Dovolená Thajsko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Last minute Thajsko Informace Thajsko
Víza Thajsko Fotogalerie Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Diskuze Thajsko  Thajsko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Mae Hong Son (provincie Mae Hong Son)Chiang Mai a Chiang RaiLampangNan (provincie Nan)PhraePhitsanulokKhorat (Nakhon Ratchasima)Nong Khai a VientianeNakhon Phanom a Sakon NakhonUdon Thani a Khon KaenUbon RatchathaniPattayaChanthaburi a Trat-->Saraburi a Buri RamNakhon Sawan a Nakhon PathomSamut PrakanRatchaburiPrachuap Khiri Khan a Hua HinProvincie Krabi a Provincie TrangPhatthalung a SongkhlaYala a RanongThajské ostrovy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Wat Phra Buddha Bat Wat Phra Buddha BatWat Phra Buddha Bat Wat Phra Buddha BatSaraburi
Saraburi je provincie ležící ve střední části Thajska. Je to oblast hojně vyhledávaná turisty – nabízí nejen mnoho přírodních krás, ale i výtvorů člověka – chrámů, měst, historických nalezišť i festivalů. Leží 108 km od Bangkoku a 65 km od Ayutthaya. Jižní a západní část provincie tvoří nižiny s nadmořskou výškou 2 metry. Směrem na sever a severovýchod se rovina mění v kopcovitou krajinu. Provincií protéká jedna z velmi důležitých řek – Pa Sak, které se v Ayuttaya vlévá do řeky Chao Phraya. Provincie s rozlohou 3 576 km2 se dělí do 11 okresů.
Naproti městské radnici, v chrámu Wat Saladaeng, si můžete prohlédnout krásnou sochu Buddhy. Navštívit můžete Krokodýlí farmu a Zoo, které leží u Phra Phutthachai. Za návštěvu stojí i národní park Khao Samlan. Národním parkem byla tato oblast prohlášena roku 1981. Park leží 16 km od města Saraburi. Park se skládá z kopcovitého terénu, rovin a údolí. Nejvyšším vrcholkem je Khrok Hill (Khao Songklong), dosahující výšky 329 metrů. Z vrcholu tohoto kopce je překrásný výhled na město Saraburi a jeho okolí. Park je tvořen dvěma typy deštného pralesa – listnatého a smíšeného. V parku spatříte mnoho druhů savců i ptáků. Potěšit se můžete i některým ze zdejších vodopádů. V parku je množnost ubytování ve dvou kempech. V parku je také umístěn Památník japonským vojákům během 2. světové války. Nedaleko parku se nachází další zajímavost a tou je Phra Phutthachai. Jedná se o červený obrys stojícího Buddhy, který byl vytvořen vodou stékající z útesu. Asi 17 km od města se nachází botanická zahrada Phu – Khae, ve které můžete obdivovat sbírky různých druhů rostlin. 22 km od města v Thambon Naphralan v chrámu Wat Tham Siwilai naleznete sochu Buddhy Phra Phutthannwarat a také nádherné krápníky a stalagmity. V provincii můžete navštívit další zajímavá místa, jako je Banmo, které se pyšní starobylým kmérským městem, Muak-lek s krásnými jeskyněmi v okolí, Nong Khae se záchrannou stanicí pro ptáky, Phra Phutthabat s krásnou svatyní, dále městečko Saohai, Wihandaeng a mnoho dalších zajímavostí.


Saraburi, Wat Phra Buddha Bat Saraburi, Wat Phra Buddha BatThajsko - Mniši (Monks)
Prasat Hin Khao Phnom Rung Prasat Hin Khao Phnom RungBuri Ram
Provincie Buri Ram je dalším důležitým historickým článkem země. Leží v oblasti tzv. "Kmérské cesty". Kmérské památky představují nejdůležitější historické místa i v níže položené oblasti Isan. V první řadě je to chrám Phimai, pokračovat můžeme dále, neméně důležitými památkami v oblasti Buri Ram, jako je například Historický park Khao Phanom Rung, ležící asi 53 km od Buri Ram. Chrám chrám Prasat Phanom Rung byl postaven ve stejnou dobu jako Angkor Wat a původně to byl chrám sloužící k uctívání indického boha Šivy. Chrám stojí na vyhaslém vulkánu a mimo jiné zde najdete krásnou kolekci kmérského umění.
Další chrám stojící na vyhaslém vulkánu Khao Angkharn, se nachází v oblasti nang Rong, asi 20 km od Prasat Phanom Rung. Obdivovat zde můžete chrámové hraniční kameny sema pocházející z období Dvaravati.
Za návštěvu stojí i Muang Tam. Tento krásný kmérský chrám stojí asi 8 km od Prasat Phanom Rung. Chrám byl postaven z pískovce a lateritu. Jeho hlavní dominantu tvoří pět cihlových prang obklopených jezírky.
V oblasti Phutthaisong naleznete Prang Ku Suan Tang skládající se ze tří kmérských cihlových pagod. Krásně vyřezávané dveřní panely představují scény z Ramayany.
Velmi oblívenou a uctívanou sochou Buddhy mezi zdejšími lidmi je Phra Chao Yai nacházející se v chrámu Wat Hong.

Buri Ram Buri RamMilovníci přírody mohou navštívit vyhaslý vulkán Khao Kradong, který se nachází v Parku Khao Kradong, asi 6 km od města. Park je domovem mnoha ohroženým rostlinám. Na vrchol vulkánu se můžete dostat buď autem, nebo po 265 metrů dlouhých schodech, které Vás dovedou k soše BuddhyPhra Suphatthara Bophit a také k Prang Ku, ve které je replika Buddhova chodidla. Od jezera ležícího na úpatí vulkánu je krásný výhled na Phra Suphatthara Bophit.
V oblasti můžete také navštívit Památník Rao Soo, který stojí u silnice Laharn Sai - Ta Phraya. Památník byl vystaven na počest hrdinských skutků vojáků, policie a obyčejných lidí, kteří bojovali proti komunistům bránícím výstavbě této cesty. Zajímavé je také Kulturní centrum Ban Kruat, nacházející se asi 66 km od města Buri Ram.
Další zajímavou památkou je socha Buddhy umístěná na hoře Khao Kradong.
Jestliže máte chuť vidět některý zdejší festival, zkuste Phanom Rung Festival konající se pátý lunární měsíc vždy při úplňku (duben). Lidé se scházejí u chrámu Prasat Phanom Rung a festival doprovází kmérské procesí a zvuková a světelná show. Krásný je i festival Isan Kite, na kterém uvidíte soutěže v pouštění draků a krásnou přehlídku plavidel zobrazujících 12 znamení zvěrokuruhu.
Buri Ram leží asi 410 km od Bangkoku a rozkládá se na území o velikosti 10 300 km2. Většinu nejdůležitějších památek najdete asi hodinu cesty od města Buri Ram.Zajímavé odkazy

Odkaz na info o Prasat Hin Khao Phanom Rung
Odkaz na info o Prasat Hin Phimai
Více informací o městě Saraburi - anglicky

Průvodci a mapy


Bangkok...
Bangkok - městský ,kapesní průvodce
223 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz