Dovolená Tunisko


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Tunisko - navigace  
zájezdy Tunisko Hotely a ubytování Tunisko
Last minute Tunisko Informace Tunisko
Víza Tunisko Fotogalerie Tunisko
Mapy a průvodce Tunisko Recenze hotelů Tunisko
Diskuze Tunisko Okružní plavby TuniskoTunisko

 --> Chcete do země jet? --> Kde se tam můžu ubytovat?

-->Info o možnostech ubytováníCeny ubytováníHotely
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

V Tunisu je k dispozici velká škála ubytovacích kapacit, od jednoduchých kempů po luxusní plážové rezorty.
Kempy
Kempování zde není tak pohodlné jako v ostatních částech Středomoří. Existuje zde pouze několik oficiálních kempů, ale ty mají opravdu jen základní vybavení. Nacházejí se u hlavních turistických středisek Hammam, Nabeul, Hammamet, Zarzis, Gabes nebo Douz. Kempovat můžete kdekoliv, kde je to bezpečné a kde máte svolení majitele. Nocování pod širákem je možné doporučit v okolí Raf Raf a Ghar el-Melh, poblíž Bizerte a také na odlehlých plážích severního pobřeží. Toto ale neplatí o plážích na poloostrově Cap Bon.
Hostely
Hostely jsou určeny pro mladé lidi do 26 let. Hostely se v Tunisu dělí do dvou skupin. Naleznete zde auberges de jeunesse, které patří organizaci Hostelling International a vládou spravované hostely maisons de jeunes. Mnohdy jsou tyto dva typy odlišné.
Doporučován je první typ hostelu. Většina z nich leží na atraktivních místech, ve středu města, například v krásné tuniské medině nebo v funduq – domech používaných pro obchodníky z karavan na Djerbě. Jiné jsou například na pláži v Nabeulu nebo Remelu. Ve velké sezóně je v některých hostelech pravidlem, že si zde musíte zaplatit nejméně tři noci.
Maisons de jeunes jsou mnohem hůře vybavené a nejsou ani na atraktivních místech. Jediným důvodem proč je využít je to, že na některých místech to jsou jedinou možností levného ubytování. Na některých místech se maison des jeunes rozvinuly v tzv. centre des stages et vacanses, což jsou prázdninové kempy, které v sobě kombinují hostel a kemp. Najdete je například v oáze Gabes, na poloostově Cap Bon a také na ostrově Djerba.

Hotely
Také hotely se dělí na dvě skupiny. Jsou to klasifikované hotely, které jsou od jedné do pěti hvězdiček a neklasifikované hotely, které se označuji písmeny NC (nonclassifié). Neznamená to samozřejmě, že neklasifikované hotely by musely být automaticky nejhorší.
Nejlevnější hotely najdete většinou v centrech měst. Jejich vybavení je jednoduché, často nemají ani sprchu. Na pokoji je většinou několik postelí. Pokud chcete mít celý pokoj pro sebe, budete muset většinou zaplatit za všechny postele. Tento typ ubytování se nedoporučuje, zejména pro ženy.
Většina hotelů je však označena hvězdičkami. Jedno a dvou hvězdičkové hotely jsou většinou staré budovy postavené za koloniálních časů. Jsou oblíbené mezi místními obchodníky a také mezi turisty, kteří potřebují jen postel a sprchu. Většinou jsou poměrně čisté. Tříhvězdičkové hotely jsou většinou využívány jen cizinci. Čtyř a pěti hvězdičkové hotely jsou vybaveny podle celosvětového standardu.
Většina hotelů pořádá každý večer zábavní program a přes den možnost aerobiku nebo jiné sportovní či kulturní vyžití. Recepční mluví francouzsky a italsky. Ve většině případů i anglicky a německy. V recepci lze získat všechny informace a bývá tam i směnárna a sejf na cenné věci. Tento hotelový trezor se vyplatí pronajmout.
Většina hotelů má v ceně započítanou snídani. V neklasifikovaných hotelích musíte většinou zaplatit snídani zvlášť. Typická snídaně v hotelu se skládá z kávy, bagety, másla a džemu. Turistické hotely mají většinou bufety. Pro Středoevropany se doporučuje, zejména v létě, hotel s klimatizací.


Průvodci a mapy


Tunisko...
Tunisko - DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz