Dovolená Bulharsko


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Bulharsko - navigace  
zájezdy Bulharsko Hotely a ubytování Bulharsko
Last minute Bulharsko Informace Bulharsko
Víza Bulharsko Fotogalerie Bulharsko
Mapy a průvodce Bulharsko Recenze hotelů Bulharsko
Diskuze Bulharsko  Bulharsko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

LyžováníCyklistikaPěší turistikaGolfRybolov a lovení zvěřeVodní sporty-->Horolezectví, jeskyňářstvíJízda na koni
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Horolezectví
Pro skutečné nadšence horolezectví určitě nebude jednoduché odolat. Bulharsko nabízí mnoho hor, na kterých mnozí horolezci prožívají svá vzrušení z neopakovatelných výstupů. O vaše laické výstupy a zážitky se mohou postarat někteří zkušení průvodci místními horami.
Pokud si budete přát zažít skutečné dobrodružství a budete si tu slast chtít vychutnat na vlastní kůži, můžete absolvovat některý z mnoha kurzů horolezectví. Jedinečné šance vám nabízí agentury ve Vratse, Veliko Târnovu, Troyanu, Malîovitse a v Roussenski Lom. Pravé vzrušení i trpělivost poznáte při lezení třeba v pohoří Rila, Rhodopi, Pirin či v pohoří Stara Planina.

Jeskyňářství
V Bulharsku bylo dosud objeveno více než 2000 jeskyní. Jejich přenádherné podzemní formace kamenů i starověké malby dokáží trochu podnikavější návštěvníky potěšit i vzrušit. Do jeskyně se můžete podívat i s organizovanými expedicemi, které mají svá sídla v pohořích Balkán, Rhodopi a Pirin, ale i ve městech Vratsa a Sevlievo. Nezapomeňte, že k nejlepším výkonům budete potřebovat tu nejlepší výstroj, kterou seženete, i velice zkušeného průvodce. Než vůbec podniknete svou první cestu za jeskyněmi, zajděte se podívat do Národního institutu jeskyňářů, který stojí vysoko nad řekou Iskar.

Jeskyně:
Bacho Kiro
Jeskyni Bacho Kiro najdete v severní polovině Bulharska u města Gabrovo. Pozice této jeskyně také láká navštívit nedaleký klášter Dryanovo. Jeskyně má tři poschodí. Vstup je celkem nízký, ale následně vás překvapí velice rozlehlé prostory – v nejvyšším místě klenby byla naměřena výška 20 m. Procházíte-li územím, prohlédnete si mnoho hal, galerií i můžete zabloudit v malinkých labyrintech.

Ledenika
Jeskyně Ledenika je situována asi 17 km západně od města Vratsa. Svým jménem jeskyně vyjadřuje své krásy. Ledenika totiž znamená „ledovec“. Její skutečné pohádkově ledové přízemí sem láká mnoho návštěvníků hlavně v zimě. Takto přenádherně vyzdobený prostor již dávno inspiroval k mnohým příběhům a historkám. V Koncertní síni se dokonce po nějakou dobu vykonávaly koncerty. Tyto prostory patří k největším svého druhu v Bulharsku.

Magura
Jeskyně Magura je skryta nedaleko vesnice Rabisha. Do jejích podzemních galerií, které zde působí jako bludiště ve 2,5 km hloubce, vstoupíte po kamenném schodišti. Po posledních archeologických průzkumech bylo zjištěno, že jeskyni po staletí v době bronzové obýval kmen Thráků.

Snezhanka
Přístup do jeskyně získáte z města Pestera, od něhož je Snezhanka vzdálená pouhých 5 km. Vchod najdete na levém břehu řeky Novomahalenska. Ke zdolání jeskyně vám postačí pouhých 145 m, ale i tak malá vzdálenosti vám poskytne pohled na 800 tis. nádherných stalaktitů a stalagmitů.

Jamova Dupka
Tato jeskyně leží nedaleko od vesnice Yagodina, jižně od Devin v západních Rhodopech. Patří vůbec k nejhlubším jeskyním v Bulharsku (6450 m). Jelikož je celá mramorová, často se o ní mluví jako o maličké perle ve velkých horách.Průvodci a mapy


Bulharsko...
Bulharsko
70 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz