Dovolená Thajsko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Luxusní zájezdy Thajsko Informace Thajsko
Last minute Thajsko Fotogalerie Thajsko
Víza Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Diskuze Thajsko


Naše tipy zájezdů - Thajsko
Thajsko: Bangkok + řeka Kwai + ostrov Koh Hai + Krabi
Země: Thajsko
Strava: Dle programu
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 57400,-
THAJSKO JINAK - 10 nocí za skvělou cenu: Krabi + ostrov Koh Hai
Země: Thajsko
Strava: Se snídaní
Doprava: pravidelná letecká linka
Cena od: 36600,-

Thajsko

 --> Chcete do země jet? --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat? --> Nemoci, nebezpečná zvířata

-->Které nemoci kde?Nebezpečná zvířata
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Zde je uveden výčet pouze několika chorob a nemocí, se kterými byste se mohli setkat. Včasnou prevencí a informovaností před cestou lze většině z nich předejít. Nebuďte proto, prosím, paranoidní, ale také ne zbytečně laxní.

Vyčerpání z horka: pozor na dehydrataci, zvyšte příjem soli. Nedostatek soli se projevuje bolestmi hlavy, letargií, chabnutím svalstva, třesavkou a únavou

Úpal: toto nebezpečné, příležitostně smrtelné onemocnění se objeví v důsledku zhroucení zahřívacího tělesného systému, objeví se také nebezpečně vysoká teplota. Úpal se projevuje tím, že se necítíte dobře, vůbec se nepotíte nebo málo. Když ustane pocení, pokožka obvykle zrudne. Může se objevit i špatná koordinace pohybů a zvýšená agresivita. Nemocnice není nutná, běžně postačí, když postiženého rychle ukryjete před sluncem a zabalíte do mokrého prostěradla nebo ručníku. Pokud je postižený při vědomí, můžete podávat tekutiny.

Svědivá vyrážka: tato vyrážka je způsobená horkým klimatem, zvláště cestujeme-li v zimních měsících. Zabráníte jí postupným zvykáním pokožky na slunce, případně několika návštěvami solária před odletem. Pokud se vyrážka objeví, v obchodech existuje pudr, který zamezuje svědění.

Průjem: protože Thajsko má naprosto odlišné klima a potraviny od evropské kultury, může se stát, že váš organismus tyto změny nezvládne a objeví se u vás tyto nepříjemné potíže. Většinou to není nic tragického, ale pokud vaše problémy trvají a objeví se vám ve stolici krev, navštivte raději lékaře. Důležité je dávat si pozor na to, jakou vodu pijete. Proti průjmu vám může pomoci klasický černý čaj s cukrem, sodová voda a dieta.

Hepatitida: jinak řečeno zánět jater. Symptomy jsou podobné jako u běžných nemocí, horečka, třes, bolest hlavy, nevolnost, slabost, ztráta chuti, zvracení atd. Hepatitida A je přenášena kontaminovanou vodou a jídlem. Při nakažení můžete vyhledat pomoc, ale jediné, co vám pomůže, je odpočívat, pít dostatek tekutin a vyloučit těžká a tučná jídla. Hepatitida E je přenášena stejně jako A a může být velmi nebezpečná pro těhotné ženy. Hepatitida B se rozšiřuje nakaženou krví nebo tělními tekutinami, např. sexuálním stykem, nesterilizovanými jehlami, krevní transfúzí. Na světě je zhruba 300 milionů chronických nosičů Hepatitidy B. Má stejné symptomy jako A, ale může vést k trvalému zničení jater a jaterní rakovině. Hepatitidy C a D jsou rozšiřovány stejně jako B, ale vedou k daleko závažnějším a dlouhotrvajícím onemocněním.

Malárie: toto vážné onemocnění je rozšiřováno komáry. Malárie již v Thajsku z velké části neexistuje, přesto buďte opatrní, zvláště v zalesněných a nížinatých krajích. Nejvíce nebezpečná oblast v Thajsku je provincie Kanchanaburi, zvláště pak národní park Thung Yai Naresuan. Pokud nemáte antimalarické tabletky, používejte sprej proti komárům. Pravidelně provádějte postřiky a snažte se z co největší části zakrýt si tělo oblečením. Dobré je spát pod moskytiérou nebo v klimatizované místnosti, protože moskyti nesnášejí vítr a útočí především v noci. Ne všichni moskyti přenášejí malárii. Přenašeči většinou bodají hlavou dolů se zvednutými zadními nohami, moskyti, kteří se usadí v horizontální pozici na kůži, v naprosté většině nejsou přenašeči.

Vzteklina: prevencí před touto nemocí je nepřibližovat se a nehladit neznámá, ať už jakkoli přítulná, zvířata. Pokud vás také zvíře kousne, poškozené místo vydrhněte mýdlem a omyjte pod tekoucí vodou. Postižené místo polijte alkoholem nebo jódem. Ihned vyhledejte lékařskou pomoc.

HIV/AIDS: Thajsko je také známé jako země sexuálních radovánek, a pokud něco takového plánujete, nekompromisně používejte ochranu. Uvědomte si, že stačí jeden nechráněný pohlavní styk a můžete být odsouzeni k pomalé smrti. Při krevní transfúzi vyžadujte vždy novou sterilní jehlu, toto je ale ve všech nemocnicích již samozřejmostí.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz