Dovolená Tunisko


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Tunisko - navigace  
zájezdy Tunisko Hotely a ubytování Tunisko
Last minute Tunisko Informace Tunisko
Víza Tunisko Fotogalerie Tunisko
Mapy a průvodce Tunisko Recenze hotelů Tunisko
Diskuze Tunisko Okružní plavby TuniskoTunisko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

GolfVodní sporty-->Dobrodružství na Sahaře
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Ne každá pustá a rozsáhlá rovina musí být pouští. Pokud jste na jihu Tunisu, nemusíte jezdit daleko, abyste se ocitli uprostřed pouště. Například v Douz, krásném starém městě, domově válečných kmenů M´razig, je Sahara přímo před dveřmi Vašeho hotelu. Poušť je všude kolem Vás, obklopuje Vás a pohlcuje Vás. Její rozlehlost a ticho je absolutní a to vše Vás nenápadně a nepozorovaně přitahuje. Poušť však není oceán, nejsou zde žádné majáky ani kotviště. Připadá Vám, že stojíte, ale přitom jedete hodiny a hodiny.
Při pouštním safary vyjedete do tohoto velkého neznáma, abyste prožili absolutní dobrodružství, jízdu na velbloudech. Můžete si vybrat ze tří druhů pouštní krajiny – písečnou poušť, která se nachází okolo Douz, kde písečné bouře vymodelovávají bizarní útvary a krajinu – solné planiny, kde nespatříte živou duši a kde se v oblacích třpytivého jasu vznášejí nádherné zámky vytvořené fatou morgánou nebo našedlou stepní poušť, kde rostou nezvyklé rostliny od kručinek po tamaryšky. Vzduch je zde čistý a jasný a nikdy nekončící prázdnota dává poprvé poznat svojí velkolepost. Při jízdě mezi písečnými kopci, po nekončících cestách, budete míjet pastýře, houfy velbloudů, kteří nikam nespěchají nebo skalní útvary ostře kontrastující s modrou oblohou. A když se na obzoru objeví zelená perla patřící oáze, teprve pak poznáte radost, kterou zaživali lidé z obchodních karavan.
Sahara je bez hranic.

Lyžování na dunách
Jihozápadně od Douz, v malé vesničce El-Faouar můžete tuto atrakci vyzkoušet.

Velbloudí závody
V městě Douz jsou nejlepší podmínky pro sledování velbloudích závodů.

Písečné plachtění
Budete-li projíždět pouští, navštivte rozsáhlé solné mělčiny. Nenarazíte tam na datlovníky, ale přímo okolo Vás si to může „prosvištět“ malá, písečná jachta. El Jerid je v Tunisku největším centrem plachtění na písku. Písečné plachetnice se kormidlují obdobně jako klasické a dosahují rychlosti přes 60 km.

Jízdy na velbloudech
Mnoho lidí příjíždí do Douz s přáním vyzkoušet jízdu na velbloudech. Není to vůbec nic složitého, protože výlety na velbloudech jsou zde velmi časté. Na začátek můžete zkusit krátkou hodinovou vyjížďku a pokud jste na velbloudovi nikdy neseděli je lepší ho nejprve vyzkoušet, než si zaplatíte dlouhý výlet. Jízda na velbloudu totiž není pro každého a mnoha lidem hodinový výlet úplně stačí. K dispozici jsou i výlety s přenocováním. Velkým problémem je vybrat si z obrovské nabídky ten správný výlet s dobrým průvodcem.
Pokud si zaplatíte výlet s nocováním, budete z Douz vyjíždět odpoledne. Půjdete asi 4 hodiny a poté se ubytujete ve stanech. Průvodci Vám připraví večeři a poté můžete již pozorovat nebe plné hvězd. Brzy ráno se podává snídaně a do Douz se vrátíte okolo poledne.
Jediným problémem kratších výletů je, že poušť v blízkém okolí není tak zajímavá. Pravá poušť Grand Erg Oriental se nachází mnohem jižněji. Některé společnosti dovezou své klienty terénním automobilem do základních kempů umístěných v této poušti a teprve odtud se podnikají výlety. Tyto kempy bývají poměrně slušně vybaveny.
Pokud se rozhodnte pro tento způsob dobrodružství, buďte dobře vybaveni – čepice, sluneční brýle nejen proti slunci ale i proti písku, opalovací krém, dlouhé kalhoty a plastikové sáčky do kterých uschováte vše, co by mohl poškodit jemný písek, jsou téměř nezbytností.
Většina výletů stojí okolo TD 30, za delší výlety zaplatíte okolo TD 45.Průvodci a mapy


Tunisko...
Tunisko - DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz