Dovolená Srí Lanka


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Srí Lanka - navigace  
zájezdy Srí Lanka Hotely a ubytování Srí Lanka
Last minute Srí Lanka Informace Srí Lanka
Víza Srí Lanka Fotogalerie Srí Lanka
Mapy a průvodce Srí Lanka Recenze hotelů Srí Lanka
Diskuze Srí Lanka  Srí Lanka

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

-->Západní pobřežíVýchodní pobřežíStřediska ayurvedy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Srí Lanka - Negombo Negombo
Pláže u Negomba jsou dlouhé a rovné s pozvolným přístupem do vody a se zlatavým pískem. V roce 1640 vyhráli toto městečko Holanďané v bitvě s Portugalci a ještě tentýž rok ho znova prohráli. Roku 1644 ho opět získali pod svou nadvládu. V roce 1796 převzali město Britové. Holandská nadvláda zanechala ve městě známky svého stylu na různých stavbách.
Nedaleko od laguny, jež je dlouhá 12 km, přímo u pobřeží moře odpočívají trosky starého holandského přístavu, který byl vybudován roku 1678 a taktéž zbytky starého holandského hřbitova, který zarůstá banánovými palmami. Dnes se tu můžete zúčastnit kriketových zápasů.

Srí Lanka - Negombo Při procházce městem vás jistě zaujmou staré domy v typickém holandském stylu. Trasu vaší cesty můžete nasměrovat kolem kanálu, který vede přes celé město souběžně s pobřežím moře. Tento kanál byl vybudován z Negomba do Colomba a dále na sever do Puttalamu a jeho celková délka je 120 km. Můžete si zapůjčit jízdní kolo a vydat se po cyklistické cestě, která vede podél kanálu.
Místní rybáři vyjíždí každý den na moře za lovem na svých malých kánoích, které se tu nazývají „oruvas“. Každý den se v přístavišti koná rušný rybí trh, kde si můžete zakoupit čerstvé, právě přivezené dary moře a různé druhy ryb.
Po celém městě najdete mnoho kostelíků a mešit. Kostelík svaté Marie v centru města je vyzdoben malbami místních umělců. Na ostrůvku Duwa, což je území oddělené od pevniny právě lagunou, vznikla samostatná vesnice.
Do okolních maličkých malebných vesniček se můžete zajet podívat na jízdním kole. Asi 30 km severně od města najdete vesničku Mahawewa, která je proslavená výrobou batik.

Negombo Negombo
Srí Lanka - Jižní pobřeží Kalutara
43 km jižně od Colomba leží město Kalutara, jež bylo kdysi dávno velmi důležitým střediskem trhu s kořením. Dnes je proslaveno spíše výrobou kvalitních proutěných výrobků a košíků. Hned u mostu Kalu Ganga se nachází na hlavní ulici buddhistická dagoba Gangatilaka Vihara. U cesty stojí malinká svatyně, u které řidiči zastavují, aby se tu pomodlili za šťastnou cestu.

Beruwela
Městečko Beruwela je v současnosti turistickým centrem, lákavým především svými překrásnými, dlouhými písečnými plážemi. Za návštěvu tu stojí muslimská mešita Kechimalai, jež je střediskem různých festivalů. Na malém ostrůvku kousek od Beruwela stojí starý maják, z něhož je překrásný výhled na moře i na pevninu.

Bentota, Aluthgama a Induruwa
Tato oblast je cílem tisíce turistů a návštěvníků, protože nabízí příjemné přímořské klima a nádherné, romantické pláže s křišťálově čistou vodou. Odpočívat můžete nejen u moře, ale i u řeky Bentota, která poskytuje ideální podmínky pro plachtění, windsurfing a vodní lyžování. Navštívit můžete zajímavý chrám ze 12. století Galapota Temple stojící kousek od řeky.
Největší zajímavostí a atrakcí v Induruwě je želví líheň, kterou můžete navštívit.
Bentota BentotaBentota BentotaPláž Bentota Pláž Bentota
Kosgoda
Kosgoda jej oblíbeným turistickým rezortem. Pláž Kosgoda je příjemná, exotická pláž se zlatavým pískem. Na pláži tu můžete pozorovat želvy, dejte však pozor na vajíčka. Pláže tu připomínají "ráj na zemi".

Ambalangoda a okolí
86 km jižně od Colomba se nachází Ambalangoda s okouzlujícím pobřežím a nádhernými plážemi. Proslavená je však díky zvláštnímu uměleckému řemeslu, které tu má svou tradici – vyřezávání masek. Najdete tu dokonce muzeum masek, do kterého je vstupné dobrovolné a obchůdek, kde si masky můžete zakoupit. Obchody s překrásnými detailně vyřezávanými maskami najdete na ulici 353 Main St, 142 Petabendimulla, nebo zhruba o 300 m dále, kde prodává překrásné, vlastnoručně vyřezané masky ve svém obchůdku po celé zemi proslavený řezbář Ariyapala. Toto velkolepé umění je v této rodině předáváno z potomka na potomka.
Asi 9 km od města můžete navštívit místní soukromou ZOO– Ahungalla Animal Park. Zvířata jsou tady tak ochočená, že návštěvník se může přiblížit k aligátorovi nebo si pohladit lví mládě. Je tu otevřeno sedm dní v týdnu, a to od 8.00 do 17.30 hod.

Hikkaduwa a okolí
Hikkaduwa je nejoblíbenějším turistickým resortem na ostrově. Jsou tu příznivé ceny za ubytování, příjemné restaurace a příznivé klima. K tomu všemu si přidejte překrásnou exotickou přírodu a nádherné, čisté pláže, kde se můžete potápět nebo se jen tak vystavovat slunečním paprskům. Při pobřeží moře se tu táhnou úžasné korálové útesy, které musí zaujmout snad každého.
Ve městě funguje mnoho obchůdků se suvenýry, bižuterií, keramikou, oblečením, antikou, šperky a batikou.
Kousek od autobusového nádraží můžete zavítat do budhistického chrámu, který je zdoben pestrými kresbami. 2 km od města se rozkládá jezero, kde nalezlo své útočiště mnoho druhů ptáků. V okolí několika kilometrů od města najdete mnoho dalších zajímavých budhistických a hinduistických chrámů a kostelů.

Unawatuna
Unawatuna se rozkládá v roztomilé zátoce s křivolakými plážemi se zlatým pískem. Nádherné pláže, křišťálově čistá voda, úchvatný korálový útes a klid nabízí toto velmi příjemné místo.
Na místní pláži ukládají v nočních hodinách v období úplňku od října do března želvy svá vajíčka do písku. V jednom z ubytovacích zařízení na pláži funguje i želví líheň.
Z Unawatuny vede při pobřeží moře cesta 23 km dlouhá až do dalšího turistického resortu Weligama. Po cestě tam se můžete těšit pohledem na pitoreskní skalní jeskyně a maličké zátoky.

Unawatuna Unawatuna
Před turistickým střediskem Koggala se rozkládá obrovské jezero, kde můžete navštívit Martin Wickramasinghe Museum of Folk Art a Culture. Za Koggalou se nachází velmi zajímavý starý chrám Purvaramya Temple, který zdobí překrásné restaurované fresky.

Weligama
Město Weligama má nádherné pískové pláže. Název znamená v překladu písečná vesnice. Při odlivu můžete dojít pěšky na malinký ostrůvek nesoucí název Taprobane. V 50. letech tu napsal svoji novelu Paul Bowles. Příjemné prostředí je zde jakoby stvořeno pro umělce a spisovatele.
Ve městě byl vybudován park uprostřed kterého se tyčí velká kamenná socha Kustaraja. Prý zobrazuje krále, který byl zázračně vyléčen z lepry. Poblíž chrámu stojí moderní socha zobrazující Buddhu.
Weligama se proslavila také díky zvláštnímu způsobu rybolovu. Původ pochází z jižní Asie. Rybáři sedí na sedátkách připevněných na kůlech. Kůly jsou umístěny ve vodě.

Koggala KoggalaKoggala KoggalaKoggala KoggalaSrí Lanka - Pláž Blue water Koggala Koggala

Zajímavé odkazy

Odkakz na Galle
Odkaz na Colombo
Odkaz na oblast od Matary ke Kataragamě

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz