Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

-->Města ve státě Minas GeirasSao PauloSalvador da BahiaVýznamná města ve státě PernambucoHlavní město BrasíliaRio de Janeiro
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Ouro Preto
Ouro Preto, které pod názvem Vila Rica bylo dřívějším hlavním městem státu Minas Gerais, je nyní v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Město bylo založeno v počátcích zlaté horečky, v roce 1711. V roce 1721 se Ouro Preto stalo hlavním městem Minas Gerais. V polovině 18. století prožívalo město svůj největší rozmach a patřilo k nejbohatším městům v celé Jižní Americe. Za císaře Dom Pedro I. Byla Vila Rica přejmenována na Ouro Preto a hlavním městem státu se stalo Belo Horizonte. Ouro Preto je dnes především univerzitním městem.
Ouro Preto leží v nadmořské výšce 1 m nad mořem, teploty se tu pohybují od 2 °C di 28 °C. zimy jsou tu poměrně studené. Téměř po celý rok jsou tu mlhy a deště.
K vidění jsou historické budovy téměř všech stylů, přes barokní kostely až po muzea a bary na starodávné ulici Rua Direita. Hlavním centrem města je Praca Tiradentes, náměstí na kterém stojí socha Tiradentese, muzeum a kostel.
Nejstarší kaple města pochází z roku 1701 – Capela do Padre Faria a postavil ji Padre Faria. Je zdobena zlatem a různými uměleckými díly. Umělci, kteří se podíleli na zdobení kaple jsou anonymní.
V Museu da Inconfidencia naleznete například relikvie básníka Tomas Antonio Gonzaga nebo druhého lieutenanta Joaquim Jose da Silva Xavier. Budova, ve které sídlí muzeum, byla postavena jako vězení a sídlo vlády v letech 1784 – 1854. Jako vězení sloužila budova od roku 1907 do 1937.
Nové muzeum Museo do Oratório je umístěno v koloniálním domě. Má překrásnou sbírku modliteben.
Další zajímavostí je Casa dos Contos (Dům contos - contos byla stará měna). Je to nejdůležitější budova z doby kolonizace ve městě, ve které se dnes nachází sbírka brazilských mincí a bankovek. V Ouro Preto naleznete také celkem 13 barokních kostelů. Jedním z nejdůležitějších je Matriz de Nossa Senhora da Conceicao de Antonio Dias. Byl postaven v barokním slohu v roce 1727 a je významný díky nádherným ornamentům v interiéru.
Kostel Igreja Sao Francisco de Assis je mistrovským dílem brazilského rokoka. Byl postaven na konci 18.století dvěma významnými brazilskými architekty Aleijadinhem a Manuelem da Costa Ataíde. V roce 1922 byl kostel znova opraven.
Igreja Santa Efigenia je kostel, který, jak praví legenda, postavil otrok Chico Rei, jenž dostal svobodu. Byla postavena v letech 1742 – 1749. Santa Efigenia spojuje elementy africké kultury s barokními prvky. Je sice chudá na zdobení zlatem, zato bohatá na umělecké prvky.
Largo do Dirceu byla populárním místem odpočinku poeta Tomase Antonia Gonzagy a jeho přítelkyně Marílie. Farní kostel Antonio Dias navrhl Manuel Francisco Lisboa a byl postaven v letech 1727 – 1770. Je tu překrásná malba orla, která symbolizuje dominantní roli Maurů.
Druhým nejbohatším kostelem v Brazílii je Matriz de NS do Pilar, který se nachází u ulice Rua Sao José. Jeho majetkem je 434 kg zlata a stříbra, jedna z nejkrásnější a nejlepších uměleckých sbírek.
V roce 1769 postavil Joao de Souza Lisboa budovu divadla na ulici Rua Brigadeiro Musqueira, které je v současnosti nejstarším divadlem v celé Brazílii.

Minas de Passagem
Nedaleko od Ouro Preto se nachází důl na těžbu zlata, pravděpodobně nejlepší v celém okolí. Promyšlený systém chodeb je hluboko pod povrchem. Důl byl otevřen v roce 1719. Nejdříve v dole pracovali otroci, z nichž mnozí zemřeli na následky velmi tvrdé práce.

Congonhas
Congonhas má asi 39 000 obyvatel. Congonhas je městečko s koloniální minulostí ve státě Minas Gerais, jehož největší atrakcí je Aleijadinhových 12 proroků. Toto mistrovské sochařské dílo se nachází při vstupu do Basiliky do Bom Jesus, která byla postavena v 18. století na vrcholu kopce Morro do Maranhao v Congonhas. Nejkrásnější podívanou je tu 12 postav v životní velikosti, které mají představovat 12 apoštolů. Jsou dílem nejznámějšího brazilského sochaře A. F. Lisboa, který svou tvorbou překlenul těžkopádné baroko do preciznějšího rokoka.
Sochař Antonio Francisco Lisboa, známý pod přezdívkou Aleijadinho (ochrnutý), byl největším brazilským umělcem koloniálního období. Narodil se v Ouro Preto jako syn architekta a africké otrokyně. Přezdívka Aleijadinho mu byla dána proto, že jeho ruce i nohy byly deformovány kvůli syfilitidě. Mezi lety 1796 a 1804 vytvořil největší sbírku barokních soch na světě.
Tiradentes
Tiradentes TiradentesToto překrásné městečko ve státě Minas Gerais se jen velice málo změnilo za posledních 200 let. Naleznete zde několik historických skvostů.
Po patronovi města byl pojmenován kostel Igreja Matriz de Santo Antonio, který stojí na vrcholu kopce, odkud je krásný výhled na celé Tiradentes. Dvě zvonice a frontispis jsou dílem Aleijadinho, který také zkonstruoval sluneční hodiny při vchodu do kostela. V Museu do Padre Toledo jsou umístěny starožitnosti a dokumenty z 18.století z tohoto regionu.
Překrásný kamenný kostel Igreja NS Rosário dos Pretos je zdoben dřevořezbami a zlatem. Byl postaven v roce 1708.
Budova městského úřadu pochází z roku 1749 – Chafariz de Sao José. U budovy stojí překrásná fontána, která má tři sekce, jednu sekci, u které můžete pít, další sekci, ve které si můžete prát prádlo, a poslední, která je určená pro plavení koní.
V blízkosti města leží pohoří Serra de Sao José, oblast známá díky neporušeným částem Atlantického deštného pralesa. Je tu krásná procházka okolo vodopádů Cachoeiras do Mangue, kde můžete spatřit starý zlatý důl. Dalším nádherným vodopádem je Cachoeira do Bom Despacho.

Zajímavé odkazy

Odkaz na muzeum Oratório v Ouro Preto
Odkaz na stát Minas Geras

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz