Dovolená Tanzanie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Tanzanie - navigace  
zájezdy Tanzanie Hotely a ubytování Tanzanie
Last minute Tanzanie Informace Tanzanie
Víza Tanzanie Fotogalerie Tanzanie
Mapy a průvodce Tanzanie Recenze hotelů Tanzanie
Diskuze Tanzanie  Tanzanie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality

-->Historicky zajímavéPřírodně zajímavéSportovně zajímavéPobytově zajímavé
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Kamenné město (Zanzibar City)

Historické jádro hlavního města státního celku Zanzibar, chráněné UNESCO je fascinujícím labyrintem křivolakých úzkých uliček, lemovaných nabílenými domy z mořských korálů, s typickými vystupujícími balkóny a nádherně vyřezávanými dveřmi z masivního dřeva. Najdeme zde nespočet obchůdků se suvenýry, bazarů, dvorků a náměstíček, pevnost, dva bývalé sultánské paláce, impozantní koloniální domy, spousta ambasád a více než 50 funkčních mešit. Cenné památky jsou Beit-el-Ajaib (Dům zázraků) v bývalém sultánově paláci (1883), masivní arabská pevnost vybudovaná původně Portugalci (1700), anglikánská katedrála (1877) postavená misionáři), římsko-katolická katedrála sv. Josefa (1896), mešita Msikiti wa Balnara (1831-1890), mešita Agha Khan, národní muzeum zaměřené na historii ostrova a Livingstonův dům (místo, odkud se roku 1866 vydal na expedici, při níž mj. objevil jezero Tanganjika). Dnes tu sídlí Centrála turistického ruchu celého Zanzibaru.
Nedaleko pobřeží od Zanzibar City se nachází celkem sedm ostrovů, obklopených korálovými útesy. Tři z nich jsou jen nízké písčiny, mizející za přílivu pod hladinou, ale další čtyři, včetně ostrova Chumbe, kde je maják, jsou zalesněné a s malými překrásnými plážemi. Nejznámější z nich je Changu, nazývaný Vězeňský ostrov, neboť byl využíván Araby k držení otroků. Pro nádherné pláže (a obří sloní želvy) je oblíbeným výletním místem, je zde několik restaurací a platí se vstupné („přístavní taxa"). Ostrov Bawe má pláž na svém severním cípu, je to údajně nejlepší místo pro šnorchlování z celého souostroví Zanzibar a rovněž na něj se platí vstup. Ostrov Chumbe, vyhlášený s okolím jako mořský národní park, je vyhlášenou potápěčskou lokalitou a krásné pláže jsou zejména na jeho východním pobřeží. Ostrov Mnemba (mořský národní park) leží východně od ostrova Zanzibar (Unguja), přibližně na úrovni Kendwy. Má sice průměr jen 500 metrů, ale pyšní se vlastním korálovým útesem. Pobřeží Matemwe, naproti němuž leží, je poseto bizarními baobaby.

Kizimkazi

Rybářská vesnice ležící na jihozápadním pobřeží ostrova Zanzibar byla do 17. století jeho hlavním městem. Nedaleko leží zříceniny mešity Shirazi Dimbani, kterou nápis kolem mihrábu datuje do roku 1107, takže je považována za nejstarší ve východní Africe. Cestovní kanceláře sem pořádají dopolední (půldenní) výlety, protože zde lze nejen pozorovat delfíny z lodiček, ale si s nimi přímo v oceánu zaplavat. Šance je vysoká, dle dlouhodobé statistiky 80 %.
Paje

Rybářská vesnice v jižní části východního pobřeží Zanzibaru, kde se dlouhé bílé pláže pozvolna svažují do tyrkysového moře. Je tu malé plážové letovisko, pěkné korálové útesy a úžasné koupání.

Průvodci a mapy


Tanzania...
Tanzania
433 Kč
Tanzanie...
Tanzanie
191 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz