Dovolená Thajsko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Luxusní zájezdy Thajsko Informace Thajsko
Last minute Thajsko Fotogalerie Thajsko
Víza Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Diskuze ThajskoThajsko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Mae Hong Son (provincie Mae Hong Son)Chiang Mai a Chiang RaiLampangNan (provincie Nan)PhraePhitsanulokKhorat (Nakhon Ratchasima)Nong Khai a VientianeNakhon Phanom a Sakon NakhonUdon Thani a Khon KaenUbon RatchathaniPattayaChanthaburi a TratSaraburi a Buri RamNakhon Sawan a Nakhon PathomSamut PrakanRatchaburiPrachuap Khiri Khan a Hua HinProvincie Krabi a Provincie Trang-->Phatthalung a SongkhlaYala a RanongThajské ostrovy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Phatthalung
Město bylo založeno v 19. století za vlády Ramy III. Ze severu je město obklopeno krásnými vápencovými útvary a z východu plodným jezerem Thale Luang. Je také známé tím, že se zde poprvé hrálo slavné stínové loutkové divadlo – nang talung. Phatthalung leží mezi dvěma krásnými vrcholky – Khao Ok Talu na severovýchodě a Khao Hua Taek na severozápadě. Hora Khao Ok Talu je symbolem provincie. Na vrchol této 250 metrů vysoké hory se můžete dostat po schodech. Navštívit můžete chrám Wat Kuha Sawan ležící na úpatí Khao Kuha Sawan. Chrám byl postaven v období Ayutthaya a později byl povýšen na královský chrám. V jeskyni si můžete prohlédnout sochu Buddhy. Na zdech jeskyní a u vchodu jsou podpisy mnoha králů a členů královských rodin.
Okolí města je obklopeno bujnými rýžovými poli. V rybářské vesničce Lam Pam, 6 km východně od Phatthalung se vlévají pomalu tekoucí kanály do jezera Songkhla, které je největším sladkovodním jezerem v Thajsku. Větrná, avšak příjemná, oblast okolo pláže Sansuk nabízí několik restaurací s výbornou kuchyní. V jezeře můžete také velmi často spatřit delfíny. Můžete si zde půjčit i lodě a vydat se na výlet k ostrůvkům Ko Si a Ko Ha. Nedaleko vesničky Tambon Lam Pam se nachází nejstarší phatthalungský chrám – Wat Wang, který byl založen ve stejnou dobu jako město. Nedaleko se nachází i zrenovovaný Governor´s Palace. Bylo založen roku 1889 a skládá se ze dvou budov.

Songkhla
Provincie Songkhla leží 1 320 km od Bangkoku a hraničí s Malajsií. Songkhla má má 1 159 672 obyvatel a je rozdělena do 16 úředních okresů. Provincie nabízí krásné pláže, vodopády, jezero, stejně tak jako hlubokou historii a mnoho míst s důležitým kulturním významem. Samotné město Songkhla bylo velmi důležité jako přístav v období Srivijaya. Proslýchalo se, že to byla také pirátská základna, ale později zde vznikl ctihodný přístav oblíbený zejména mezi Indy, Araby, Kméry a Číňany. Jak kultura, tak kuchyně odráží zdejší mnohonárodností historii, patrný je zde především portugalský vliv, zejména na architektuře v ulicích Nakhon Nok a Nakhon Nai. Dnes je město, postavené na mysu mezi Thajským zálivem a jezerem Thale Sap, důležitým rybářským přístavem, administrativním a vzdělávacím centrem. Naleznete v něm mnoho historických míst, ojedinělé nářečí a kulturu.
Ve městě si můžete zajít do Songkhla National Museum, jehož budova je už sama o sobě atrakcí. Budova byla postavena roku 1878 v jižním thajsko-čínském stylu a sloužila jako residence okresního inspektora Songkhly a Nakhon Si Thammarat. V současné době jsou v muzeu vystaveny archeologické vykopávky z období Ban Chiang, sochy Buddhy, hliněné nádoby a umělecké předměty. Neméně důležité je Museum Patrsee umístěné ve Wat Matchimawat, chrámu postaveného před 400 lety, jehož zdi jsou vyzdobeny nástěnnými malbami. Zde můžete obdivovat kamennou sošku sloního boha – Ganéši, pocházející ze 6. století. Je to nejstarší nalezená soška svého druhu na poloostrově. Mezi další zdejší zajímavosti patří čínský porcelán z dynastie Qwing Ching nebo evropské talíře z 18. století. Dalším důležitým chrámem je Wat Chai Mongkhon se soškou Buddhy ze Srí Lanky.
Navštívit můžete pláž Hat Samila, která je střežena sochou zlaté Mořské panny, která je i symbolem města. Tato bílá písečná pláž je ohraničena borovicovým hájem a nabízí několik restaurací. Za pláží se vyvyšuje Khao Noi, kopec, na jehož úpatí je malý park a zahrada. Na vrcholku kopce je také zahrada se sochou Kromluang Lopburi Ramase. Dále na jih, v rybářské vesnici Khao Seng, můžete spatřit barevné rybářské lodě – korlae. Poblíž vesnice stojí také Ústav mořského pobřežního výzkumu. Asi 55 km od města se nachází Khu Khut – park vodního ptactva. Je to ideální místo pro pozorování ptáků, kterých zde žije okolo 220 druhů. Nejlepší doba na návštěvu parku je prosinec až březen. Krásný je i národní park Khao Nam Khang. Obdivovat v něm můžete prales se dvěma vodopády. Velkou atrakcí je i jezero Songkhla. Největší thajské jezero je v jižní části provincie Songkhla a zasahuje i do části provincie Phatthalung. Toto malebné jezero s poloslanou vodou je na východě spojeno s Thajským zálivem. Délka jezera je přibližně 80 km, šířka se pohybuje okolo 20 až 25 km a celková rozloha činí 365 km2. Jezero je pokryto zelenou mořskou trávou. Je bohaté na různé druhy vodních rostlin a formy vodního života. Z břehů jezera je možné vidět dva ostrůvky Mouse a Cat. Toto místo je jedno z nejznámějších přímořských středisek v jižním Thajsku.
Ujít byste si neměli nechat ani návštěvu města Hat Yai. Tato rychle se rozrůstající metropole má naprosto odlišnou atmosféru od města Songkhla. Pokud chcete podniknout pěší túru v oblasti neporušené přírody, zvolte si národní park Ton Nga Chang, ležící asi 26 km od města Hat Yai.Zajímavé odkazy

Více informací o městě Phattalung - anglicky
Více informací o městě Songkhla - anglicky

Průvodci a mapy


Bangkok...
Bangkok - městský ,kapesní průvodce
223 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz