Dovolená Thajsko


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Last minute Thajsko Informace Thajsko
Víza Thajsko Fotogalerie Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Diskuze Thajsko  Thajsko

 --> Chcete do země jet? --> Praktické informace

Česká ambasádaNemocnice, první pomoc, pojištění-->Kde tam a jak vyměním peníze?Jak volat? (mobil, telefonní budky, telef.karty)Internetové kavárnyMístní dopravaKde se najíst a napít?Ostatní místní službyNákupy, obchody, tržištěOsobní bezpečnostElektrické zásuvky, spotřebičeSpropitnéPolicieSpolečenská etiketa
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Měna
Měnovou jednotkou v Thajsku je „bath“. 1 ThB se dělí na 100 „santangů“. Mince jsou v hodnotách 25 a 50 santangů a 1, 5 a 10 ThB. S mincemi v hodnotách 25 a 50 santangů se setkáte zřídka. Mince v hodnotě 1 baht se vydává ve třech velikostech. Bankovky jsou v hodnotách 10 ThB (hnědá, postupně jsou stahované z oběhu a nahrazovány mincemi), 20 ThB (zelená), 50 ThB (modrá), 100 ThB (červená), 500 ThB (fialová) a 1000 ThB (šedá). Do července roku 1997 byl bath vázaný na americký dolar, od roku 1997 byl uvolněn směnný kurz bathu a hodnota thajské měny silně kolísá. Proto je dobré sledovat kurz během vašeho pobytu v Thajsku a vyměnit si peníze ve správný čas. Kurzy si můžete přečíst denně, kromě pondělí, v obchodních odděleních Bangkok Post a v novinách Nations.
Výměna peněz
Nejlepší je vyměnit si peníze po příletu na letišti, je tam výhodný kurz. K výměně potřebujete cestovní pas. Doklad si uschovejte, při odletu z Thajska si můžete peníze vyměnit nazpět. V Thajsku neexistuje černý trh peněz a při směně neplatíte komise. V bance platíte poplatek cca 20 ThB, při směně cestovních šeků platíte cca 50 ThB. Směnáren je všude dostatek a mají také delší otevírací dobu než banka cca od 7 – 21h. Nejlepší měnou pro výměnu je americký dolar a libry.
Kontroly peněz
Každý cizinec, který přijíždí do Thajska, musí sebou mít určitý obnos peněz. Na turistické vízum je to 250 USD na osobu a 500 USD za rodinu, na tranzitní vízum jeto 125 USD na osobu a 250 USD za rodinu a non-immigrant vízum 500 USD za osobu a 1 000 USD za rodinu.


Banky
V Bangkoku, větších městech a turistických střediscích existuje rozsáhlá a snadno dostupná síť bank a bankomatů. V Bangkoku existují tři hlavní bankovní domy – Bangkok Bank, Thai Farmes Bank a Siam Comercial Bank. Samozřejmě, že zde působí i další řada zahraničních bank, jako je Citibank, Deutsche bank, Bank of America a další. Otevírací době je od po – pá, 8.30 – 15.30 h. Směnárny jsou většinou otevřené déle.

Bankomaty
Na většině bankomatů najdete návody v angličtině. Bankomaty fungují na stejném principu jako u nás, musíte znát PIN. Bankomaty přijímají všechny běžné kreditní karty jako jsou Visa a Mastercard/Eurocard. Na karty American Express dostaneme peníze v hotovosti pouze ve filiálkách Bangkok Bank. Thajsko má kvalitní síť bankomatů, po celé zemi jich je okolo 3000. Pokud kreditní kartu ztratíte, měli byste to co nejdříve ohlásit kanceláři v Bangkoku:
American Express – 02-2730022
Mastercard, Eurocard - 02-2608572
Visa – 02-2731199, 02-2737449
Diners Club – 02-2383660

Platba kartami
Bankovní karty jsou akceptovány ve většině hotelů, obchodních domů, restaurací a obchodů. Nejpoužívanější jsou VISA a MasterCard, méně používané Diners Club a American Express.
Používat můžete i kreditní karty. Rostoucí obliba plastových peněz samozřejmě přilákala i podvodníky, dejte si proto pozor na to, co podepisujete.Zajímavé odkazy

Aktuální směnárna - anglicky

Průvodci a mapy


Thajsko...
Thajsko - DVD
99 Kč
Thajsko...
Thajsko - Poznáváme
479 Kč
Thailand...
Thailand - Thajsko
454 Kč
Thajsko...
Thajsko
20 Kč
Bangkok...
Bangkok - městský ,kapesní průvodce
223 Kč
Thajsko...
Thajsko II. - DVD
79 Kč
Thajsko...
Thajsko 2
674 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz