Dovolená Kuba


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Kuba - navigace  
zájezdy Kuba Hotely a ubytování Kuba
Last minute Kuba Informace Kuba
Víza Kuba Fotogalerie Kuba
Mapy a průvodce Kuba Recenze hotelů Kuba
Diskuze Kuba Okružní plavby KubaKuba

 --> Chcete do země jet? --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou? --> Očkování, nemoci

Kdy a pro které destinace je potřeba?-->Které nemoci kde?Kde očkování získám?Co, když se stejně nakazím?
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Uvědomte si, že Vaše zdraví záleží pouze na Vás samotných, na Vaší předodjezdové přípravě a na Vaší denní ochraně během cestování. Jakkoli se Vám může zdát náš výčet odstrašující, v realitě jsme zaznamenali pouze pár cestovatelů se žaludečními problémy. Nicméně :
Vyčerpání z horka : pozor na dehydrataci, zvyšte příjem soli. Nedostatek soli se projevuje bolestmi hlavy, letargií, chabnutím svalstva, třesavkou a únavou.
Úpal : Toto nebezpečné, příležitostně smrtelné, onemocnění se objevuje, když se zhroutí zahřívací tělesný systém a objeví se nebezpečně vysoká teplota. Úpal se projevuje tím, že se necítíte dobře, vůbec se nepotíte nebo jen málo a máte velmi vysokou teplotu - zhruba od 39 do 41 stupňů -, když ustane pocení, pokožka obvykle zrudne. Může se objevit i špatná koordinace pohybů a zvýšená agresivita. Nemocnice není nutná, běžně postačí, když postiženého ukryjete před sluncem, svléknete ošacení a zabalíte ho do mokrého prostěradla nebo ručníku. Pakliže je při vědomí, podejte tekutiny.
Prickly heat : svědivá vyrážka způsobená horkým klimatem, zvláště cestujete-li v zimních měsících. V obchodech je k dostání pudr, který se nazývá stejně a zamezuje svědění.
Průjem : Změna vody, potravy nebo klimatu mohou způsobit průjmový záchvat, nicméně několik cest na toaletu Vám tento problém naprosto vyřeší. V případě, že se situace nezlepší, pomáhá klasický lehký černý čaj se špetkou cukru, sodová voda, nesladké pečivo. Je nutné, aby jste si dali především pozor na to, jakou vodu pijete.
Hepatitida : obecný termín pro zánět jater. Symptomy jsou podobné jako u běžných nemocí, horečka, třes, bolest hlavy, nevolnost, slabost, ztráta chuti, zvracení atd. Hepatitida A je přenášena kontaminovanou vodou a jídlem. Můžete vyhledat pomoc, ale jediné co můžete dělat je odpočívat, pít dostatek tekutin, lehce jíst a nepojídat tučnou stravu. Hepatitida E je přenášena jako A a může být velmi nebezpečná pro těhotné ženy. Na světě je zhruba 300 milionů chronických nosičů hepatitidy B. Rozšiřuje se nakaženou krví nebo tělními tekutinami, např. sexuálním stykem, nesterilizovanými jehlami, krevní transfuzí. Toto onemocnění má podobné symptomy jako A, ale může vést k trvalému zničení jater a jaterní rakovině. Hepatitidy C a D jsou rozšiřovány jako B, ale vedou k daleko závažnějším a dlouhotrvajícím onemocněním.
Vzteklina : poškozené místo vydrhněte mýdlem a omyjte pod tekoucí vodou, polijte alkoholem nebo jodem. Je důležité vyhledat lékařskou pomoc.
HIV / AIDS : při sexuálním styku vždy používejte kondom, při krevní transfuzi vyžadujte sterilní novou jehlu.
Břišní tyfus: je těžké onemocnění s déletrvající vysokou horečkou, úpornou bolestí hlavy a těžkou únavou. U neléčeného může dojít ke krvácení do střev či k jejich proděravění. Průvodcem nemoci je bakterie – tyfová salmonela. Ve vyspělých zemích je většina případů importována, tj. získána za pobytu v zahraničí v zemích s nízkou úrovní hygieny. Nákaza je častá v jihovýchodní Asii, na indickém subkontinentu, Africe i Jižní Americe. Zdrojem nákazy je zpravidla bacilonosič vylučující po prodělání nemoci dlouhodobě salmonelu stolicí nebo močí. K nákaze dochází např. pitím říční vody, požitím kontaminované syrové zeleniny, tepelně nezpracovaných ústřic či kostek ledu připravených z kontaminované vody. Salmonela je odolná vůči chladu a v ledu dlouhodobě přežívá. Inkubační doba je 1 až 4 týdny.
Onemocnění lze předejít důslednou osobní hygienou a opatrností při stravování. Riziko nákazy snižuje očkování. Doporučuje se cestovatelům do oblastí zvýšeného výskytu a to zvláště tehdy, budou-li zde žít v podmínkách místního obyvatelstva a po delší dobu. K dispozici je několik typů očkovacích látek. Žádná však neposkytuje stoprocentní ochranu, a proto i očkovaný člověk by měl dodržovat všeobecné hygienické zásady.
Podobný, ale mírnější průběh než tyfus, má onemocnění paratyfem A nebo paratyfem B. Nákaza se šíří stejným způsobem. Očkování proti paratyfům se neprovádí.
Tyfová horečka: tato vážná choroba se říší kontaminovaným jídlem a nápoji a její symptomy jsou bohužel podobné symptomům cestovní horečky. Při tomto onemocnění je nutná okamžitá návštěva lékaře. Pravděpodobně strávíte několik dní v nemocnici, očkování vás může částečně ochránit, ale není stoprocentně účinné. Pokud je tyfová horečka diagnostikována a léčena včas, lze ji úspěšně vyléčit.


Průvodci a mapy


Havana...
Havana
335 Kč
Kuba...
Kuba II. DVD - Nejkrásnější místa světa
99 Kč
Cuba...
Cuba - kapesní průvodce
119 Kč
Kuba...
Kuba - Multimediální DVD
99 Kč
Kuba...
Kuba - průvodce
239 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz