Dovolená Tunisko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Tunisko - navigace  
zájezdy Tunisko Hotely a ubytování Tunisko
Last minute Tunisko Informace Tunisko
Víza Tunisko Fotogalerie Tunisko
Mapy a průvodce Tunisko Recenze hotelů Tunisko
Diskuze Tunisko Okružní plavby TuniskoTunisko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

TunisOkolí tunisu a kartaginská pobřežíKartágoBulla Regia a okolíChemtou a ThubernicaLe KefDouggaThuburbo Majus a okolíUticaEl JemSbeitla (Sufetula) a Kasserine-->HaidraKerkouane a románské jeskyně (Cap Bon)KairouanBohatství tuniské architekturyLes Ksars - zámky pouště a berberská architektura
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Triumfální oblouk Triumfální obloukŘímské konstrukce Římské konstrukceJe vzdálená příhraniční vesnice, ležící asi 69 km od Kasserine. Naleznete zde pozůstatky jednoho z nejstarších římských měst – Ammaedara. Ammaedara je berberské jméno a dokazuje, že Římané nebyli první, kdo místo osídlil. Je to opravdu krásné místo, rozkládající se podél severního břehu řeky Haidra. Pokud nemáte možnost vlastní dopravy, je poměrně složité se tam dostat. Možnost ubytování a stravování zde není. Jsou zde jen kavárny a obchody. Moderní Haidra nenabízí nic zajímavého.
První obyvatelé byli vojáci, jednotky Augustina III. a město založili v 1. století našeho letopočtu. Z této doby se nezachovalo mnoho památek, kromě hřbitova. Město bylo postaveno jako základna pro vojáky potlačující rebelii numídského vůdce Tacfinarese. Poté, co byla rebelie zlikvidována, tábor se přesunul na západ do Theveste (Tébessa). Ammaedara se rozvinula v prosperující obchodní centrum na křižovatce římských cest vedoucích na západ do Theveste, na severovýchod do Kartága a na jih do Gafsy. Nalezené památky dokazují, že město bylo velmi důležité, až do příchodu Arabů v 7. století.
Místu dominuje Byzantská pevnost, postavená roku 550 našeho letopočtu. Uvnitř spatříte ruiny Románského chrámu. Uprostřed pevnosti se nachází malá kaple citadely.
Jednou z nejlépe zachovalých památek v Haidra je Archa Septimia Severa, která stojí na římské cestě na východním konci komplexu.
Nedaleko od oblouku je mauzoleum se sloupovím. Naproti pevnosti se zachovalo forum s pozůstatky chrámu, lázní a tržiště.
Asi 15 km severně od města se nachází Jugurthova hora (1 271 m). Tato hora se tyčí z planin poblíž hranic s Alžírem, hned vedle malého města Kallat es Senan.
Hora byla pojmenována podle numindského krále Jugurtha, který je používal jako základnu během bojů s Římany v letech 112 – 105 před n. l.. Její příkré stěny z ní vytvářejí perfektní přírodní pevnost. Jediný přístup na horu je po schodech ve východní části hory. Římané k úpatí těchto schodů přidali malou bránu.
Pokud máte svůj vlastní automobil, můžete dojet až k úpatí schodů. Pokud se vyšplháte nahoru, odměnou Vám bude překrásný výhled. Kromě malé svatyně však zde není příliš co vidět.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz