Dovolená Spojené arabské emiráty


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Spojené arabské emiráty - navigace  
zájezdy Spojené arabské emiráty Hotely a ubytování Spojené arabské emiráty
Last minute Spojené arabské emiráty Informace Spojené arabské emiráty
Víza Spojené arabské emiráty Fotogalerie Spojené arabské emiráty
Mapy a průvodce Spojené arabské emiráty Recenze hotelů Spojené arabské emiráty
Diskuze Spojené arabské emiráty Okružní plavby Spojené arabské emirátySpojené arabské emiráty

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality

Historicky zajímavé-->Přírodně zajímavéSportovně zajímavéPobytově zajímavé
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Přírodně historické muzeum v Sharje a Pouštní park (Emirát Sharja)
Muzeum se nachází asi 35 km od centra Sharji v poušti. Expozice mají často interaktivní podobu, takže jsou vhodné pro děti. Muzeum je tématicky rozděleno na několik částí. Najdeme zde expozici věnovanou původu planety Země, vývoji pouště arabského subkontinentu. Její součástí je i 35metrový model území SAE. Popsána je i flóra a fauna SAE. Další část je věnována lidskému osídlení území SAE a vůbec lidské činnosti v této oblasti. V muzeu nechybí ani expozice věnovaná vývoji vesmíru a geologii, její součástí je i evoluce živočichů. Expozice jsou často doprovázeny projekcí filmů. Speciální část muzea se věnuje mořskému životu. V muzeu je zakázáno fotografování.

Pouštní park ve stylu safari se nachází v těsné blízkosti muzea. Ústřední myšlenkou pro zbudování tohoto parku byla ochrana ohrožených živočišných druhů žijících v oblasti Arábie. Ve skutečnosti zde návštěvník mnoho živočichů neuvidí, občas se mu poštěstí zahlédnout pár arabských gazel. Hned po zbudování parku zde byl umístěn také např. pár vlků nebo pár arabského leoparda. K vidění je také arabský jednorožec.

Mangrovníkový les v Khor Kalba (Emirát Fujairah)
Jedná se o nejstarší mangrovníkový porost na území Arábie. Byla zde zřízena rezervace, kde má útočiště několik vzácných živočišných druhů. Existuje možnost vypůjčit si loďku a podniknout vyjížďku do zátočin mezi mangrovníky. Orientačním bodem pro nalezení této lokality je hotel Breeze Hotel nacházející se na pobřeží v Khor Kalbě.

Oáza Liwa (Emirát Abu Dhabi)
Nachází se v západní části SAE, na okraji emirátu Abu Dhabi. Lákavá je především pro přírodní scenérie, které nabízí – ať již jsou to překrásné písečné duny nebo plochy zeleně táhnoucí se až k horám. Díky dnes již existující síti asfaltových silnic je oáza poměrně dobře dostupná. Nachází se asi 60 km od města Madinat Zeyed. V prostoru oázy se také nachází dvě pevnosti (na silnici do Karimy a na silnici do Hamimu). Oáza Liwa je dostupná taxislužbou z Abu Dhabi nebo z Madinat Zayed. Kromě toho jsou do této lokality pořádány zájezdy organizované cestovními kancelářemi z Dubaje a Abu Dhabi.

Botanická zahrada v Sharje (Emirát Sharjah)
Místo vyhledávané místními obyvateli pro trávení volného času a pikniky. jsou zde rozsáhlé travnaté plochy osázené stromy pocházejícími z oblasti Dálného Východu, Afriky a Ameriky, rovněž tak stromy zdejšího původu. Zajímavostí je používaný tradiční zavlažovací systém falaj, který spočívá ve spleti kanálků vedoucími mezi stromy a rozvádějícími vodu. Botanická zahrada se nachází asi 15 km od centra Sharji na silnici do Dhaidu.

Pramen Al-Fayda (Emirát Abu Dhabi)
Jedná se o jezírko napájené pramenem obsahujícím sirné sloučeniny, takže není vhodné ke koupání, spíše je zajímavé z přírodního hlediska. Nachází se na konečné autobusové linky z Al-Ainu.

Jezírka u Hatty (Emirát Dubaj)
Jedná se o jezírka vyhloubená časem ve skalách wádí, napájená několika vodopády. V jezírkách se dá plavat, proto je toto místo u místních obyvatel velmi oblíbené. Nachází se asi 20 km jižně od Hatty, již na území Ománu, avšak není problém se k jezírkům bez jakýchkoliv formalit dostat. Místo je dostupné automobilem.

Horké vodopády Khatt (Emirát Ras al-Khaimah)
Místo, kde ve skále vyvěrá horký minerální pramen o teplotě 50 – 55 stupňů se nachází ve vzdálenosti asi 25 km od Ras Al-Khaimah. Lokalita sestává z přírodních bazénů, jsou zde oddělené prostory určené pro muže a pro ženy. Při vstupu do vody se doporučuje obuv, neboť hrany skal jsou poměrně ostré. V této turistické lokalitě se platí vstup. Dostupná je z Ras Al-Khaimah taxi.


Průvodci a mapy


Spojené...
Spojené arabské emiráty - průvodce
199 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz