Dovolená Turecko


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Turecko - navigace  
zájezdy Turecko Hotely a ubytování Turecko
Last minute Turecko Informace Turecko
Víza Turecko Fotogalerie Turecko
Mapy a průvodce Turecko Recenze hotelů Turecko
Diskuze Turecko Okružní plavby TureckoTurecko

 --> Chcete do země jet? --> Praktické informace

Česká ambasádaKde tam a jak vyměním peníze?Jak volat? (mobil, telefonní budky, telef.karty)Internetové kavárnyMístní dopravaKde se najíst a napít?Nákupy, obchody, tržištěOsobní bezpečnostElektrické zásuvky, spotřebičeSpropitné-->PolicieSpolečenská etiketa
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Početní stav JANDARMA tvoří 70 000 aktivních 50 000 záložník četníků (1994), kteří jsou rozmístěny v 13 regionálních velitelství zahrnující 66 provincií. V zemi je na 3 600 četnických stanic a dále dvě pohraniční divize JANDARMA. Občan se jejich pomoci dovolá na tísňové lince 156. Personál četnictva je vybírán z řad armády, důstojníci z kadetů během druhého roku na vojenské akademii, po které je čeká půl roku v pěchotním výcvikovém středisku a 4 měsíce ve velitelské škole. Poddůstojníci jsou zase vybíráni z vojáků s minimem jednoho roku služby a absolvování 5 měsíční výcvik v škole JANDARMA.

Turecké četnictvo také disponuje zvláštními jednotkami, které spadají pod označení ÖZEL HAREKAT (Speciální operace) a jedná se o tzv. ÖZEL JANDARMA KOMANDO BOLUGU, což je hlavní protiteroristická jednotka, která je ve formě rot rozmístěna v regionálních velitelství. Výcvik probíhá ve škole četnictva ve Foca a do jejich řad jsou přijímáni příslušníci armádních zvláštních jednotek PARASUTCU KOMANDO (3 brigády) s minimálním rokem služby. Jednotka byla samozřejmě nasazena proti kurdským separatistům z PKK (Kurdské strany pracujících).

Druhou složkou je Národní policie, jenž také disponuje zvláštními jednotkami, opět pod souhrnným označením ÖZEL HAREKAT. První takováto jednotka byla založena v roce 1982 nejen s úkolem boje proti terorismu a organizované kriminalitě, ale i k případnému potlačování vnitřních nepokojů (např. puče). Jednotlivé týmy ÖZEL HAREKAT byly nejprve rozmístěny ve velkoměstech jako Istambul, Ankara a Izmir, kde byla vysoká kriminalita. V souvislosti s nárustem teroristických útoků v roce 1983 došlo k reorganizaci těchto týmů, kdy došlo i k modernizaci jejich výstroje a výzbroje (SSG-63, Dragunov SVD, UZI, M 16A2 s M 203, G-3, HK-23E, HK-63, Franchi SPAS ).

POLIS ÖZEL HAREKAT tvoří řadoví policisté vykonávající běžnou činnost, což je obdoba s počátkem amerických SWAT Los Angeles, případně vídeňské WEGA. Kromě toho mají turecké bezpečnostní síly určité specifikum, a to v Istambulu, kde pro hustý a skoro neprostupný provoz došlo na základě analýzy k vytvoření tzv. Motorcycle Counter-Terrorist Team, což je moderní tým protiteroristických bojovníků, který používá k rychlému nasazení motocykly. Později tuto praxi, která se velice osvědčila, převzala i izraelská policie.

Průvodci a mapy


Istanbul...
Istanbul
139 Kč
Istanbul...
Istanbul  - průvodce s mapou
134 Kč
Turecko...
Turecko
20 Kč
Istanbul...
Istanbul a okolí  - průvodce
319 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz