Dovolená Thajsko


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Last minute Thajsko Informace Thajsko
Víza Thajsko Fotogalerie Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Diskuze Thajsko  Thajsko

 --> Chcete do země jet? --> Kde se tam můžu ubytovat?

-->Info o možnostech ubytováníCeny ubytováníHotely
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Botany Beach Resort Botany Beach ResortV Thajsku najdete širokou škálu ubytovacích kapacit, různých cenových hladin i kvality. Všechny větší města mají alespoň jeden mezinárodní hotel a Bangkok se může chlubit některými hotely, které se řadí mezi nejlepší na světě. Jsou vybaveny bazény, posilovnami, restauracemi, kluby, konferenčními místnostmi a dalším luxusním vybavením. Ubytování ve střední cenové hladině je také široce dostupné, ubytovací kapacity jsou příjemné, čisté a personál přátelský. K dispozici jsou kvalitní koupelny, klimatizace a další služby jako prádelna a trezor. V penzionech najdou ubytování zase ti, kteří nemusí bydlet luxusně a pokoj používají pouze pro přenocování. K dispozici jsou také bungalovy v národních parcích, kempy a ubytování v klášterech.
Luxusní hotely
Luxusní hotely v Thajsku se řadí mezi nejlepší na světě a jejich kvalita se rok od roku zlepšuje. Pokoje nabízejí jakýkoliv myslitelný luxus, od velkých postelí, kvalitních televizorů po skvěle vybavené minibary a mramorové koupelny. Hotely těchto kategorií nabízejí návštěvníkům různé doplňkové služby jako jsou obchodní centra, haly pro bankety, konferenční místnosti, obchody, kavárny, posilovny. K dispozici je také široká škála kuchyní od thajské, která je samozřejmostí, po čínskou, francouzskou a italskou, které jsou velmi oblíbené. Méně populární, avšak také dostupná, je kuchyně německá, anglická, japonská a mexická. V porovnáním se světovým standardem jsou luxusní hotely v Thajsku za mnohem příjemnější ceny. Hotely těchto kvalit najdete pouze ve velkých městech jako jsou Bangkok, Chiang Mai, Chiang Rai, Hat Yai, Kanchanaburi, Ko Pha-Ngan, Ko Samui, Pattaya, Phuket, Songkhla, Kho Kaen, Khorat, Phitsanulok, Ubon Ratchathani, Udon Thani a Yala. Řetězec těchto hotelů tvoří například Accor, Hilton, Holiday Inn, Hyatt, Sheraton, Westin a domácí hotely zahrnující například Amari, Dusit a Royal Garden.

Ko Chang Resort Ko Chang ResortThajsko
Resorty
Stejně tak jako městské luxusní hotely i hotelové resorty jsou zde nepřekonatelné ve stylu, komfortu a eleganci a nabízejí překrásné výhledy. Zde můžete očekávat, a také většinou dostanete, nejlepší ze všeho. Očekávat vás bude příjemná obsluha ve stylovém oblečení a pokrmy, které vám budou servírovány, dosahují té nejvyšší kvality a rozmanitosti. Mnoho resortů nabízí svým klientům různé vybavení a zábavu, od venkovních a vnitřních bazénů, po sauny, tenisové kurty, vybavení pro vodní sporty po jízdy na koních a slonech. Ve většině zemí resorty představují rekreační ubytování, v Thajsku se tak zjednodušeně nazývají všechny ubytovací kapacity umístěné mimo městské území.
Penziony, Ubytovny
Ubytování tohoto typu patří mezi nejlevnější varianty a nachází se na většině turistických tras. V Thajsku je toto ubytování poměrně nový fenomén, odstartovaný kolem roku 1970 baťůžkáři. Ubytování je většinou poměrně kvalitní, pokoje jsou čisté a klimatizované. Některé podniky nabízejí i bazény, restauraci a doplňkové služby za zlomek ceny, který byste zaplatili v hotelových resortech. Ubytování tohoto typu se hodí především pro mladé lidi a turisty, kteří chtějí peníze ušetřené na ubytování použít na zábavu a poznávání. Samozřejmě i v nejlevnějším ubytování najdete rozdílné kvality. Pokud chcete bydlet opravdu nejlevněji, musíte očekávat jen základní vybavení, společné sprchy i toalety, přesto však kvalita servisu může být stále dobrá.

Club Andaman Beach Resort Club Andaman Beach ResortPinanacle Rosert and Club Jomtien Pinanacle Rosert and Club JomtienThajské a čínské hotely
Tyto hotely můžete nalézt po celém zemi, přesto se v nich ubytovává poměrně málo cizinců. Nabízejí jen základní vybavení, jsou levné, funkční a docela příjemné. Architektonicky to nejsou zajímavé budovy, jedná se většinou o blok budov obsahující identické pokoje. Většinou jsou čisté a obsluha je přátelská. Vybrat si můžete pokoj s klimatizací, nebo bez klimatizace. Většinou vám bude automaticky nabízen nejdražší pokoj s klimatizací, teplou vodou, televizí a ledničkou, za který zaplatíte dvakrát tolik jako za obyčejný klimatizovaný pokoj. Čínské hotely jsou snadno rozeznatelné podle tradičních předmětů zdobících budovu. Celková výzdoba čínských hotelů je velice specifická a zcela podporuje a představuje čínské tradice. Většina thajských a čínských hotelů nemá restauraci. Přesto v některých odlehlých a málo navštěvovaných místech jsou tyto hotely jedinou možností, kde se ubytovat.

Samoobslužné ubytování
Toto ubytování je dobře dostupné po celém Thajsku, s velmi přijatelnými cenami. Turisté, kteří jsou zde jen na krátký čas, ho však zřídka kdy využívají. Je to z několika důvodů, obsluha málokdy mluví jinak než thajsky i reklama na toto ubytování je většinou jen v thajštině. Těm, kteří chtějí v Thajsku zůstat několik týdnů, se ale vyplatí pronajmout si pokoj nebo malý apartmán.
Ubytování v národních parcích, kempování
Ve většině národních parcích najdete ubytování, většinou v bungalovech, které se liší v cenách i v kvalitě, záleží na parku a velikosti bungalovů. Většina jich je ale dobře vybavených, čistých a příjemných. Kempování není mezi Thajci příliš rozšířené, nechápou, proč někdo spí pod stanem, když má vedle k dispozici slušné a levné ubytování. Přesto každý park má vyhrazené místo pro kempování. Pokud se chystáte spát pod stanem, nezapomeňte si moskytiéry, repelenty, baterku a vlastní spací pytel. Ubytování v národních parcích je velmi populární, proto je dobré ubytování si předem rezervovat.
Ubytování v klášterech
Kláštery jsou tradiční místa pro lidi, kteří hledají útočiště a chtějí rozjímat. Pokud jste budhista nebo se o budhismus zajímáte, můžete strávit noc v klášteře. Vybavení je opravdu je základní. Není povolené ubytování mužů a žen dohromady. Většina klášterů byla jen pro muže, ale dnes mají kláštery vyhrazená místa i pro ženy. Nutné je čisté oblečení a základní znalosti pravidel chování a etiky, zejména chování v klášteře.


Průvodci a mapy


Thajsko...
Thajsko
20 Kč
Thajsko...
Thajsko - Poznáváme
479 Kč
Thajsko...
Thajsko 2
674 Kč
Thajsko...
Thajsko II. - DVD
79 Kč
Thajsko...
Thajsko - DVD
99 Kč
Thailand...
Thailand - Thajsko
454 Kč
Bangkok...
Bangkok - městský ,kapesní průvodce
223 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz