Dovolená Turecko


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Turecko - navigace  
zájezdy Turecko Hotely a ubytování Turecko
Last minute Turecko Informace Turecko
Víza Turecko Fotogalerie Turecko
Mapy a průvodce Turecko Recenze hotelů Turecko
Diskuze Turecko Okružní plavby TureckoTurecko

 --> Chcete do země jet? --> Kdy je nejlepší tam jet?

Kalendář zajímavých akcí-->Počasí a podnebí
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Nejlepším obdobím je jaro a podzim, přibližně od dubna do června a od září do října. Letní měsíce sebou přinášejí příliš horké a dusné počasí pro všechny aktivity, tedy kromě vodních sportů, a zimní zimní zase příliš chladné, možná lépe říci mrznoucí. I přesto probíhá hlavní turistická sezóna během léta a všechna přímořská letoviska, archeologické památky a města se zaplní turisty.
Pokud se rozhodnete cestovat během jarních a podzimních měsíců, vyhnete se tomuto turistickému šílení a i moře zůstává dostatečně teplé pro vodní radovánky v moři. Letní období je nejvhodnější pro cestování ve východních oblastech země, kam se jezdí za příjemným podnebím a nesetkáte se zde s takovými davy jako na západním nebo jížním pobřeží.
Naopak v zimě a prvních jarních měsících byste se měli této části země vyhnout, tedy pokud na to nejste důkladně připraveni, protože kvůli množství napadaného sněhu mohou být některé silnice a horské přejezdy uzavřeny.

Počasí v Turecku vládne po většinu roku příznivé pro všechny turistické aktivity. Pro relaxaci na plážích a vodní sporty jsou samozřejmě jedinou možností letní měsíce, ale budete mile překvapeni i během jarních a podzimních.

Leden - velmi chladné až mrznoucí počasí, kdy se větší města nacházejí pod tíhou inverzí. Tento měsíc nebývá nejvhodnějším k návštěvě. Celá východní část Turecka se podobá jednomu velkému ledovci a hlavní město Ankara a zbytek Anatolské náhorní roviny bývá pokryt sněhem.
Únor - prší téměř po celém území Turecka a můžete počítat s velmi chladným a nepříjemným počasím. Opravdové radovánky si užijete snad jen uvnitř budov a samozřejmě v lyžařských centrech.
Březen – stále ještě probíhá dešťové období na většině území, ale určitě naleznete i pár jasných chvílí při jížním pobřeží Egejského moře a samozřejmě při pobřeží moře Středozemního.
Duben – během tohoto měsíce se začíná výrazně oteplovat, kromě východu země, kde stále vládne chladné podnebí. Stále se ještě můžete setkat s deštěm, ale také s prvními jarními květinami v celé Anatolské náhorní rovině. Vody Egejského a Středozemního moře se oteplují do příjemných teplot, vhodných i pro koupání. Začínají se uskutečňovat první autobusové exkurse a zájezdy.
Květen – květen obvykle přináší překrásné počasí po celé zemi, s malými šancemi na déšť, kromě stále chladného východního území. Během tohoto měsíce se doporučuje navštívit slunný a bezdeštný jihovýchod země. Začíná se pomalu rozbíhat turistická sezóna.
Červen – počasí je přímo pohádkové, i když někdy až příliš horké, s deštěm se setkáte pouze ojediněle, kromě pobřeží Černého moře.
Červenec – krásné slunečné a horké počasí s nikdy nekončící průzračně modrou oblohou. Voda všech pobřeží je přijemně teplá a veškré pláže i kulturní památky se hemží turisty.
Srpen – horké slunné počasí. Toto je nejlepší čas vyrazit na východ země, abyste se vyhnuli davům turistů a zavítali za příjemným počasím.
Září – počasí je stále teplé a příjemné s mírným ochlazením ke konci měsíce. Voda je stále jako stvořená k vodním sportům a v hlavních turistických destinacích se stále pohybuje dostatek turistů.
Říjen – počasí stvořené pro všechny turistické aktivity, obloha téměř bez mráčku. Období deštů přichází někdy kolem poloviny nebo pozdější části měsíce.
Listopad – počasí je mírné, ale příjemné s chladnými až teplými dny a v noci se ochlazuje. Měli byste počítat s nějakým tím deštěm, ale pokud budete mít štěstí, můžete prožít pozdní plážové prázdniny.
Prosinec – chladné až mrazivé dny i noci, příjemnějsí podnebí naleznete pouze na pobřeží Středozemního moře. Počítejte s temnou oblohou a neustávajícím deštěm.


Průvodci a mapy


Istanbul...
Istanbul a okolí  - průvodce
319 Kč
Istanbul...
Istanbul
139 Kč
Istanbul...
Istanbul  - průvodce s mapou
134 Kč
Turecko...
Turecko
20 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz