Dovolená Spojené arabské emiráty


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Spojené arabské emiráty - navigace  
zájezdy Spojené arabské emiráty Hotely a ubytování Spojené arabské emiráty
Last minute Spojené arabské emiráty Informace Spojené arabské emiráty
Víza Spojené arabské emiráty Fotogalerie Spojené arabské emiráty
Mapy a průvodce Spojené arabské emiráty Recenze hotelů Spojené arabské emiráty
Diskuze Spojené arabské emiráty Okružní plavby Spojené arabské emirátySpojené arabské emiráty

 --> Chcete do země jet? --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?

Víza-->Očkování, nemociCelní předpisyCo si mám koupit na cestu?
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Kdy a pro které destinace je potřeba
Pro cesty do SAE není požadováno žádné povinné očkování. Pokud však přijíždíte z oblasti výskytu žluté zimnice, bude po vás očkování vyžadováno.
Pro oblast existují pouze očkování doporučená. Jedná se zejména o virovou hepatitidu typu A a B, tyfus, tetanus a vzteklinu. Řada uvedených očkování se doporučuje většině cestovatelů, vždy je však třeba přizpůsobit se především místu a charakteru cesty. Pokud budete pobývat pouze ve městech v luxusním hotelu, platí pro vás jiná opatření, než kdybyste se stravovali v pouličních stáncích a pohybovali se například mezi domácími zvířaty.

Virová hepatitida typ A - očkování doporučeno
Očkování proti hepatitidě typu A se doporučuje pro cesty do celé řady zemí, tato „nemoc špinavých rukou“ se vyskytuje i u nás.

Virová hepatitida typ B - očkování se doporučuje v závislosti na délce, charakteru pobytu a chování cestovatelů
Jedná se o velmi závažné onemocnění, často s chronickými následky. Hepatitida B se může přenést při ošetření nesterilními nástroji, sexuální cestou atd. Kombinovaná vakcína proti hepatitidě A a B poskytuje dlouhodobou ochranu - u hepatitidy A nejméně 10 let a hepatitidy B celý život.

Břišní tyfus - očkování doporučeno
Břišní tyfus je horečnaté onemocnění s bolestmi hlavy, slabostí, nechutenstvím a únavou.
Toto nakažlivé střevní onemocnění vyvolává bakterie Salmonella typhi. Zdrojem nákazy je nemocný člověk nebo bacilonosič. K přenosu dochází buď přímým stykem nebo nepřímo kontaminovanými potravinami a vodou.

Tetanus - očkování nebo přeočkování doporučeno
Očkování je doporučeno všem, nezávisle na cílové zemi. I při pobytu v ČR, je potřeba po 10ti letech přeočkovat.

Vzteklina - očkování doporučeno s přihlédnutím k místnímu riziku.

V případě návštěvy některých částí severních emirátů je na místě zvážit a prodiskutovat s odborníkem prostředky proti malárii.

Které nemoci a kde
Překvapivě největším nebezpečím je slunce. Úpaly, úžehy, spáleniny – to jsou nejčastější zdravotní problémy turistů, kteří sem přijíždějí. Rozhodně toto nebezpečí nepodceňujte! Kvalitní opalovací přípravky zakupujte nejlépe v lékárně, kde vám pomohou vybrat nejúčinnější typ pro vaši pokožku. Prodávají se i speciální opalovací přípravky, které vydrží na pokožce i při koupání velmi dlouhou dobu a zajistí vám tak ochranu i při koupání. Nezapomeňte, že slunce opaluje i pod vodou! Vyhnete se tak nepříjemným spáleninám třeba při šnorchlování. Investice do kvalitního, i když dražšího přípravku se rozhodně vyplatí! Rovněž mléko po opalování a Panthenol pěna na ošetření spálenin by neměly ve vašem zavazadle chybět, stejně jako pokrývka hlavy, sluneční brýle a světlé triko pro případné nošení při koupání nebo na pláži. Rovněž alergie na sluneční záření ve spojení s působením slané vody na vaši pokožku může vyvolat nepříjemné komplikace v podobě vyrážky, ale i nevolnosti atd. Většinou pomohou antihistaminika a zvýšená hygiena.

Potkat vás mohou i tzv. „cestovatelské průjmy“ , které jsou poměrně běžné v podstatě při cestě kamkoliv do země s jinou skladbou potravin. Průjem je častým a nepříjemným onemocněním. Zvláště ve spojení s horečkami a vysokou venkovní teplotou je třeba dbát, aby nedošlo k dehydrataci. Vybavte se také kvalitními protiprůjmovými přípravky. V poslední době se příliš nedoporučuje Endiaron, ale spíše Smecta, Hylak a jim podobné preparáty. Mějte k dispozici rehydratační nápoje, které existují i v instantní formě.
Dodržujte hygienická opatření, pijte balenou vodu a nejezte nic tam, kde nejste přesvědčeni o dostatečné hygieně nebo čerstvosti produktů. Vážnější problémy by vám mohla způsobit také otrava zkaženými mořskými živočichy. Projevit se u vás může také alergie po požití některých jídel připravených především z u nás neobvyklých mořských živočichů nebo ovoce atd. Antihistaminika by proto neměla ve vaší lékárničce chybět.

Pokud trpíte nevolností na lodi a plánujete výlet či cestu tímto dopravním prostředkem, vybavte se na cestu dostatečným množstvím léků proti nevolnosti (Nokinal, Kinedryl atd.) Léky nezapomeňte užít dostatečně dlouho před cestou - podle příbalového letáku. Snažte se pobývat ve středu lodě, kde jsou její houpavé pohyby nejslabší. Nedoporučuje se snažit se zabavit se čtením, protože to nevolnost ještě zhoršuje.

Vytvořte si kartičku, kterou vložíte k průkazu cestovního pojištění nebo jiným cestovním dokladům. Na ní stručně a jasně vyznačte: krevní skupinu, případné chronické onemocnění, užívané léky, alergie. Tato kartička vám může v případě náhlého onemocnění nebo úrazu zachránit život.

Kde očkování získám?
O očkování se můžete poradit se svým lékařem, nebo se obrátit přímo na očkovací centra.
Pokud budete uvažovat o některém z doporučených očkování, obraťte se na specializovaná pracoviště v dostatečném předstihu – doporučuje se 8 týdnů až měsíc před odjezdem. Některá očkování totiž zajišťují imunitu až po určité době.
Pokud cestujete s cestovní kanceláří, požádejte o podrobné informace, zjistěte si informace o možnostech stravování, ubytování, dostupnosti zdravotně nezávadné vody, zdravotní péče i o případném očkování. V případě individuální cesty se poraďte přímo v očkovacím centru nebo zdravotním ústavu. Očkování je možné získat např. na některé z hygienických stanic, třeba v Dittrichově ulici v Praze 2 nebo v Rytířské ulici na Praze 1.

Očkování do zahraničí se nehradí ze zdravotního pojištění.

Co když se stejně nakazím?
Zdravotnická zařízení jsou zde na velmi dobré úrovni. Především soukromá zdravotnická zařízení odpovídají svojí kvalitou podobným zařízením v západních zemích.

Ceny za lékařskou péči jsou vysoké, proto všem turistům rozhodně doporučujeme kvalitní zdravotní pojištění. Rovněž je vhodné disponovat kreditní kartou, abyste mohli poplatky na místě uhradit, protože pojišťovna vám částku poukáže až po vašem návratu do ČR.
Od května 2001 hradí všichni cizinci výlohy za zdravotní péči ve státních nemocnicích, včetně hospitalizace a léků.
Zdravotní péče v SAE je značně finančně náročná. Za přijetí u lékaře je účtována částka 100,- AED a lékařské vyšetření běžného typu stojí cca 400,- AED. Ceny léků se běžně pohybují mezi 50,- a 80 AED.

V případě nutnosti vyhledání lékaře se nejvhodnějším způsobem informovat se v hotelu nebo prostřednictvím zastupitelského úřadu

Pokud se po návratu domů nebudete cítit dobře, rozhodně okamžitě vyhledejte lékaře!Zajímavé odkazy

Informace o očkování včetně adres očkovacích center

Průvodci a mapy


Svět...
Svět na dosah - za magickou krásou exotických zemí
224 Kč
Spojené...
Spojené arabské emiráty - průvodce
199 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz