Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

Města ve státě Minas GeirasSao Paulo-->Salvador da BahiaVýznamná města ve státě PernambucoHlavní město BrasíliaRio de Janeiro
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Salvador da Bahia Salvador da BahiaSalvador da Bahia
Hlavní město – Salvador da Bahia – je fascinující a velice vyhledávanou turistickou lokalitou. Místní obyvatelé město často zkracují buď na Bahia, nebo na Salvador. Jeho populace činí v současnosti asi 2 miliony obyvatel, z velké části jde o černou populaci.
1. listopadu 1501, na den Všech svatých, Amerigo Vespucci vplul do zálivu a pojmenoval ho na Baía de Todos os Santos - záliv Všech svatých. O půl století později založil Tomé de Souza na březích zálivu město, které se stalo nejdůležitějším brazilským městem na dalších 300 let. V 18. století Salvador vzkvétal hlavně díky obchodu s cukrem a stal se druhým nejdůležitějším městem Portugalského království, hned po Lisabonu.
Brazílie kostel v Salvadoru kostel v SalvadoruSalvador byl proslulý svými kostely přeplněnými zlatem, honosnými panskými sídly a mnohými festivaly stejně tak jako smyslností a morálními úpadky. V průběhu 19. a 20. století rozvoj města stagnoval a přišel až ve 20. století. Začal se tu totiž rozvíjet průmysl naftařský, chemický a především turistický. Salvador je totiž nejzajímavějším městem Brazílie z historického hlediska.

Salvador se rozkládá na poloostrově v zálivu Baía de Todos os Santos. Město se rozděluje na dvě části, mezi nimiž je značný výškový rozdíl – historickou Cidade Alta a Cidade Baixa, obchodní a finanční centrum. Obě části jsou spojeny lanovou dráhou, výtahem Lacerda Elevator a několika velmi strmými silnicemi.
Brazílie Historické jádro bylo úspěšně renovováno, i když mnozí místní obyvatelé tvrdí, že renovace není autentická. Historické centrum města je snadné projít pěšky. Dobrým začátkem prohlídky by mohla být katedrála - Catedral Basílica, postavená v letech 1657 až 1672. Vedle katedrály se nachází budova staré lékařské fakulty, v níž jsou umístěna rovnou dvě muzea – Museu de Arqueologia e Etnologia a Museu Afro-Brasileira s expozicemi kulturních tradic brazilských černochů. Půjdete-li dále na jihovýchod, ocitnete se na rozlehlém náměstí Terreiro de Jesus, které je populární díky fontáně uprostřed a několika barům s letními zahrádkami.
Salvador SalvadorBarokní kostel Igreja Sao Francisco zosobňuje město z dob největšího rozkvětu. Je přecpaný předměty demonstrujícími přepych a bohatství. Jestli chcete vidět starou městskou architekturu, pokračujte od náměstí na severovýchod, kde spatříte Largo do Peourinho, místo, kde se konaly dražby černých otroků. Pelourinho v překladu znamená „místo, kde se bičuje“. Bičování otroků bylo v Brazílii legální až do roku 1835. Nádherný výhled na přístav skýtá vrchní stanice výtahu Lacerda Elevator, který denně vyveze až 50 000 pasažérů.
San Salvador zachovává velkou tradici karnevalu, za kterým sem jezdí tisíce Evropanů.

Pět km jihozápadně od centra města leží až na nejvzdálenějším výběžku poloostrova pevnost Forte de Santo Antonia da Barra z roku 1598. V blízkosti se také nacházejí pláže, ovšem pro velké znečištění vody se zde plavání nedoporučuje. Mnohem čistší je pláž Praia do Porto.
Severně od centra města, na poloostrově Itapagipe, stojí starý maják Monte Serrat a kostel Igreja de Monte Serrat, poblíž populární pláž Praia da Boa Viagem.
v katedrále v katedráleBrazílie

Zajímavé odkazy

Odkaz na stát Bahia

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz