Dovolená Tunisko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Tunisko - navigace  
zájezdy Tunisko Hotely a ubytování Tunisko
Last minute Tunisko Informace Tunisko
Víza Tunisko Fotogalerie Tunisko
Mapy a průvodce Tunisko Recenze hotelů Tunisko
Diskuze Tunisko Okružní plavby TuniskoTunisko

 --> Chcete do země jet? --> Praktické informace --> Místní doprava

Taxi-->BusVlakPronájem autPronájem kolLetištěMetroTrajekty, lodě
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Autobusy, které mají označení SNTRI (Société Nationale du Transport Rural et Interurbain), jsou určeny pro meziměstskou autobusovou dopravu. Tyto klimatizované autobusy vyjíždějí nejen z Tunisu a dostanete se s nimi téměř do každého města a zpět. Četnost spojů závisí na velikosti města, od jednoho spoje denně do malých měst po například deset spojů denně do Sousse nebo Sfaxu. Zelenobílé autobusy jsou poměrně rychlé, jezdí na čas a nejsou příliš drahé. V létě jezdí většina dálkových autobusů přes noc, aby se vyhnuly horku přes den. Pokud plánujete cestu tímto autobusem, je dobré opatřit si rezervaci, zejména cestujete-li z Tunisu. Autobusy na cestě několikrát zastavují, aby nabraly nebo vyložily pasažéry.
Místní autobusy, jež také provozuje společnosti SNTRI, jezdí zejména krátké vzdálenosti mezi městy a vesnicemi v různých regionech. Většina z nich také jezdí do hlavního města. Cestování těmito autobusy je poměrně pomalé a hlavně nemají klimatizaci, což v těchto klimatických podmínkách není příjemné. Není možné rezervovat si předem místenku, ale není to kolikrát potřeba. Jízdní řád tady téměř neexistuje. Pokud si chcete být jisti, kdy jede autobus, nezbývá Vám nic jiného než jít na autobusové nádraží a tam se zeptat na informacích, pokud tam jsou. Jakýsi pořádek v jízdních řádech existuje, ale vyznat se v tom je poměrně složité a záleží také na lokalitách. Pokud objevíte jízdní řád, tak je uveden v arabštině. Každé větší město má svoji autobusovou dopravu. Někdy může být i více dopravců, které poskytují jeden spoj. Tyto autobusy vyjíždějí většinou brzy ráno.
Mikrobusy – louages jezdí po stejných linkách jako meziměstské autobusy. Tyto taxi-mikrobusy vyjíždějí na cestu, jakmile se zaplní. Řidič stojí venku a informuje o destinaci. Může se Vám proto stát, že budete čekat velmi dlouho než vyjedete. Tyto autobusy jsou rychlejší než místní a jsou o něco málo levnější. Mikrobusy jsou určeny pro pět nebo osm pasažérů. Není zde žádná sleva pro děti. Pokud budete chtít vystoupit, řidič Vám zastaví, jakmile si řeknete, i když budete mimo stanici. V Tunisu existují dva druhy těchto louages. Jeden je bílý s rudým pruhem. Jsou to dopravci, kteří mají licenci od státu a mohou operovat po celé zemi. Kdežto druzí s modrým pruhem, dostali licenci od města a mohou operovat pouze v příslušném okrese. Jméno města, které je uvedeno na střeše autobusu ukazuje, kde dostal autobus licenci. Před nástupem se přeptejte u řidiče, zda skutečně jede do Vašeho cíle. Rovněž se zeptejte na cenu jízdného. O ceně se můžete přesvědčit na jízdném, které Vám musí řidič na požádání ukázat. V létě se Vám může stát, že se nemusíte vejít do mikrobusu, proto je dobré se hned postavit ke dveřím a držet se jich.

Alternativní doprava:
Mezi malými městy existuje možnost se svézt pickupem. Za tuto službu se platí jako za autobusovou dopravu. Proto je dobré si zjistit předem cenu nebo smlouvat.

Autobusové terminály v Tunisu:
V hlavním městě se nacházejí dvě hlavní autobusová nádraží. Z jednoho odjíždějí autobusy na jih a ze druhého na sever. Spojení mezi těmito dvěma terminály zajišťuje autobus č. 50. Pokud umíte francouzsky, naleznete jízdní řády všech autobusů v novinách La Presse a Le Temps.
Jižní terminál se nachází v Gare Routiére Sud de Bab El-fellah, jižně od centra města. Odtud odjíždějí autobusy do jižní části země. Autobusové nádraží je přehledné a odjezdy a příjezdy autobusů jsou značeny na informační tabuli.
Severní terminál se nachází v Gare Routiére Nord de Bab Saadoun, asi 2 km od centra města. Nejjednodušším způsobem jak se sem dostat, je použít tramvaj do stanice Bouchoucha, linka č. 4. Nádraží je odtud asi 50 metrů.

Terminály louages:
V hlavním městě se nacházejí tři místa, ze kterých odjíždějí tyto nájemné autobusy. Autobusy na Cap Bon odjíždějí z jižního terminálu, konkrétně z místa naproti terminálu. Autobusy směřující na sever odjíždějí zase ze severního nádraží. Spoje do dalších destinací odjíždějí z východního konce ulice Rue al Aid el-Jebbari.

Terminály místní autobusové dopravy:
Pro místní autobusovou dopravu v Tunisu jsou využívány žluté autobusy. Většina informací k těmto autobusům je však psána v arabštině, pouze některé autobusy jezdící k turistickým zajímavostem, mají popis latinkou. Pro tuto místní dopravu jsou zřízeny tři hlavní terminály – Tunis Marine, Place Barcelone a Jardin Thameur. Z Tunis Marine odjíždí například autobus k muzeu Bardo.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz