Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

Města ve státě Minas GeirasSao PauloSalvador da Bahia-->Významná města ve státě PernambucoHlavní město BrasíliaRio de Janeiro
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Recife
Olinda - v pozadí Altoda Sé Olinda - v pozadí Altoda SéHlavní město státu Pernambuco Recife se rychle rozrůstá. Je v něm zajímavá směsice barokních kostelů, městských budov z 19.století a výškových budov z 60. a 70. let. Bohužel budovy však nikdo neopravuje, a tak rychle chátrají.
Město Recife je díky množství kanálů, vodních ploch a mostů, které ho spojují známo jako „Brazilské Benátky“. Recife je hlavním městem států Pernambuco. Název je zkomolenina anglického názvu reefs – což znamená korálový útes. Přístav je totiž obklopen barierou přírodních korálových útesů. Leží asi 160 mil od Maceio a 519 mil od Salvadoru. Vzniklo hned vedle města Olinda.
Největší rozvoj města nastal v 17. století, kdy město sloužilo jako přístav pro obchodování s cukrovou třtinou a otroky, kteří byli velmi nutní při práci na plantážích. Díky tomu se stalo Recife střediskem černé populace v Brazílii. V období kolem roku 1624 bojovali o vládu nad tímto městem Holanďané, obsadili ho v roce 1640. Poté ho ale Portugalci ve spojení se Španěly dobyli zpět.
V roce 1710 tu proběhly krvavé boje mezi plantážníky z Olindy a obchodníky z přístavu Recife. Recife je v současnosti důležité kulturní centrum slavné díky hudbě a tanci (frevo, maracatu), festivalům (bacamarteiros, cavalhada) a folklórním tradicím.
Samozřejmě je zde i spousta historických zajímavostí. Z množství kostelů jsou nejhezčí kaple Francisco de Assis z roku 1612, Sao Pedro dos Clerigos se stěnami vyřezávanými ze dřeva a Basílica de Nossa Senhora do Carmo postavená roku 1663, která odráží přechod mezi barokem a rokokem.
Dřívější věznice Casa da Cultura z roku 1848 je v současnosti místem, kde najdete nejrůznější řemeslné obchůdky se suvenýry. Před budovou se často konají dobrá hudební a taneční představení. V zalesněném předměstí Recife se nachází továrna na keramiku a výstavní síň Olaria de Brennand. Je zde stálá expozice asi 2000 originálních keramických děl. Za návštěvu také stojí muzeum severovýchodu - Museu do Homem do Nordeste, ve kterém je umístěna antropologická sbírka a exponáty moderního umění a místního bylinkářství.

Důležitou historickou lokalitou je bezesporu také Jaboatao, které se nachází asi 10 mil od Recife. Je místem bitvy Guararapes, kdy byli ze státu Pernambuco vyhnáni Holanďané.
Olinda
Olinda, původní hlavní město Brazílie, leží na vrcholu kopce, odkud je výhled na Recife a Atlantik. Je to nádherné městečko, které se pyšní jednou z nejlepších sbírek koloniálních budov v celé Brazílii. Jestliže ovšem toto město navštívíte, mějte se raději na pozoru, neboť policie je zde vidět jen zřídka a žije zde velké množství chudých lidí připravených okrást nic netušícího turistu.
Obě města - Recife i Olinda - jsou proslavená karnevalem, který někteří považují za nejlepší v Brazílii. Již dva měsíce před začátkem karnevalu se konají bailes (tance), hlavní z tanců je bouřlivé frevo. Hlavní slavnosti celého karnevalu pak trvají dnem i nocí od soboty až do úterka.
Musíte určitě navštívit nedávno restaurovaný kostel Igreja NS do Carmo z roku 1580. Potom pokračujte po Rua de Sao Francisco až ke klášteru Convento Sao Francisco z roku 1585.
Na konci ulice se vydejte doleva po Rua Frei Afonso Maria a na kopci přímo před sebou spatříte kostel, který byl postaven v roce 1549 - Seminrio de Olinda a Igreja NS da Graca. Nádherný výled na Olindu a Recife je z Alto da Sé. V překladu znamená název "místo na kopci". Je to pěkné místo s mnoha resturacemi a obchůdky, kde je také rušný noční život. Nezapomeňte se podívat do impozantního kostela Igreja de Sé z roku 1537. Dáte-li se ulicí Ladeira da Misericordia, nemůžete minout další kostel Igreja da Misericordia (1540), v jehož interiéru jsou nádherné pozlacené dřevořezby. V Museu do Mamulenco jsou barevné sbírky starých dřevěných loutek. Museu de Arte Contemporanea vlastní sbírku současného umění. Je umístěno v budově z 18.století, tzv. ajube, která byla v době inkvizice používáná katolickou církví jako vězení.
Kostel Igreja NS da Conceicao byl postaven v roce 1585. Kostel Igreja da Misericórdia pochází z roku 1540. Kostel je zdoben překrásnými azulejos (keramické malované dlaždičky).
Severně od Olindy najdete čisté, příjemné pláže:
Rio doce
Janga beach
Praia do Ó
Praia do pau amarelo
Praia da Conceicao
Praia da Maria Farinha


Zajímavé odkazy

Odkaz na stát Pernambuco

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz