Dovolená Velká Británie
  Velká Británie - navigace  
zájezdy Velká Británie Hotely a ubytování Velká Británie
Last minute Velká Británie Informace Velká Británie
Víza Velká Británie Fotogalerie Velká Británie
Mapy a průvodce Velká Británie Recenze hotelů Velká Británie
Diskuze Velká Británie  Velká Británie

 --> Chcete do země jet? --> Kdy je nejlepší tam jet?


Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Vzhledem k poloze Britských ostrovů je podnebí označováno jako oceánské. Jeho hlavními znaky jsou poměrně malé rozdíly teplot vzduchu v ročních obdobích (tedy velmi mírné zimy a chladná léta), velké množství srážek, vysoká vlhkost a oblačnost. Ovšem jsou zde i značné rozdíly podnebných podmínek v rámci jednotlivých oblastí. Díky protáhlému tvaru ostrovů poledníkovým směrem jsou rozdíly převážně mezi severem a jihem.
Severní části Skotska a přilehlé ostrovy jsou nejvíce vystaveny působení Severoatlantského (Golfského) proudu, který je otepluje, a jelikož teplota mořské vody dosahuje v lednu 8şC, jsou i lednové a únorové teploty vzduchu nad nulou –kolem 3 až 4şC. Naopak průměrné teploty vzduchu v letních měsících jsou nízké, dosahují jen asi 10 až 12şC. Jižní části britských ostrovů mají průměrné teploty vzduchu o poznání vyšší. V lednu činí 6 – 8şC, v červenci 15 - 17şC. Podnebné rozdíly jsou ovšem i mezi západními a východními oblastmi Británie. Ostrovy jsou celoročně vystaveny působení převládajících vlhkých západních větrů a jejich účinek je zesílen tím, že západní pobřeží jsou většinou hornatá a východní pobřeží nížinná. Z toho vyplývá, že hory při západním pobřeží mají velké množství srážek, zatímco směrem k východu srážek rychle ubývá.
A tak patří pohoří ve Skotsku, severní a západní Anglii (Lake District, Kambrické hory) k nejdeštivějším územím v celé Evropě.
Roční srážkové průměry tam přesahují hodnoty 4000 – 5000 mm a pod nejvyšším vrcholem Lake District, ve stanici Sprinkling Tarn dosahují mnohdy až ke 6500 mm.

Zajímavé odkazy

Odkaz na info o počasí ve Skotsku - v angličtině

Průvodci a mapy


Londýn...
Londýn do kapsy - výprodej
76 Kč
Anglie...
Anglie 2
674 Kč
Angličtina...
Angličtina - jazykový průvodce
94 Kč
Londýn...
Londýn - rodinný průvodce s mapou
199 Kč
Londýn...
Londýn - kapesní
102 Kč
Anglická...
Anglická konverzace na cesty
104 Kč
Londýn...
Londýn
20 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz