Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

Města ve státě Minas Geiras-->Sao PauloSalvador da BahiaVýznamná města ve státě PernambucoHlavní město BrasíliaRio de Janeiro
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Sao Paulo Sao PauloSao Paulo – největší město Jižní Ameriky je městem přistěhovalců a soužití desítek etnických skupin. V tomto megaměstě žije více než 20 miliónů lidí, z nichž mnozí jsou potomky dávných italských či japonských přistěhovalců.
Původně misionářská osada byla založená v roce 1554. Původní obyvatelé – bílí osadníci a indiáni tu pěstovali cukrovou třtinu, kávu a podnikali nebezpečné výpravy do vnitrozemí. Červená země – terra roxa, která tu je, je velmi úrodná. Produkce kávy se každoročně velmi zvyšovala. V roce 1836 to bylo 147 000 pytlů, v roce 1906 to bylo již 15 milionů pytlů. Přihnala se přistěhovalecká vlna z oblastí ze severu, z Minas Gerais a z Evropy. Byly tu vybudovány železnice a přístav. V roce 1930 se rozvoj zastavil kvůli světové hospodářské krizi.
Silný průmyslový rozvoj společně s neuvěřitelnou kulturní rozmanitostí vytvořil z města největší kulturní, společenské i vzdělávací centrum země. Zdejší obyvatelé si však neustále stěžují na dopravní zácpy, znečištění a pouliční násilí, nikdo z nich by ale nemohl a ani nechtěl žít nikde jinde. Lidé tu žijí doslova napěchovaní jeden na druhého bez jakéhokoliv soukromí. Ve srovnání se zbytkem Brazílie je Sao Paulo velmi drahé a na nic netušícího turistu zde čeká téměř jistě velký kulturní šok. Orientace ve městě není vůbec jednoduchá, ale jako dobré vodítko pro začátek může posloužit metro, které patří k jedněm z nejlepších na světě.
Sao Paulo je městem imigrantů. Některé městské čtvrti mají tím pádem silně národnostní charakter – Liberdade je asijská, Bala Vista a Bixiga jsou italské, Bom Retir je stará židovská čtvrť, velká arabská komunita je kolem Rua 25 de Marco.
Jihovýchodně od centra města leží ulice mrakodrapů – Paulista. V přilehlém okolí je koncentrováno nejvíce dobrých restaurací, kaváren a nočních klubů ve městě. Díky nim bývá Sao Paulo někdy nazýváno „ tropickým New Yorkem“.
V ulici Paulista se nachází také Museu de arte de Sao Paulo, které vlastní sbírku uměleckých děl od světových malířů, jako je Rembrant, Rubens, Renoir a další, a také vynikající díla brazilského malířství. Vstup do muzea je zdarma.
Hodně věcí k vidění je v Parque do Ibirapuera. Park navrhl známý architekt Oscar Niemeyer spolu s designerem Burle Marxem. Můžete zde navštívit několik muzeí, planetárium a také japonský pavilon. Je tu známý obelisk a monument Monumento rs Bandeiras. Zasportovat si můžete na tenisových kurtech nebo hřištích, zaběhat pak po běžecké trati a občerstvit se můžete v místní restauraci a ve snack baru.
Parque do Estado
V tomto parku v jižní části suburbu je jednou ze sekcí botanická zahrada, která je stará 100 let. Je tu také zoologická zahrada.

Instituto Butantá
V ulici Vital Brasil najdete hadí farmu a muzeum Butanta. Je to populární cíl turistů. Je tu asi 1000 hadů. Vybírá se z nich jed a vyrábí se léky proti jedovatým kousnutím hadů a pavouků. Jedu se využívá také k výrobě vakcín proti mnoha onemocněním, například tyfu, tropické horečce apod.

Pico do Jaraguá
Tato lesní rezervace se rozkládá na 4500 akrech v nadmořské výšce 1135 metrů. Je nejvyšším místem v oblasti Sao Paulo. Na vrchol můžete dojet autem, nebo se tam vydat pěšky po některé z označených turistických stezek. Je tu překrásná příroda, jezírka, hřiště a místa pro piknik.

Pinacoteca do Estado se nachází v neoklasické budově na ulici Praca da Luz. Budova prošla velkou a zajímavou renovací, pro veřejnost byla budova otevřená v roce 1998. Je zde zajímavá sbírka moderního umění. Jednou ze špiček je kolekce francouzských soch od Augusta Rodina, Aristida Maillola a Camille Claudel.
Museu de Arte Sacra a Jardim da Luz Tady je jedna z nejlepších sbírek náboženských a posvátných předmětů.
Museu da Imigracao Japonesa je fascinující muzeum, jehož exhibice obsahuje informace o japonské komunitě od dob příchodu prvního emigranta z Japonska.
Museu Lasar Segall Lasar Segal (1891-1957) byl brazilský expresionista, který se stal jedním ze zakladatelů moderního umění.
Fundacao Maria Luisa e Oscar Americano
Sbírka muzea obsahuje mimo jiné antické přeměty a osm olejomaleb od umělce Franse Posta.
Museu da Casa Brasileira
V tomto muzeu, které je umístěno v domě „kávového barona“, je sbírka nábytku ze 17. – 20. století.
Museu Brasileiro da Escultura
Toto muzeum navrhl architekt Paulo Mendes da Rocha, zahrady kolem zahradní architekt Roberto Burle Marx.

Memorial da América Latina.
Tato oblast má zobrazit různé typy kultury a umění Latinské Ameriky. Je tu exhibice latinsko-amerických umělců, Marta Trata Gallery.

Zajímavé odkazy

Odkaz na Memorial da América Latina
Odkaz na stát Sao Paulo

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz