Dovolená Thajsko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Luxusní zájezdy Thajsko Informace Thajsko
Last minute Thajsko Fotogalerie Thajsko
Víza Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Diskuze ThajskoThajsko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Mae Hong Son (provincie Mae Hong Son)Chiang Mai a Chiang RaiLampangNan (provincie Nan)PhraePhitsanulokKhorat (Nakhon Ratchasima)Nong Khai a VientianeNakhon Phanom a Sakon NakhonUdon Thani a Khon KaenUbon RatchathaniPattayaChanthaburi a TratSaraburi a Buri RamNakhon Sawan a Nakhon PathomSamut PrakanRatchaburiPrachuap Khiri Khan a Hua Hin-->Provincie Krabi a Provincie TrangPhatthalung a SongkhlaYala a RanongThajské ostrovy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Provincie Trang
Kaučukovník KaučukovníkProvincie sousedící s Andamanským mořem (Indický oceán) leží na jihozápadě Thajska a pokrývá území o rozloze 5 216 km čtverečních. Provincie se dělí do 9 oblastí a podoblastí, přičemž veškerý obchod a administrativa je soustředěna v hlavním městě provincie Trang.
Jedná se o jeden z nejméně lidnatých regionů, žije zde okolo 600 000 lidí, z toho přibližně 10% ve městech.
Geograficky se provincie skládá ze tří oblastí. Sever je kopcovitý s plantážemi kaučukovníků. Střed je méně hornatý, ovšem pyšní se krásnými vápencovými útvary. Jih je relativně plochý s pobřežními oblastmi a mangrovníkovými porosty. Délka pobřeží je okolo 120 km a není třeba doplňovat, že zde naleznete překrásné pláže a více než 50 pobřežních ostrůvků, které jsou neobydlené a mnoho z nich je chráněno jako rezervace.
Velmi zajímavým faktem je, že více než 40% provincie pokrývají národní parky a rezervace. Zdejší klima je tropické s monzunovými dešti, díky nimž je zdejší krajina krásně zelená. Mezi relativně suché se řadí měsíce únor a duben.
Místní ekonomika
Více než 60% obyvatel se zabývá zemědělstvím a přibližně 15% rybařením. Pro zdejší ekonomiku jsou velmi důležité plantáže s kaučukovníkem. Pěstuje se zde i tropické ovoce a zpracovává olej z palem. Vše, co uloví rybáři, odchází na trhy do Bangkoku nebo se posílá přes malý přístav Katang na export. Jako velmi důležité odvětí se zde začíná prosazovat i turismus.
Kultura jižního Thajska
Díky poměrně velké vzdálenosti od Bangkoku se kultura jižního Thajska vyvíjela jinak a vytvářela svoje nenapodobitelná specifika v hudbě, tanci a zábavě. Oblíbené je zde stínové divadlo nang thalung. Toto divadlo je součástí každých oslav, které většinou trvají celou noc. V dávné historii byl Trang velmi ovlivňován indickými obchodníky, kteří sem přinesli svoji vlastní kulturu. Například Likae pa je zpívané taneční drama indického obchodníka, který se oženil s místní muslimskou dívkou. Další specialitou regionu je kalaw. Hraje se většinou v noci, na pohřbech a při svěcení mnichů. Je to zádumčivá a pochmurná hudba. Při rodinných slavnostech můžete také spatřit různé formy tanců.

Město Trang a Kantang
Trang TrangTrh, Trang Trh, TrangTrang
Většina zajímavých pamětihodností se nachází v ulicích města. Centrum města je kompaktní, jen několik desítek ulic, osou je ulice Pra Ram IV Rd, od hlavního nádraží k hodinové věži.
Ulice jsou lemovány obchůdky, restauracemi, starými budovami, které si stále ještě uchovaly svůj tropický thajsko-portugalský vzhled. Obchody jsou plné fantastických směsic tradičního zboží - čínské medicíny, pytlů s rýží - a hned vedle v sousedství naleznete obchody s nejmodernější elektronikou, obchod prodávající zemědělské nářadí, vedle obchody se zlatem a šperky. Ve městě se nachází také několik zajímavých trhů. Zejména trhy na ulicích Ratchadamnoen Rd a Talad Thaklang jsou plné dobrého zboží.
Taktéž civilní budovy jsou velmi zajímavé. Jsou vystavěné v tropickém koloniálním stylu, který neuvidíte nikde jinde v Thajsku.
Vaší první zastávkou může být památník Phraya Rassadanupradit Mahissarapakdi. Památník je umístěn v městském parku, asi 1 km od městského úřadu. Je věnován Phraya Ratsada, který pomohl vytvořit z města prosperující středisko. Pomohl rozvoji dopravy, zemědělství, chovu dobytka, vzdělání a místní administrativy. Právě on zde začal pěstovat první gumovníky. Pozoruhodné místo je i Sa Kraphan Surin, což je přírodní bazén o velikosti 80 000 m2. Betonové mosty klenoucí se nad jezírkem, Vás přivedou do pavilonu umístěného uprostřed. Jezírko obklopuje veřejný park. Dalším krásným parkem je Phra Si Nakharin, ležící asi 3 km od města.
Chrámy, které se nacházejí v Trangu nejsou tak skvostné jako v jiných thajských městech, přesto jich několik, ať už přímo ve městě, nebo v jeho okolí stojí za návštěvu. Mezi takové patří Wat Tantayapirom na ulici Thakland, Wat Nakhao, Wat Klongnamjed a Wat Koklo v ulici stejného jména, Wat Kuktiyaram a Wat Nikrottaram, oba dva severně od ulice Pluenpitak.
Zajímavé jsou také místní čínské chrámy, místně zvané joss. Mezi nejzajímavější patří Kwe Ong v ulici Thakland, Dokmai tong a Tamkonjiea v ulici Ploenpitak.
Jižně od města se nacházejí také dva velké čínské hřibitovy se stovkami tradičních hrobů.

Pokud si chcete prohlédnout jeden z prvních kaučukovníků, vydejte se po silnici směrem na Kantang. Strom pochází z první skupiny kaučukovníků, které zde byly vysazeny kolem roku 1899. Další zastávkou na vaší cestě může být ostrov Ko Libong. Je to největší z ostrovů v moři Trang. Jeho rozloha je 40 000 km2. Díky velkému množství vodních rostlin je ostrov domovem fantastického vodního savce – kapustňáka. Ostrov je součástí souostroví Libong, které je vyhlášeno rezervací. Jedním z nejimpozantnějších míst v Trangském moři je ostrov Ko Muk a jeskyně Morakot. Na ostrově se nacházejí majestátné útesy, které jsou domovem pro mnoho vlaštovek. Mezi útesy jsou ukryté fantastické jeskyně. Nejkrásnějším ostrovem je však Ko Kradan. Většinu ostrova zaujímá národní park, zbytek jsou gumovníkové a kokosové plantáže. Najdete zde překrásné moře, pláže, ubytování i restaurace. V okrese Palian můžete navštívit národní park Mu Kho Phetra, který zahrnuje ostrovy Ko Phetra, Ko Khao Yai, Ko Lanti, Ko Lidi, Ko Bulon, Ko Laoliang, a Ko Praoma. V tomto okrese stojí za navštěvu i dva vodopády – Ton Tae a Ton Tok. Krásný je i mořský národní park Chao Mai. Park pokrývá 20 km pobřeží a mezi jeho atrakce patří zejména pláže Pak Meng, Chang Lang, San, Yao, Yong Ling, Chao Mai, a jeskyně Chao Mai. Mimo to k parku patří 7 ostrovů - Ko Muk, Ko Kradan, Ko Chuak, Ko Pling, Ko Waen, Ko Meng, a Ko Chao Mai.

Dům a zahrada Phraya Rassada Dům a zahrada Phraya RassadaKantang
Přístav Kantang se nachází 26 km po řece, od města Trang. Bylo to původní hlavní město provincie. I když vypadá na první pohled velice moderně, nabízí několik zajímavých památek. Velmi zajímavý je přístav a přístavní promenáda. Z přístavu odplouvají lodě do Malajsie, na ostrov Langkawi. Drahokamem je zdejší železniční stanice, která je konečnou z Bangkoku. Budova pochází z 19. století a kdysi zde bydlet "otec" města, uznávaný Phraya Rassada. Tento dřevěný dům je nyní muzeem s mnoha starými fotografiemi.
Pokud trajektem překonáte řeku, můžete dále pokračovat k horkým pramenům, které se nacházejí v krásném lese a byly citlivě přebudovány na přírodní lázně. Ještě kousek dále se nachází vesnice Hat Yao se svojí vyhlášenou restaurací. Odtud odplouvají lodě na ostrov Libong.
Provincie Krabi
Thajsko - Krabi Krabi
Toto malé rybářské městečko je hlavním městem stejnojmenné provincie. Je také důležitým přístavem pro ostrovy Lanta a Phi Phi. Město ležící při ústí řeky Krabi do moře, dostalo své jméno podle legendárního meče (krabi), který zde byl objeven. Okolí městečka tvoří vápencové útvary, které jsou podobné jako v zátoce Phangnga. Tyto vápencové útvary se také staly symbolem této provincie. Mezi nejznámější patří útvary Kanap Nam. Jsou přibližně 100 metrů vysoké a mezi nimi protéká řeka Krabi. Navštívit můžete zdejší četné jeskyně. Východ města je lemován mangrovníkovými porosty. Přibližně 8 km severně od města se nachází Wat Tham Sua, pojmenovaný podle skalní formace, která připomíná tygří tlapu. Je to jeden z nejznámějších lesních chrámů jižního Thajska, který má hlavní místnost postavenou uvnitř jeskyně. Navštívit můžete i obrovskou sochu Buddhy umístěnou na vrcholku útesu. Přibližně 40 km jižním směrem leží město Khlong Thom. Je známé především díky svému muzeu, které je umístěno v chrámu Wat Khlong Thom. Za návštěvu stojí jistě i zátoka Ao Nang. Jedná se o rozlehlý záliv s velkým množstvím malých ostrůvků. Na své si zde přijdou především ti turisté, kteří hledají méně hektickou atmosféru, než je třeba na Phuketu. Do roku 1980 bylo obživou zdejších lidí především rybaření, kokosové ořechy a guma. Dnes dvoukilometrová písečná pláž nabízí velkou řadu hotelů, restaurací, potápěčských organizací a půjčoven sportovního vybavení. Výlet si můžete udělat k Phra Nang, k místu, které je oblíbené díky překrásnému moři, čistě bílému písku a vápencovým útvarům. Na sever od Phra Nang se nachází jedna z nejoblíbenějších pláží Tham Phra Nang. Navštívit můžete i některé z nesčetných ostrovů, jako jsou Ko Poda, Ko Huan Kwan nebo Ko Hong. Za návštěvu stojí i mořský park Phi Phi-Hat Nopparat Thara. Park se rozkládá na území velkém 390 km2 a patří do něj ostrovy Phi Phi, Ko Mai Phai a Ko Yung. Dvacet kilometrů od Krabi se nalézá další půvabný park – Khao Phanom Bencha. Jeho velikost je 500 km2 a najdete zde především tropický les. Park je pojmenován podle vrcholku Khao Phanom Bencha vysokého 1 350 metrů. Můžete zde spatřit okolo 150 druhů ptáků, 32 druhů savců, včetně medvědů a leopardů. Navštivte i vodopády Huay To a Huay Sadeh.


Zajímavé odkazy

Odkaz na ostrovy a pláže provincie Trang
Odkaz na přírodní krásy provincie Trang (národní parky, vodopády, jeskyně)
Více informací o Krabi - anglicky
Více informací o městě Trang - anglicky

Průvodci a mapy


Bangkok...
Bangkok - městský ,kapesní průvodce
223 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz