Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

Města ve státě Minas GeirasSao PauloSalvador da BahiaVýznamná města ve státě Pernambuco-->Hlavní město BrasíliaRio de Janeiro
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Hlavní město Brasília nepatří do žádného z brazilských států. Tvoří samostatnou správní jednotku. V roce 1956 se prezidentského úřadu v Brazílii ujal lékař českého původu J. Kubitschek, který ve své nástupní řeči prohlásil: „Musíme naši zemi objevit, naši půdu obsadit, vyrazit k západu a moři ukázat záda…“. Sám dal podnět k založení nového hlavního města v neobydleném vnitrozemí, na místě přibližně stejně vzdáleném od největších brazilských měst. Nové administrativní a politické centrum bylo vybudováno za pouhé čtyři roky. Půdorys městského jádra připomíná letadlo nebo ptáka, představující symbol startu k rychlé modernizaci. Navrhl ho urbanista Lúcio Costa a architekt Oscar Niemeyer. Místo plánovaného maxima půl milionu obyvatel dosáhla v roce 1996 již více než 1,8 milionu obyvatel. Podobně jako jiná velkoměsta je dnes i tato moderní metropole s unikátní architekturou lemována čtvrtěmi chatrčí (favely). Je městem hlubokých kontrastů, a tím i typickou představitelkou dnešní Brazílie. Brasilia se nachází na náhorní planině.
Město je rozděleno na dvě poloviny: Asa Sul a Asa Norte. Podélně městem probíhají dvě hlavní magistrály, které mají také svou jižní (Sul) a severní (Norte) část. Nejlepší začátek prohlídky města je Memorial JK, který připomíná zakladatele města. Dále pokračujte na vyhlídkovou plochu televizního vysílače, za vidění stojí i katedrála Metropolitana. Nejzajímavější budovy parlamentu jsou Palácio do Itamaraty, da Justica a do Congresso, všechny přístupné veřejnosti. Dobrým místem pro odpočinek je Parque Nacional de Brasília.

Nikde jinde není snad rozvinut okultismus tolik jako v tomto městě. Působí tu kolem 700 různých sekt, léčitelů, ezoterických sdružení a mystických skupin. Po celém městě můžete zahlédnout číselné údaje a signály, které mají větší smysl. To však mohou říci ezoterikové.
Například obytné bloky domů se skládají vždy z 11 šestipatrových budov, dohromady je to 66 pater. Součet čísla šest a šest je dvanáct, číslo, které prý řídí vesmír. Budova místní elektrárny má tvar stupňovité pyramidy.
Asi 12 km jižně od centra najdete mezinárodní letiště.

Okolí
Salto de Itiquira
Itiquira je indiánské slovo kmene Guaraní a znamená v překladu „padající voda“. Od nádherného, úchvatného, 170 metrů vysokého vodopádu se můžete rozhlédnout po celém údolí Paranas. Je tu několik křišťálově čistých pramenů, které tvoří přírodní jezírka.

Cachoeira Saia Velha
V této oblasti nedaleko města Brasília je několik vodopádů a přírodních jezírek, ve kterých se můžete koupat. Zastávku si můžete udělat u monumentu Monumento do Candango, který byl postaven na počest lidí, kteří založili Brasílii.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz