Dovolená Kolumbie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Kolumbie - navigace  
zájezdy Kolumbie Hotely a ubytování Kolumbie
Last minute Kolumbie Informace Kolumbie
Víza Kolumbie Fotogalerie Kolumbie
Mapy a průvodce Kolumbie Recenze hotelů Kolumbie
Diskuze Kolumbie  Kolumbie

 --> Chcete do země jet? --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?

VízaOčkování, nemoci-->Celní předpisyCo si mám koupit na cestu?Návštěvu kterých zemí můžu s tím zkombinovat?
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Celní a devizové předpisy

Při vstupu do země se vyplňuje celní prohlášení o výši finančních prostředků přivážených do země a množství dováženého zboží za obchodním účelem. V Kolumbii neexistuje v případě krátkodobých turistických pobytů do max. délky 120 dnů přihlašovací povinnost. Povolenou délku pobytu stanovuje podle předložených dokladů (např. letenky) migrační úředník na hranici. Přesáhne-li pobyt cestovatele na kolumbijském území stanovený časový limit, musí se přihlásit na policii (DAS - Departamento Administratiov de Seguridad) v místě svého pobytu.

Dále se vyplňuje celní prohlášení pro DIAN o výši finančních prostředků přivážených do země, které se odevzdává před celní kontrolou.

Při opuštění Kolumbie letecky se platí na letišti poplatek ve výši USD 60,- nebo ekvivalent v COP, který musí cestující zaplatit i v případě, že při nákupu letenky před odletem do Kolumbie v Praze byl ujištěn, že její cena zahrnuje i veškeré letištní poplatky. Turisté, kteří v zemí nepobývali více jak 30 dní, mohou požádat o snížení poplatku na USD 32,-. V některých oblastech Kolumbie /např. Amazonie, souostroví San Andrés a Providencia, národní parky aj./ je nutno počítat se zvláštními turistickými poplatky /cca USD 20,-/.

Cestovatel může vstoupit na území Kolumbie s veškerými běžnými věcmi osobní potřeby. Jinak platí celní omezení běžná jako v jiných zemích /lihoviny, vína, cigarety apod./. Při opuštění Kolumbie, zejména na mezinárodních letištích, je nutno počítat s přísnou protidrogovou kontrolou zavazadel, a to i v takových formách, které porušují mezinárodní pravidla letecké přepravy /detailní kontroly uzamčených zavazadel, vč. jejich propichování sondami v nepřítomnosti cestujícího po odbavení/. Běžné jsou přísné osobní prohlídky na letištích. Cestující může do země dovézt finanční prostředky v hotovosti do výše USD 10.000,- bez povinnosti deklarace, nad tuto částku musí obnos uvést v deklaraci pro DIAN na formuláři, který obdrží na palubě letadla před vstupem do země, a která má pouze statistický účel.

Povinná směna valut neexistuje. Vzhledem k opatřením zamezujícím legalizaci nezákonně nabytých prostředků při výměně většího množství valut upozorňujeme na řadu formálních náležitostí, které musí klient splňovat /např. odevzdat otisk prstu / a samozřejmě na různé kurzy lišící se někdy velmi podstatně v hlavních bankách, hotelích a směnárnách. V případě bank a směnáren nutno počítat s omezenou pracovní dobou, většinou max. do 16 hodin. Hotely směňují valuty zásadně pouze svým klientům - hotelovým hostům.Síť bank a směnáren mimo větší města je velmi řídká. Nejběžnější valutou je USD. Jiné valuty než USD nedoporučujeme. Používání platebních karet /v pořadí jejich použitelnosti - Visa, Master Card, Diners, American Express/ je běžné ve velkých městech a významnějších turistických centrech, někdy je však nutno podstoupit složitý proces tzv. autorizace. Použití cestovních šeků je možné pouze ve větších městech a velkých turistických střediscích.

Předpisy pro dovoz a vývoz flóry a fauny jsou poměrně složité a vyžaduje se zvláštní certifikát z Ministerstva životního prostředí, fytosanitární a zoosanitární osvědčení apod. V Kolumbii platí zákaz vývozu exotického zvířectva a rostlin, pašování flóry a fauny je přísně kontrolováno a stíháno.

Poukazování finančních prostředků je možné prostřednictvím bankovní sítě i Western Union a nejsou v platnosti žádná objemová, kurzová aj. omezení.

VARUJEME PŘED POKUSY O VÝVOZ OMAMNÝCH LÁTEK (ani pro vlastní potřebu), kontroly na letištích jsou velmi důkladné a tresty za pašování poměrně vysoké.Kulmbijská vězeňská zařízení také ani zdaleka neodpovídají evropským standardům. Rozhodně odmítněte i žádosti Vám známých i neznámých osob o přepravu balíčku. Výjimkou není ani namátkově prováděné rentgenování tělesných dutin odlétajících osob.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz