Dovolená Tunisko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Tunisko - navigace  
zájezdy Tunisko Hotely a ubytování Tunisko
Last minute Tunisko Informace Tunisko
Víza Tunisko Fotogalerie Tunisko
Mapy a průvodce Tunisko Recenze hotelů Tunisko
Diskuze Tunisko Okružní plavby TuniskoTunisko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

-->Národní parkyLaguna Korba a pozorování ptáků na Jebel AbiodSlané jezero Chott el-Jerid
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Vzhledem k poloze Tuniska je největší atrakcí pro středoevropany poušť a oázy. Na západě jsou to zase hory, které sousedí s Alžírem. Tuniská vláda se velmi zajímá o ochranu životního prostředí a proto zřídila mnoho národních parků. Většina národních parků však leží blízko vojenských stanovišť a jsou těžce dostupné.
Nejlépe vybavený národní park je Národní park Ichkeul, který leží 30km jihozápadně od Bizerty, v severní části Tunisu. V tomto parku je jezero Ichkeul, které v zimě hostí až na 200 000 ptáků mnoha druhů a také vrcholek Jebel Ichkeul (511 m). Jsou zde vhodné podmínky pro zaparkování aut, možnost pikniků a plno stezek pro pěší turisty. Ichkeul je jediným národním parkem s poměrně slušným zázemím pro turisty. V informačním centru lze vidět místa s detailním zobrazením fauny a flóry. Další tuniské parky nejsou již tak dobře vybaveny.
Jsou zde k vidění lemuři, dikobrazi, šakali, divoká prasata a stádo buvolů. V parku není možnost ubytování a rovněž kempování je zakázáno. Park je otevřen denně od 7-18 hod. Vstupné je zdarma. Brána do parku je z jihovýchodní strany jezera, asi 10 km severně od Mateur. Pokud přijíždíte z Bizerte, jeďte po hlavní silnici až k Menzel Bourguiba, pokračujte dále do vesnice Tinja a poté zahněte doprava na silnici do Mateur. Na odbočku do parku narazíte asi po dalších devíti kilometrech.

Jedním z dalších parků je Národní park Bou Hedma, který leží 85 km východně od Gafsy. Jeho rozloha je 16 000 ha, je zde akáciový les a zbytky savany. Ze zvířat jsou zde zastoupeni mufloni, přímorožci a pštrosi.

Národní park Boukornine leží 18 km jižně od Tunisu na Hamman Lif. Jeho rozloha je 19 000 ha. Park obývá kromě divokých prasat, šakalů a dikobrazů také vojsko.

Národní park Chambi leží 15 km západně od Kasserine a jeho rozloha činí 6 700 ha. Park obklopují hory Jebel Champi, které patří k nejvyšším. V parku rostou borovice, korkovníky a jalovce. Žijí zde horské gazely a pruhované hyeny.

Národní park Feija leží těsně u alžírských hranic, jihozápadně od Ghardimao. Velikost je 2 600 ha. Tvoří jej dubový les, ve kterém se pohybují divoká prasata, šakali a hrdličky chechtavé.

Národní park Sidi Toui Sahara leží blízko hranice s Libyí, 50 km jižně od Ben Guerdane o velikosti 6 300 ha. Jsou zde k vidění pouze písečné duny, ale žijí tady šakali, gazely a divoké kočky. Občas je možné vidět pouštní lišky a fenky berberské.

Národní park Zembra-Zembretta je ostrov, který je situován v Tuniském zálivu 15 km na západ od mysu Cap Bon. Bohužel tam mají vstup pouze vojáci. Co se týče flóry a fauny, není nic podrobnějšího známo.

Národní park Zagouan a Národní pak Orbata
NP Zagouan se nachází 60 km od hlavního města Tunis a pokrývá rozlohu 2 000 ha. Je domovem pro zlaté orly, kteří jsou v oblasti Středomoří velmi vzácní, stejně tak jako pro velké množství fauny. NP Orbata zabírá asi 3 000 ha země v jižním Tunisu. Tvoří ho převážně pouštní hory, které jsou domovem pro specifické druhy fauny a flóry.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz