Dovolená Thajsko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Luxusní zájezdy Thajsko Informace Thajsko
Last minute Thajsko Fotogalerie Thajsko
Víza Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Diskuze ThajskoThajsko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Mae Hong Son (provincie Mae Hong Son)Chiang Mai a Chiang RaiLampangNan (provincie Nan)PhraePhitsanulokKhorat (Nakhon Ratchasima)Nong Khai a VientianeNakhon Phanom a Sakon NakhonUdon Thani a Khon KaenUbon Ratchathani-->PattayaChanthaburi a TratSaraburi a Buri RamNakhon Sawan a Nakhon PathomSamut PrakanRatchaburiPrachuap Khiri Khan a Hua HinProvincie Krabi a Provincie TrangPhatthalung a SongkhlaYala a RanongThajské ostrovy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Royal Cliff Beach Resort, Pattaya Royal Cliff Beach Resort, PattayaPouhých 145 km od Bangkoku se nachází jedno z nejznámějších letovisek. Bývalé rybářské městečko začali navštěvovat američtí vojáci ze základny v Nakhon Ratchaima. Pověst, řadící toto místo mezi jedno z nejznámějších oblastí „červených luceren“, zde přetrvává dodnes. I přes tuto pověst Pattayu navštěvuje ročně tisíce rodin s dětmi. Přícházejí sem za levným ubytováním, výbornými restauracemi, za plážemi a kvalitním sportovním vyžitím. Mnoho lidí se na tuto oblast dívá s despektem, ale je pravda, že je to oblast veliká a vedle nekvalitních hotelů a restaurací, zde existují krásné a příjemné hotely s tropickými zahradami a výborné restaurace. Toto letovisko nabízí okolo 12 000 hotelových pokojů, bungalovů a penzionů. Najdete zde nejkvalitnější základnu pro provozování vodních sportů v zemi, bary, obchody, masážní salóny, golfová hřiště, půjčovny sportovního vybavení, potápěčské organizace, střelnice, fitness centra, tržnice, orchidejové a hadí farmy, muzeum lahví s miniaturami, zápasy thajského boxu, můžete si zajezdit na slonu nebo podniknout výlet do okolí. A jak již bylo řečeno navštívit můžete i nespočet go-go barů, travestit show nebo navštívit erotické salóny.

Big Buddha, Jomtien Beach Big Buddha, Jomtien BeachNoční život, Pattaya Noční život, PattayaPattaya se skládá ze tří zálivů nebo pláží. V centru se nachází 3 km dlouhá pláž Pattaya beach lemovaná velkým množstvím hotelů, restaurací a obchodů. Je zde velmi živo, ale moře není kvalitní. Pláž je dlouhá 4 km a odplouvají z ní lodě k ostrůvkům podél pobřeží. Mnoho lidí dává přednost pláži Jomtien, kde je čistší moře a možnost provozovat vodní sporty. Tato pláž je dlouhá 6 km a je klidnější než Pattaya beach. Na sever od Pattaya beach se nachází pláž Naklua s malou rybářskou vesničkou, která si přes veškerý turismus uchovala svůj šarm. V severní části zátoky Pattaya se nachází pláž Wong Prachan. Tato kilometrová pláž je ideální místo pro sport a odpočinek. Dalšími vyhledávanými plážemi jsou Laem Hua Khon a Laem Lamrae. Další známou pláží je Bang Saeng. Je dlouhá 2,5 km a u silnice, která kolem ní vede, si můžete koupit velmi chutné sendviče. Nedaleko pláže se nachází oblíbené tržiště Nong Mon, které je známé ručně vyráběnými suvenýry. Asi 10 minut od Pattaya se nachází Wat Yanasangwararam, který stojí v nádherné zahradě a je ukázkou nádherné architektonické čistoty thajského stylu. Na kopci nad pláží Jomtien stojí obrovská socha Buddhy - Big Buddha. Zajít si můžete i do Suan Chalermprakiat. Jedná se o malý park na úpatí kopce Pattaya. Chloubou parku je obrovské množství druhů květin. Překrásný je i Mini Siam, místo ležící na 143. km Sukhumvit Highway. Jedná se o mini repliky důležitých historických míst v Thajsku. Najdete zde ovšem i repliky světových unikátů. Ujít byste si neměli nechat krokodýlí farmu Pattaya a Million Years Stone Park. Najdete zde krásnou kamennou zahradu, krokodýlí jezírka, bonsaje, sbírky vzácných zvířat, jako jsou bílí medvědi, koně a sloni a fosílie rostlin starých milión let. U silnice Pornprapanimitr Road se můžete zastavit v sloní vesnici, kde můžete shlédnout různá představení s těmito dobrácky vypadajícími zvířaty. A pokud Vám tento výčet nestačí, zkuste se zajet podívat i do okolních městeček, jako jsou Phanat Nikhom, Si Racha nebo Sattahip.


Ostrovy u Pattaya
Ko Larn je ostrov ležící 7,7 km od pobřeží. Na ostrově jsou krásné pláže, křišťálově čistá voda a velký počet korálů. Jejich krásu si mohou návštěvníci prohlédnout z lodi se skleněným dnem nebo se rovnou mezi ně potopit. Nejznámější pláž na ostrově Ta Waen se nachází na severu. Je 750 metrů dlouhá a najdete zde mnoho stánků a obchodů. Všechny vyhlídkové lodě kotví právě na této pláži. Na severozápadní straně ostrova se nacházejí další pláže - Laemtien a Samae. Zejména Laemtien je velice krásná. Na západní straně ostrova se nachází pláž Ta Pan, 500 metrů dlouhá s možností ubytování.
Ko Sak je ostrůvek ve tvaru podkovy ležící 600 metrů od Ko Larn. Najdete zde dvě pláže. První se nachází na severu, je 250 metrů dlouhá a kotví u ní většina lodí. Druhá je v jižní části ostrova.
Ko Krok je ideálním místem pro potápění. Skalnatý ostrůvek je vzdálený 8 km od pobřeží a má jen jednu pláž dlouhou 100 metrů.
Ko Phai je skupina ostrovů skládající se z Koh Phai, Koh Manvichai, Koh Leom, Koh Klung Badan, Ko Phai je z nich největší. Ostrovy jsou pod správou královského námořnictva a jsou od pevniny vzdálené 13 km. Cesta lodí na ostrovy trvá 2 hodiny. Můžete se zde potápět, relaxovat, plavat nebo rybařit. Na vrcholku zdejšího kopce stojí maják.Průvodci a mapy


Bangkok...
Bangkok - městský ,kapesní průvodce
223 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz