 7,5 kilometrů a počítá se tak se třemi hodinami chůze. Popřípadě můžete pokračovat až k Smigies a cestu ukončit tam.
Na těchto dvou trasách můžete doplnit zásoby vody pouze na dvou místech, a to v Kefalovrysi a v Rigenu. Ujistěte se proto předem, zda máte dostatek vody. Přes den vás může doprovázet úmorné vedro, proto je dobré vyrazit na cestu časně zrána. Na stezkách vás budou doprovázet cedulky s názvy a popisem rostlin a stromů.

Soutěska Avgas (The Avgas Gorge) je oblíbeným cílem horolezců. Můžete se sem dostat ze západní části jakýmkoli motorovým vozidlem nebo druhou cestou, která je však sjízdná pouze terénním vozidlem. Cesta soutěskou zabere tak 30 až 40 minut chůze.

Kathikas Trail
Tato stezka začíná asi jeden kilometr od osady Kathika naproti restauraci. Je dlouhá 2 kilometry a cesta po ní trvá asi hodinu. Po 800 metrech od startu narazíte na kamennou vodní fontánu u kaple Agia Marina.


Zajímavé odkazy

Odkaz na Paphos
Odkaz na pláže v okolí Paphosu

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz