Dovolená Spojené arabské emiráty


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Spojené arabské emiráty - navigace  
zájezdy Spojené arabské emiráty Hotely a ubytování Spojené arabské emiráty
Luxusní zájezdy Spojené arabské emiráty Informace Spojené arabské emiráty
Last minute Spojené arabské emiráty Fotogalerie Spojené arabské emiráty
Víza Spojené arabské emiráty Recenze hotelů Spojené arabské emiráty
Mapy a průvodce Spojené arabské emiráty Diskuze Spojené arabské emiráty
Okružní plavby Spojené arabské emiráty  Spojené arabské emiráty

 --> Chcete do země jet? --> Praktické informace

Česká ambasádaNemocnice, první pomoc, pojištěníKde tam a jak vyměním peníze?Jak volat? (mobil, telefonní budky, telef.karty)Internetové kavárnyMístní doprava-->Kde se najíst a napít?Ostatní místní službyNákupy, obchody, tržištěElektrické zásuvky, spotřebičeSpropitnéPolicie
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Restaurace
Pokud jde restaurace evropského stylu, tedy dražší, jsou rozšířeny zejména v emirátech Abu Dhabi a Dubai, v ostatních emirátech spíše ve větších hotelech. Pokud jde o levnější jídlo – fast food nejrůznějšího typu (např. libanonská nebo filipínská či pakistánská kuchyně), jsou zde bohatě zastoupeny po celém území.

Především v Dubaji díky velké různorodosti obyvatel a prolínání jejich kultur a národních kuchyní najdete nepředstavitelně široký výběr restauracím bister a kaváren. Od prostých podniků pro indické a pákistánské dělníky po luxusní restaurace, kde proslulí šéfkuchaři chystají vybrané speciality pro smetánku z celého světa.
Restaurace jsou tu otevřeny obvykle od poledne do 15.00 a od 19.30 do půlnoci, ty levné zásadně od 9.00 do půlnoci. Většina je jich otevřena 7 dní v týdnu, výjimkou může být pouze v některých menších podnicích pátek.
Vybrat si můžete z celé řady kuchyní. Dominuje typická středovýchodní kuchyně, pocházející z Libanonu, Sýrie či Íránu. Strava původních obyvatel míst, kde dnes leží Dubaj, by se dala nazvat spíše dietou, protože se skládala z čerstvých nabo sušených ryb, velbloudího masa a mléka a datlí. Dnešní kuchyně emirátů se od ní dost liší, i když tyto suroviny rovněž využívá. Asi nejoblíbenější je libanonská kuchyně, takže na libanonské restaurace narazíte na každém kroku. Ke každému jídlu se zde podává nakládaná a čerstvá zelenina a arabský chleba. Íránská kuchyně je velmi kořeněná a vyniká přípravou jídel z rýže a různých přísad. Obvykle se k jídlu podává hlávkový salát či zelí, cibule a rajčata s kořeněným jogurtovým dresingem.

Vepřové maso byste jen těžko hledali na jídelníčku většiny restaurací, Není divu, jedná se o nečisté zakázané maso, které podle zásad koránu nevezme do úst žádný pravověrný muslim. Také jeho příprava spolu s „čistými“ jídly není možná. Vzhledem ke snaze vyhovět cizincům v rámci rozvoje turistického ruchu jej najdete jen v nejdražších a nejluxusnějších restauracích.V jídelníčku je takové jídlo vždy výrazně označeno, aby nemohlo dojít k omylu. To se týká i jídel, na jejichž přípravu se používá alkohol (omáčky atd.).


Bary
Po celé zemi jsou k dostání nealkoholické nápoje (limonády, džusy a minerálky). Pokud jde o alkohol, je na vyhrazených místech k dostání ve všech emirátech s výjimkou Sharji, kde platí striktní prohibice.
Alkohol smí být prodáván pouze v restauracích a barech. Bary, jsou většinou vázány k některému z větších hotelů a jsou otevřeny většinou do 23 hodin či do půlnoci, v Dubaji do 1 či do 2 hodin ráno. Alkoholické nápoje prodávané v SAE jsou většinou poměrně drahé. Nenajdete zde také příliš široký sortiment vín a dalších alkoholických nápojů, protože počet dodavatelských firem čítá skutečně pouze pár společností.

Místní obyvatelé hledají rozptýlení především v tzv. sheesa café, což jsou tradiční arabské kavárny, jejichž název pochází od označení vodní dýmky. Ta se zde také hojně kouří a vybírat si můžete mezi mnoha příchutěmi tabáku – od jahody, jablka či vanilky až po kávu nebo anýz. Většina opravdu dobrých sheesha si na výběru tabáků zakládá, různě je míchá a nabízí na jakémsi „tabákovém lístku“. Tyto podniky jsou skutečně velmi populární i mezi mladými Araby. Není divu, v podstatě se jedná o jediný „nešvar“, který je součástí této kultury a je díky tomu oficiálně povolen. V kavárnách se podává většinou libanonská a egyptská kuchyně a skvělá káva.
V Dubaji, která je ze všech emirátu nejvíce kosmopolitní, najdete největší výběr barů a hospůdek různých typů.
Počítejte s cenou okolo 20 – 50 dirhamů za sklenici vína a 18 – 30 dirhamů za pivo.

Kluby
Noční kluby a diskotéky jsou soustředěny zejména v emirátu Dubai, ale zastoupeny jsou i v Abu Dhabi, Fujaiře, Al-Ainu a Ras Al-Khaimah. podobně jako bary jsou vázány k některému ze 4 – 5 hvězdičkových hotelů. Mají svého DJ, některé dokonce svojí kapelu. Největší návštěvnost v klubech je ve středu, čtvrtek a pátek, otevřeny bývají v těchto dnech třeba i do 3 hodin do rána. Najdete zde i typicky arabské, indické nebo třeba filipínské kluby s tradiční výzdobou a tradiční hudbou.

Co tam nesmím jíst a pít
I když je úroveň hygieny v SAE poměrně vysoká, vyplatí se věnovat pozornost některým nebezpečím a vyhnout se konzumaci určitých pokrmů. Patří se mimo jiné např. shwarma prodávaná na ulici (maso nemusí být čerstvé a uchovávané v chladu) nebo saláty prodávané v malých libanonských, pákistánských či indických restauracích. U těchto pokrmů hrozí nebezpečí infekce zanesené hmyzem či nečistotou. Rovněž se doporučuje vyvarovat se nákupu masa na trzích, vhodnější je použít maso balené na základě západních standardů a zakoupené v supermarketech.
Jezte pouze v čistých restauracích, kde je na první pohled znát přístup k hygieně. Pokud chcete poznat některý z podniků, které se neorientují na klientelu z řad cizinců, vybírejte takové restaurace, kde je velká návštěvnost a tudíž suroviny nemají čas se kazit.
Voda tekoucí z vodovodu je například v Dubaji i dalších městech emirátů pitná, avšak nevalné chuti, protože bývá silně chlorovaná. Lépe je dát přednost vodě balené, která je nejenom bezpečná, ale i mnohem chutnější.Průvodci a mapy


Spojené...
Spojené arabské emiráty - průvodce
199 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz