Dovolená Kostarika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Kostarika - navigace  
zájezdy Kostarika Hotely a ubytování Kostarika
Last minute Kostarika Informace Kostarika
Víza Kostarika Fotogalerie Kostarika
Mapy a průvodce Kostarika Recenze hotelů Kostarika
Diskuze Kostarika Okružní plavby KostarikaKostarika

 --> Chcete do země jet? --> Kde se tam můžu ubytovat?

-->Info o možnostech ubytováníCeny ubytováníHotely
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

  Ubytování v Kostarice je rozlišné kvality a ceny se mění podle sezóny. Počítejte s tím, že ve vzdálenějších oblastech, kde není takové množství hotelů jako ve městech, mohou být hotely, zejména v zimních měsících, o prázdninách a o velikonocích přeplněné. Dobré je mít zajištěnou rezervaci pokoje.
V zemi existuje poměrně dobrá sít levných hostelů. Dražší hotely a lodge dávají slevu mladým turistům a návštěvníkům. Hostel Toruma v San José je hlavním sídlem sítě kostarických hostelů. Zde můžete získat informace o ubytování a zajistit si rezervace.
V poslední době se zde také hojně rozšířily zařízení typu Bed/Breakfast. Cenově se tyto zařízení pohybují od nejlevnějších po top hotely a jsou obecně velmi doporučované.

  V Kostarice existuje široká škála hotelů a nemusíte mít strach o nedostatek ubytovacích kapacit. Je skoro nemožné přijet do města a nenajít místo k přespání. Plážové hotely mohou být o víkendech a o svátcích plné, proto je dobré mít rezervaci. Stejně tak u hotelů vyšší třídy je lepší udělat předem rezervaci. Levnější hotely ale mají dostatek míst po celý rok. Někdy je obtížné najít jednolůžkový pokoj a musíte si pronajmout pokoj dvoulůžkový. Cena je pak poloviční, kromě několika málo hotelů, kde je cena za osobu v dvoulůžkovém pokoji stejná jako za dvě osoby. Před tím, než přijmete pokoj, projděte se po hotelu, pokud je to možné. Stává se, že za stejnou cenu můžete dostat pokoje různé kvality. Některé hotely automaticky nabízejí své nejdražší pokoje, ptejte se proto na ceny ostatních pokojů.
Budget hotely jsou většinou ty nejlevnější, ale ne vždy nejhorší. Přestože většinou mají jen základní vybavení, jsou poměrně čisté a upravené. Tato místa jsou nejlepší pro setkání s cestovateli z jiných zemí a k navázání zajímavých kontaktů. Hotely ve střední cenové kategorii nenabízejí většinou více, než nejlepší hotely v budget kategorii. V této kategorii můžete najít mnoho slušných hotelů a i když chcete bydlet co nejlevněji, najdete zde mnoho příležitostí, jak si za slušné peníze dopřát alespoň na pár dní kvalitnější ubytování. Top hotely, plážové hotely a lodges nabízí již nejvyšší kvalitu srovnatelnou s mezinárodním standardem. Aparthotely jsou něco mezi apartmány a hotelem a pronajímají se většinou na delší pobyty. Obecně platí, že pokud hotel vlastní cizinec nebo velká hotelová společnost můžete si být jeho kvalitou jisti. Pokud hotel vlastní domorodec, je ve většině případů lepší se o jeho kvalitě přesvědčit předem. Brzy totiž poznáte, že místní obyvatelé si nedělají velkou hlavu s přílišným pořádkem a hotelům často jim chybí smysl pro malé detaily, které právě mnohdy vytvářejí tu správnou atmosféru.

Průvodci a mapy


KOSTARIKA...
KOSTARIKA - Multimediální DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz