Dovolená Spojené arabské emiráty


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Spojené arabské emiráty - navigace  
zájezdy Spojené arabské emiráty Hotely a ubytování Spojené arabské emiráty
Luxusní zájezdy Spojené arabské emiráty Informace Spojené arabské emiráty
Last minute Spojené arabské emiráty Fotogalerie Spojené arabské emiráty
Víza Spojené arabské emiráty Recenze hotelů Spojené arabské emiráty
Mapy a průvodce Spojené arabské emiráty Diskuze Spojené arabské emiráty
Okružní plavby Spojené arabské emiráty  Spojené arabské emiráty

 --> Chcete do země jet? --> Kdy je nejlepší tam jet? --> Kalendář zajímavých akcí

Zajímavé přírodní úkazyZajímavé kulturní a společenské akceZajímavé sportovní akce
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Zajímavé kulturní a společenské akce
Zajímavé společenské a kulturní akce probíhají zejména v Dubaji, která patří v současné době k nejatraktivnějším městům na světě a díky soustředění bohaté klientely přitahuje zejména různé zajímavé komerční akce.
Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří Dubajský nákupní festival (Do Buy) v březnu a dubnu a festival Dubajská letní překvapení (Dubai Summer Surprises), který probíhá v červenci a v srpnu. Během těchto festivalů lze využít různých výhodných slev a nákupních příležitostí, kromě toho ve většině hotelů a nákupních center probíhají různé kulturní akce v duchu zdejších tradic. Nakupování v Dubaji má dlouhou tradici. Zvláště v arabském světě, ale i v dalších zemích světa je Dubaj oblíbenou nákupní lokalitou s výhodnými cenami a širokou nabídkou zboží.

Dále se zde koná populární Dubajský týden módy v období leden, únor, kdy pouhé dva týdny po prezentaci nových módních kolekcí v Paříži vyrážejí světové značky jako Christian Dior nebo Givenchy na svoji pouť za zámožnými arabskými zákaznicemi.

Koncerty, divadelní představení a filmy jsou výrazně ovlivněny zdejším přísným náboženským vyznáním většiny obyvatel. Islám přistupuje velmi konzervativně k určitým tématům, některá jsou zcela tabu.
Zvláštností SAE je obliba populární hudby 70. a 80 let. Nejsou zde proto vzácností koncerty skupin jako je Boney M nebo Blockheads.

Běžná jsou také divadelní představení v režii západních divadelních společností, pořádaná většinou v dražších hotelích. Ojedinělé nejsou ani koncerty vážné hudby, většinou realizované většinou evropskými soubory. Informace o podobných událostech lze získat v hotelích či v tisku.

Svátky
Svátky v Dubaji a dalších emirátech se řídí islámem a jsou přísně dodržovány. Pracovní týden následují obvykle dva dny volna, ale na rozdíl od našeho víkendu ten místní připadá na čtvrtek a pátek.
Kromě toho je zde řada důležitých náboženských svátků, jejichž datum je pohyblivé. Řídí se podle islámského lunárního kalendáře Hejira, který začíná příchodem proroka Mohameda z Mekky do Mediny. Rok 2005 je rokem 1426 tohoto arabského kalendáře. Kalendář je o 11 dní kratší než gregoriánský, takže islámské svátky jsou proti našemu vždy každý rok o 11 dní dříve. Některé islámské svátky se pohybují také podle polohy Měsíce a dalších indicií.
Slaví se zde příchod Nového roku, Narozeniny proroka Mohameda, Eid al-Filtr (třídenní svátek jídla na závěr půstu po Ramadánu), Ramadán, Eid al-Adha (čtyřdenní svátek oslavuje poutníky do Mekky).
Kromě toho jsou zde i světské svátky, především příchod Nového roku 1. ledna (i když arabský Nový rok přichází jindy) a Národní státní svátek – 2. prosince.
Při úmrtí význačných členů královské rodiny, ministrů či hlav okolních arabských států bývá vyhlášeno zvláštní několikadenní volno.

Ramadán
Tradiční měsíc půstu v období tzv. Ramadánu silně ovlivňuje život v SAE. Vydat se sem v tomto období znamená počítat se značnými omezeními a problémy. Státní úřady pracují ve zkrácených úředních hodinách, hospody a bistra jsou zavřené do 19.00, produkce živé hudby je zakázána a taneční kluby a diskotíky jsou po celý měsíc uzavřeny. Nekonají se ani žádné společenské akce. Řada restaurací přestane podávat alkohol a pokud se chcete najíst, většinou vás přímo neobslouží, ale musíte si jídlo v hotelu objednat na pokoj, či se obsloužit sám formou švédských stolů.


Zajímavé sportovní akce
Vzhledem ke skvělým finančním možnostem, které SAE nabízí, se sem stahuje celá řada předních sportovců a konají se zde i zajímavé závody a utkání. Mezi nejoblíbenější sporty místních obyvatel patří koňské a velbloudí dostihy, sokolnictví, golf, jízda na člunech atd.

Běh
Každoročně je pořádán tzv. Dubai Desert Endurance Marathon, vytrvalostní pouštní běh o délce si 220 km v prostředí pouštních dun, skalnatých plání a po pobřeží. Závod trvá 5 dní. Tento závod, který mnoho lidí vyhledává jako příležitost k utužení zdraví a setkání s lidmi, je velmi oblíbený.

Potápění
Nejvhodnější oblastí k potápění v SAE je východní pobřeží v okolí města Fujairah. Zájemcům je k dispozici několik potápěčských středisek, které jsou většinou lokalizovány ve větších hotelových komplexech. Pokud jde o Dubai, lze zde kontaktovat např. následující potápěčské agentury: Al-Boom Marine Diving Unlimited, Inner Space Diving Centre nebo Scuba International. Z lokalit mimo Dubai lze jmenovat hotel Fujairah Hilton, hotel Ocenic v Khor Fakkanu, Sandy Beach Diving Centre ve městě Badiya, nebo Holiday Beach Hotel u Dibby.

Golf
Golfová hřiště jsou soustředěna ve městech Dubai, Abu Dhabi a Al-Ain. Jedná se o travnatá hřiště. Jinak v SAE převažují hřiště s písečným nebo štěrkovým povrchem, která nejsou tolik oblíbená. Pro diváky tohoto sportu bude jistě zajímavý turnaj Dubai Desert Classic. Probíhá každý rok v únoru a jedná se o jeden z nejprestižnějších golfových turnajů na světě. Kromě toho v Dubaji probíhá obvykle ještě několik dalších méně významných turnajů.

Jízdy terénním vozem (Off Road Safari)
SAE mají terén jako stvořený pro projížďky pouští a skalnatými oblastmi. Funguje zde několik agentur, které tyto výlety organizují. Zajímavou akcí je tzv. Overnighter Drive (noční projížďka) organizovaná každoročně v únoru. Jedná se o dvoudenní cestu pouští včetně noci. Pro účast v této akci je ale nutné disponovat vlastním terénním vozem a zajistit si včas vstupenky.

Lyžování na písku
Sport provozovaný v písečných dunách je stále více oblíbený, často je agenturami nabízen v kombinaci s jízdou na velbloudu. Jako příklad agentury nabízející tyto služby lze uvést Arabian Adventures.

Koňské dostihy
Koňské dostihy jsou oblíbené zejména mezi bohatými šejky a je pravda, že vlastníky nejdražších koní na světě jsou právě občané SAE. Významnou akcí v této oblasti je Dubai World Cup, který probíhá většinou v březnu na dostihové dráze v Nad al-Shebě nedaleko od Dubaje.

Velbloudí dostihy
Patří mezi nejoblíbenější divácké sporty v SAE. Jako nejvhodnější lokalitu pro návštěvu těchto dostihů lze doporučit město Ras al-Khaimah. Dostihy probíhají v zimě, a to zejména v pátek, řidčeji v úterý nebo ve středu. Vstup na tento druh dostihů je zdarma.

Tenis
Každoročně probíhá v únoru v Dubaji Dubai Duty Free Tennis Open. Tento turnaj se uskutečňuje v na tenisových dvorcích v Aviation Clubu v Al-Garhoudu.

Kriket
Mezinárodní kriketové turnaje probíhají každoročně v emirátu Sharjah. Lze jmenovat Sharjah Cup organizovaný každoročně v dubnu a Coca Cola Trophy pořádaný v říjnu. Turnaje probíhají na kriketovém stadionu v Sharje.

Závody motorových člunů
Tyto závody probíhají na jaře a na podzim v Dubaji a v Abu Dhabi. Jedná se např. závod Class One World Championship Power Boat races. Každoročně v březnu také probíhá např. President´s Cup Dubai – Muscat Sailing Regatta – závod, jehož trasa vede z Dubaje v SAE do Muscatu v Ománu. Veškeré informace týkající se těchto závodů lze obdržet v klubu Dubai International Marine Club.


Zajímavé odkazy

Dubai Shopping Festival

Průvodci a mapy


Spojené...
Spojené arabské emiráty - průvodce
199 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz