Dovolená Tunisko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Tunisko - navigace  
zájezdy Tunisko Hotely a ubytování Tunisko
Last minute Tunisko Informace Tunisko
Víza Tunisko Fotogalerie Tunisko
Mapy a průvodce Tunisko Recenze hotelů Tunisko
Diskuze Tunisko Okružní plavby TuniskoTunisko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

TunisOkolí tunisu a kartaginská pobřežíKartágoBulla Regia a okolíChemtou a Thubernica-->Le KefDouggaThuburbo Majus a okolíUticaEl JemSbeitla (Sufetula) a KasserineHaidraKerkouane a románské jeskyně (Cap Bon)KairouanBohatství tuniské architekturyLes Ksars - zámky pouště a berberská architektura
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Leží 170 km jihozápadně od Tunisu. Toto starobylé město si nesmíte nechat ujít. V současné době zde žije okolo 30 000 obyvatel. Město leží v nadmořské výšce 800 m a proto je zde poměrně příjemné klima. Název Le Kef vznikl z El Kef, což v arabštině znamená skála. Vzhledem k jeho pozici má město zkušenosti s celou historií Tunisu. První město, ještě pod názvem Sicca bylo založeno Kartaginci 500 let př.n.l.
Po pádu Kartága převzali nadvládu nad městem Numidští králové. V římských dobách zde byl postaven chrám zasvěcený Venuši a město se přejmenovalo na Sicca Veneria. Později zde pobývali Vandalové, následováni Byzanty a roku 688 n.l. se zde usídlili Arabové. Město dostalo název Shaqbanaria. Město získávalo postupně nezávislost až do 16. století, kdy do města vtrhli Turci. Město velmi prosperovalo, Turci nechali opravit mnoho budov. Sláva města zanikla z ne zcela známých důvodů.

Téměř odkudkoliv můžete spatřit starobylou kasbah. Většina atraktivit města je soustředěna v okolí Place de l´Indépendance, pod kasbah, v centru města. Ve městě není internet ani turistická informační kancelář. Pokud chcete informace o památkách, můžete se zeptat v Association de Sauvegarde de la Medina na náměstí Place de l´Indépendance.
Muzeum umění a tradic, které naleznete v Zaouia Side Ali ben Aissa, 400 m od kasbah na náměstí Place Ban Aissa, vystavuje berberské šperky, stany, keramiku a zbraně. Nedaleko muzea se nachází pevnost Kasbah, jejíž poslední okupanty tvořila Tuniská armáda, která ji opustila až v roce 1992. Pevnost byla vystavěna v 6. století Byzantinci a znovu opevněna Turky v 16. století. Na místě, kde byla vystavěna nová pevnost, existovala již jakási pevnost už od 5. století před naším letopočtem. Vedle se hned nachází další malá pevnost, která je ale ve velmi špatném stavu.
Hlavní památky nacházející se v medině naleznete okolo Place Boumakhlouf. Neobvyklá je Velká mešita. Nikdo neví k jakému účelu skutečně sloužila či dokonce kdy byla postavena. Současná teorie je, že byla postavena Byzantinci a měla sloužit jako ochrana pro sociálně slabé obyvatele. Vedle Velké mešity je Mešita Sidi Boumakhloufa, postavena v ostrém kontrastu s blýskajícími se tureckými osmiúhelníkovými mešitami. Mešita byla postavena na začátku 17. století a pojmenována podle svatého ochránce města, který je pohřben hned vedle mešity s celou svojí rodinou. Zajímavá je rovněž Synagoga Al-Ghriba, nacházející se v ulici Rue Farhat Hached uprostřed Mediny v bývalé židovské čtvrti Harah. Informace o čtvrti Harah lze jen velmi těžko vypátrat. Víme pouze, že je zde hřbitov s hroby pocházejícími z římské doby. Další atrakcí je kostel Sv.Petra. Kostel obsahuje zbytky dobře uchovaných spisů, které byly vydány během Byzantské doby. Poslední zajímavostí jsou Římské lázně a vodojemy. Byly objeveny při nedávných archeologických průzkumech.
Asi 15 km od Le Kef se nacházejí římské lázně Hammam Mellegue. Část lázní je stále ještě v provozu a při představě, že na místě, kde nyní provádíte svou očistu Vy, se koupali lidé před 1 800 lety se jenom tají dech.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz