Dovolená Spojené arabské emiráty


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Spojené arabské emiráty - navigace  
zájezdy Spojené arabské emiráty Hotely a ubytování Spojené arabské emiráty
Last minute Spojené arabské emiráty Informace Spojené arabské emiráty
Víza Spojené arabské emiráty Fotogalerie Spojené arabské emiráty
Mapy a průvodce Spojené arabské emiráty Recenze hotelů Spojené arabské emiráty
Diskuze Spojené arabské emiráty Okružní plavby Spojené arabské emirátySpojené arabské emiráty

 --> Chcete do země jet? --> Kdy je nejlepší tam jet? --> Kalendář zajímavých akcí

Zajímavé přírodní úkazyZajímavé kulturní a společenské akceZajímavé sportovní akce
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Zajímavé kulturní a společenské akce
Zajímavé společenské a kulturní akce probíhají zejména v Dubaji, která patří v současné době k nejatraktivnějším městům na světě a díky soustředění bohaté klientely přitahuje zejména různé zajímavé komerční akce.
Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří Dubajský nákupní festival (Do Buy) v březnu a dubnu a festival Dubajská letní překvapení (Dubai Summer Surprises), který probíhá v červenci a v srpnu. Během těchto festivalů lze využít různých výhodných slev a nákupních příležitostí, kromě toho ve většině hotelů a nákupních center probíhají různé kulturní akce v duchu zdejších tradic. Nakupování v Dubaji má dlouhou tradici. Zvláště v arabském světě, ale i v dalších zemích světa je Dubaj oblíbenou nákupní lokalitou s výhodnými cenami a širokou nabídkou zboží.

Dále se zde koná populární Dubajský týden módy v období leden, únor, kdy pouhé dva týdny po prezentaci nových módních kolekcí v Paříži vyrážejí světové značky jako Christian Dior nebo Givenchy na svoji pouť za zámožnými arabskými zákaznicemi.

Koncerty, divadelní představení a filmy jsou výrazně ovlivněny zdejším přísným náboženským vyznáním většiny obyvatel. Islám přistupuje velmi konzervativně k určitým tématům, některá jsou zcela tabu.
Zvláštností SAE je obliba populární hudby 70. a 80 let. Nejsou zde proto vzácností koncerty skupin jako je Boney M nebo Blockheads.

Běžná jsou také divadelní představení v režii západních divadelních společností, pořádaná většinou v dražších hotelích. Ojedinělé nejsou ani koncerty vážné hudby, většinou realizované většinou evropskými soubory. Informace o podobných událostech lze získat v hotelích či v tisku.

Svátky
Svátky v Dubaji a dalších emirátech se řídí islámem a jsou přísně dodržovány. Pracovní týden následují obvykle dva dny volna, ale na rozdíl od našeho víkendu ten místní připadá na čtvrtek a pátek.
Kromě toho je zde řada důležitých náboženských svátků, jejichž datum je pohyblivé. Řídí se podle islámského lunárního kalendáře Hejira, který začíná příchodem proroka Mohameda z Mekky do Mediny. Rok 2005 je rokem 1426 tohoto arabského kalendáře. Kalendář je o 11 dní kratší než gregoriánský, takže islámské svátky jsou proti našemu vždy každý rok o 11 dní dříve. Některé islámské svátky se pohybují také podle polohy Měsíce a dalších indicií.
Slaví se zde příchod Nového roku, Narozeniny proroka Mohameda, Eid al-Filtr (třídenní svátek jídla na závěr půstu po Ramadánu), Ramadán, Eid al-Adha (čtyřdenní svátek oslavuje poutníky do Mekky).
Kromě toho jsou zde i světské svátky, především příchod Nového roku 1. ledna (i když arabský Nový rok přichází jindy) a Národní státní svátek – 2. prosince.
Při úmrtí význačných členů královské rodiny, ministrů či hlav okolních arabských států bývá vyhlášeno zvláštní několikadenní volno.

Ramadán
Tradiční měsíc půstu v období tzv. Ramadánu silně ovlivňuje život v SAE. Vydat se sem v tomto období znamená počítat se značnými omezeními a problémy. Státní úřady pracují ve zkrácených úředních hodinách, hospody a bistra jsou zavřené do 19.00, produkce živé hudby je zakázána a taneční kluby a diskotíky jsou po celý měsíc uzavřeny. Nekonají se ani žádné společenské akce. Řada restaurací přestane podávat alkohol a pokud se chcete najíst, většinou vás přímo neobslouží, ale musíte si jídlo v hotelu objednat na pokoj, či se obsloužit sám formou švédských stolů.


Zajímavé sportovní akce
Vzhledem ke skvělým finančním možnostem, které SAE nabízí, se sem stahuje celá řada předních sportovců a konají se zde i zajímavé závody a utkání. Mezi nejoblíbenější sporty místních obyvatel patří koňské a velbloudí dostihy, sokolnictví, golf, jízda na člunech atd.

Běh
Každoročně je pořádán tzv. Dubai Desert Endurance Marathon, vytrvalostní pouštní běh o délce si 220 km v prostředí pouštních dun, skalnatých plání a po pobřeží. Závod trvá 5 dní. Tento závod, který mnoho lidí vyhledává jako příležitost k utužení zdraví a setkání s lidmi, je velmi oblíbený.

Potápění
Nejvhodnější oblastí k potápění v SAE je východní pobřeží v okolí města Fujairah. Zájemcům je k dispozici několik potápěčských středisek, které jsou většinou lokalizovány ve větších hotelových komplexech. Pokud jde o Dubai, lze zde kontaktovat např. následující potápěčské agentury: Al-Boom Marine Diving Unlimited, Inner Space Diving Centre nebo Scuba International. Z lokalit mimo Dubai lze jmenovat hotel Fujairah Hilton, hotel Ocenic v Khor Fakkanu, Sandy Beach Diving Centre ve městě Badiya, nebo Holiday Beach Hotel u Dibby.

Golf
Golfová hřiště jsou soustředěna ve městech Dubai, Abu Dhabi a Al-Ain. Jedná se o travnatá hřiště. Jinak v SAE převažují hřiště s písečným nebo štěrkovým povrchem, která nejsou tolik oblíbená. Pro diváky tohoto sportu bude jistě zajímavý turnaj Dubai Desert Classic. Probíhá každý rok v únoru a jedná se o jeden z nejprestižnějších golfových turnajů na světě. Kromě toho v Dubaji probíhá obvykle ještě několik dalších méně významných turnajů.

Jízdy terénním vozem (Off Road Safari)
SAE mají terén jako stvořený pro projížďky pouští a skalnatými oblastmi. Funguje zde několik agentur, které tyto výlety organizují. Zajímavou akcí je tzv. Overnighter Drive (noční projížďka) organizovaná každoročně v únoru. Jedná se o dvoudenní cestu pouští včetně noci. Pro účast v této akci je ale nutné disponovat vlastním terénním vozem a zajistit si včas vstupenky.

Lyžování na písku
Sport provozovaný v písečných dunách je stále více oblíbený, často je agenturami nabízen v kombinaci s jízdou na velbloudu. Jako příklad agentury nabízející tyto služby lze uvést Arabian Adventures.

Koňské dostihy
Koňské dostihy jsou oblíbené zejména mezi bohatými šejky a je pravda, že vlastníky nejdražších koní na světě jsou právě občané SAE. Významnou akcí v této oblasti je Dubai World Cup, který probíhá většinou v březnu na dostihové dráze v Nad al-Shebě nedaleko od Dubaje.

Velbloudí dostihy
Patří mezi nejoblíbenější divácké sporty v SAE. Jako nejvhodnější lokalitu pro návštěvu těchto dostihů lze doporučit město Ras al-Khaimah. Dostihy probíhají v zimě, a to zejména v pátek, řidčeji v úterý nebo ve středu. Vstup na tento druh dostihů je zdarma.

Tenis
Každoročně probíhá v únoru v Dubaji Dubai Duty Free Tennis Open. Tento turnaj se uskutečňuje v na tenisových dvorcích v Aviation Clubu v Al-Garhoudu.

Kriket
Mezinárodní kriketové turnaje probíhají každoročně v emirátu Sharjah. Lze jmenovat Sharjah Cup organizovaný každoročně v dubnu a Coca Cola Trophy pořádaný v říjnu. Turnaje probíhají na kriketovém stadionu v Sharje.

Závody motorových člunů
Tyto závody probíhají na jaře a na podzim v Dubaji a v Abu Dhabi. Jedná se např. závod Class One World Championship Power Boat races. Každoročně v březnu také probíhá např. President´s Cup Dubai – Muscat Sailing Regatta – závod, jehož trasa vede z Dubaje v SAE do Muscatu v Ománu. Veškeré informace týkající se těchto závodů lze obdržet v klubu Dubai International Marine Club.


Zajímavé odkazy

Dubai Shopping Festival

Průvodci a mapy


Svět...
Svět na dosah - za magickou krásou exotických zemí
224 Kč
Spojené...
Spojené arabské emiráty - průvodce
199 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz