Dovolená Egypt


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Egypt - navigace  
zájezdy Egypt Hotely a ubytování Egypt
Last minute Egypt Informace Egypt
Víza Egypt Fotogalerie Egypt
Mapy a průvodce Egypt Recenze hotelů Egypt
Diskuze Egypt Okružní plavby EgyptEgypt

 --> Chcete do země jet? --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou? --> Očkování, nemoci

Kdy a pro které destinace je potřeba?-->Které nemoci kde?Kde očkování získám?Co, když se stejně nakazím?
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Zde je uveden pouze výčet několika nemocí, které mohou potkat cestovatele do exotických zemí. Nebuďte však paranoidní, pokud nebudete přímo vyhledávat rizikové oblasti neměli byste mít žádné problémy.

Nachlazení je nejčastější onemocnění, které nám v Egyptě hrozí, díky vysokým teplotám. Nepijte proto nikdy ledové nápoje, nejlepší je pít ledový čaj.

Bilharzióza - abychom se vyhnuli tomuto nebezpečí, neměli bychom se nikdy koupat v Nilu, sladkovodních jezerech nebo zavlažovacích kanálech. Vždy jen ve chlórované vodě nebo v moři.

Svědivá vyrážka- zejména cestujeme-li, když je u nás zima, může se z náhlé intenzity slunečních paprsků objevit svědivá vyrážka. V lékárnách a obchodech je k dostání pudr, který zamezuje svědění.

Ochrana před sluncem – v tropech a ve vysokých nadmořských výškách je nutné chránit se před slunečními paprsky. Používejte ochranný krém nejméně 15SPF. Chraňte si části těla, které se normálně nevystavují slunečnímu záření (oči, chodidla). Používejte také přikrývku hlavy a pijte dostatek tekutin. V Egyptě je slunce opravdu silné a u moře fouká. Vítr, který sluneční záření maskuje, proto buďte opravdu opatrní.

Vyčerpání z tepla - dbejte na dostatečný příjem tekutin a zvyšte příjem soli. Noste lehké oblečení a pokrývku hlavy.

Virová hepatitida typu A - Onemocnění jater. Po počátečních příznacích (zvýšená teplota, nechutenství, odpor k tučným jídlům ) se objeví tmavá moč, světlá stolice a žloutenka. Inkubační doba je 14 až 50 dnů. Původcem je virus, který se vylučuje stolicí. Přenáší se prostřednictvím vody či potravin. Nákaza je běžná v zemích s nižší hygienickou úrovní a patří mezi nejčastější infekce postihující turisty.
Prevencí je očkování. Pro turisty je nejvhodnější vakcína Havrix 1440, která se podává ve dvou injekcích (interval 6 až 12 měsíců). Ochranného účinku je dosaženo 15. den po prvé injekci a ochrana po druhé injekci trvá řadu let.V případě jednorázové a krátkodobé cesty se lze chránit injekcí imonoglobulinu. Ten chrání před nákazou jen po dobu několika týdnů.

Cholera - k přenosu cholery dochází při požití potravin kontaminovaných rukama infikované osoby, vzácně mouchami (ovoce, zelenina, zmrzliny, nápoje, led, ale i voda použitá k oplachování). Původem cholery je bakterie, která poměrně dlouho přežívá v prostředí (voda, led, potraviny). Toto onemocnění začíná prudkými vodnatými průjmy a zvracením. Obvykle probíhá bez horečky. Rychlý úbytek tekutin a minerálií je nebezpečný a může dojít i k smrti během několika hodin. Včasná a adekvátní léčba (rychlé doplnění tekutin a antibiotika) je proto nezbytná. Existují i lehké a středně těžké formy onemocnění, podobná jiným průjmovým infekcím. Inkubační doba je velmi krátká – i několik hodin, nejčastěji však 2-3 dny, maximálně 5 dní. Prevence spočívá především v opatrnosti při stravování. Očkování je sice možné, ale není doporučováno. Očkovací látky poskytují pouze krátkodobou a nespolehlivou ochranu. Naopak mohou vyvolat falešný pocit jistoty a podcenění pravidel vhodného stravování na cestách.

HIV a AIDS - tato nemoc se přenáší krví nebo sexuálním stykem s infikovanou osobou. Při pohlavním styku vždy!! používejte ochranu. O preventivních opatřeních, které se týkají tohoto smrtelného onemocnění bylo již napsáno mnoho. Ve svém vlastním zájmu je dodržujte.

Malárie - jde o parazitní onemocnění. Cestovatel může onemocnět buď ještě během pobytu v malarické oblasti nebo po návratu domů. Onemocnění charakterizují několik hodin trvající záchvaty horečky, jejímuž vzniku předchází zimnice s třesavkou. Při poklesu teploty se nemocný nápadně potí. Nemocný trpí bolestmi hlavy, svalů, kloubů a často zvrací. Postupně u něj dochází k chudokrevnosti a při tropické malárii záhy i k poškození jater, ledvin, plic, mozku a ke krvácení. Průběh nemoci může být velmi rychlý a při pozdní léčbě může dojít i k úmrtí. Nákazu na člověka přenáší komár – Anofeles. Tito komáři útočí v noci. Účinná očkovací látka proti malárii neexistuje. Moskyti nesnášejí vítr, dobré je tedy spát s puštěným větrákem nebo v neustálém proudu vzduchu. Cestovatel se může chránit před nákazou tím, že se vyhýbá bodnutí komárů a jednak tím, že užívá protimalarických léků (takzvaná chemoprofylaxe) Jako ochrana poslouží i spreje proti komárům.

Průjem - je nejčastější zdravotní obtíží osob cestujících do zahraničí. Onemocnění charakterizují tři a více řídkých stolic denně provázené někdy zvracením, bolesti břicha nebo horečkou. U osob, které přijedou z vyspělé země do země s nižší hygienickou úrovní poprvé, vzniká průjem častěji než u osob, které v těchto zemích pobývají opakovaně. Častý je u lidí, kteří cestují dobrodružným způsobem bez zajištěné dopravy, ubytování či stravování. Cestovatel se nakazí požitím kontaminované vody, potravin, či nápojů. Většina cestovních průjmů spontánně odezní. Důležité je dostatečné doplňování tekutin. Vhodné tekutiny jsou slazený čaj, stolní minerální vody nebo speciální rehydratační roztoky. Příjem tekutin je nutné doplnit lehkou dietou. Nemocný by se měl vystříhat kořeněných či tučných jídel. K léčbě lehkých cestovních průjmů jsou vhodné přípravky Endiaron, Endiform, Diaryl. K zmírnění stolic před cestou je možno užít Reasec nebo Imodium. Tyto přípravky se neužívají při horečnatém nebo krvavém průjmovém onemocnění. V případě vysoké horečky, příměsi krve ve stolici, neustupujícího zvracení, intenzivní bolesti břicha nebo trvá-li průjem déle než 3 dny, je třeba vyhledat lékařskou pomoc.Průvodci a mapy


EGYPT...
EGYPT - mapa
156 Kč
Egypt...
Egypt
449 Kč
Egypt...
Egypt - DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz