Dovolená Tunisko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Tunisko - navigace  
zájezdy Tunisko Hotely a ubytování Tunisko
Last minute Tunisko Informace Tunisko
Víza Tunisko Fotogalerie Tunisko
Mapy a průvodce Tunisko Recenze hotelů Tunisko
Diskuze Tunisko Okružní plavby TuniskoTunisko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

Tunis-->Okolí tunisu a kartaginská pobřežíKartágoBulla Regia a okolíChemtou a ThubernicaLe KefDouggaThuburbo Majus a okolíUticaEl JemSbeitla (Sufetula) a KasserineHaidraKerkouane a románské jeskyně (Cap Bon)KairouanBohatství tuniské architekturyLes Ksars - zámky pouště a berberská architektura
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Kartaginské pobřeží Kartaginské pobřežíPo celý rok se podél celého pobřeží kolem Kartága střídají četné festivaly a svátky, filmové slavnosti, hudební a taneční představení. Kartaginská pobřeží oplývají největší různorodostí kaváren a restaurací v celém Tunisku. Můžete si zde pochutnat na všech jídlech středozemské kuchyně, spolu s chutnými víny Muscat nebo Sidi Rais. Všichni turisté naleznou v této oblasti dostatek příležitostí k odpočinku a zábavě. Zejména v létě jsou proslulé kavárny v Sidi Bou Said plné odpočívajících lidí, kteří v mírumilovné atmosféře popíjejí čaj a pozorují moře.
Kartaginské pobřeží je rozmanité. Střídá se zde malebná krajina, potoky, přístavy, luxusní hotely. Krásné a elegantní stavby dokonale zapadají do borovicových a mimózových lesů.
Pobřeží je ideální k provozování různých sportů. Kromě pláží zde naleznete golfová hřiště, tenisové, squashové a bowlingové komplexy, jízdárny a zábavní přístaviště. Každé z měst má svůj neopakovatelný šarm a atmosféru – La Goulette své rybářské restaurace, Sidi Bou Said své nádherné ulice a La Marsa luxusní hotely. Jako perla je zde mezi vším usazeno starobylé město Kartágo.
Tohle vše a ještě mnohem více spatříte a zažijete v La Goulette, Kartágu, Sidi Boud Said a La Marsa, pobřežních městech, které tvoří kartaginské pobřeží.
Až do příchodu Francouzů v 19. století, byla tato města zcela izolována od hlavního města Tunisu. To vše se změnilo stavbou mostu přes jezero Tunis, který umožnil rychlé spojení s Tunisem.

La Goulette La GouletteLa Goulette
La Goulette může být Vaše první zastávka, pokud přejedete jezero Tunis. Stará část města se nachází asi 10 minut od centra Tunisu. Jeho jméno v překladu znamená kanál nebo úžina, což přesně vystihuje jeho polohu. Leží u úzkého kanálu, který spojuje jezero Tunis s otevřeným mořem. Město je velmi populární díky svým skvělým rybím restauracím s výhledem na moře. Největší zajímavostí v La Goulette je pevnost, která je však veřejnosti nepřístupná. La Goulette byla založen Araby jako přístav po dobytí Tunisu na konci sedmého století a stalo se strategickou předsunutou hlídkou.

Tunisko - Sidi Bou Said Tunisko - Sidi Bou Said Sidi Bou Said
Středověké městečko Sidi Bou Said, první chráněné sídlo na světě, posazené na skalním útesu, který ční nad Kartágem a Tuniským zálivem, je malým rájem v barvách středomoří. Naleznete ho 17 km severovýchodním směrem od Tunisu. Je to bludiště úzkých, dlážděných uliček se starými kamennými schody. Bělostně zářící domy jsou zdobené nádhernými kovanými balkóny, okenními mřížemi s nezaměnitelnou modří, kterou nikde jinde než v Sidi Bou Said nespatříte. Těžké okované dveře, rámované zdobeným pískovcem nebo malá nenápadná vrátka vedou do tajemných zahrad, skrytých za mohutnými zdmi. Styl architektury se nápadně podobá řeckým ostrovům a vše dohromady vytváří nezapomenutelnou atmosféru, ideální pro poklidné procházky při zapadajícím slunci, které svými paprsky jen dokresluje poklidnou atmosféru. Sidi Bou Said, obrostlá květinami, je jedna z nejkrásnějších vesniček u Středozemního moře.
Centrem všeho dění je malé náměstí Place Sidi Bou Said, které je lemováno kavárnami, obchody se suvenýry a cukrárnami. Z tohoto náměstí se můžete dostat k přístavu a k malé pláži. Dalším důležitým náměstím je Place du 7 Novembre. V jeho blízkosti se nachází supermarket, banka, pošta, policie. Nad vesnicí stojí maják, který byl postaven na místě starobylé pevnosti na začátku 9. století. Nejjednodušší cestou jak se do vesnice dostat je vlak TGM z tuniského přístavu. Cesta trvá asi 35 minut. Poté potřebujete ještě dalších 15 minut chůze, abyste se dostali na vršek kopce, do centra vesnice.

Typická architektura Typická architekturaLa Marsa
La Marsa je luxusní plážové středisko a jediným důvodem proč sem přijet, jsou opravdu jen pláže. O víkendu je ale pláž přeplněná. Vzniklo tu mnoho restaurací, hotelů a kaváren.
Gammarth
Asi 2 km severním směrem od La Marsa narazíte na malou přímořskou vesničku. Je to místo pro bohaté a slavné, s mnoha luxusními hotely a rezidencemi.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz