Dovolená Thajsko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Last minute Thajsko Informace Thajsko
Víza Thajsko Fotogalerie Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Diskuze Thajsko  Thajsko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Mae Hong Son (provincie Mae Hong Son)Chiang Mai a Chiang RaiLampangNan (provincie Nan)PhraePhitsanulokKhorat (Nakhon Ratchasima)Nong Khai a Vientiane-->Nakhon Phanom a Sakon NakhonUdon Thani a Khon KaenUbon RatchathaniPattayaChanthaburi a TratSaraburi a Buri RamNakhon Sawan a Nakhon PathomSamut PrakanRatchaburiPrachuap Khiri Khan a Hua HinProvincie Krabi a Provincie TrangPhatthalung a SongkhlaYala a RanongThajské ostrovy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Nakhon Phanom Nakhon PhanomNakhon Phanom, Wat Phra That Nakhon Phanom, Wat Phra ThatNakhon Phanom
Kdysi bylo centrem starobylého království Sri Kotrabun leží u majestátní řeky Mekong, přibližně 735 km severovýchodním směrem od Bangkoku. Krásnou polohu města doplňuje kopcovité okolí. Město má okolo 30 000 obyvatel a leží v stejnojmenné provincii. Přezdívá se mu také „Město kopců“. Během dlouhých století přecházelo řeku Mekong mnoho etnických skupin, což se odráží i na zdejší kultuře. Je to velmi příjemné město, láká k odpočinku u řeky Mekong, která vytváří malebná zákoutí s panoramatickými výhledy.
Za návštěvu stojí svatyně Prathat Renu, která je 35 metrů vysoká a 8,3 metrů široká. V její pagodě se uchovávají posvátné sochy a také socha Buddhy. Další pamětihodností je Prathat Phanom, ležící 51 km od města. Originální chrám byl vystavěn 500 let před naším letopočtem. Charakteristickým znakem chrámu byl kmérský styl. Byl mnohokrát restaurován a dnes je to pagoda se čtvercovou základnou vysoká 53,6 metrů. Vrcholek pagody je ozdoben kusem zlata, který váží 110 kg. Stejně starý jako město samo je Wat Okatsribuabun s dvěma sochami Buddhy. Chrám stojí u řeky Mekong vedle indočínského trhu. Další z chrámů, který můžete ocenit, je Wat Srithep Pradittharam, který má krásnou halu na svěcení. Malby na vnitřních zdech chrámu představují jatakas – příběhy ze života Buddhy. Je zde také uschována socha Buddhy od Pra Sang.
V období sucha můžete navštívit pláž Hat Sai Tai Muang, odkud je krásný výhled na Laos. Ve městě je spoustu zeleně a není zde silná doprava. K procházkám se dá využít hezké promenády podél řeky Mekong.

Sakon Nakhon Sakon NakhonSakon Nakhon
Město leží v horní části severovýchodního Thajska. Leží na hřebenu pohoří Phu Phan a naleznete zde mnoho lesních chrámů a útočišť pro meditace. Město se nachází 647 km od Bangkoku. S městem bylo vždy spojeno historické místo Wat Phra That Choeng Chum. Tato cihlová pagoda pokrytá maltou má čtvercovou základnu a je 24 metrů vysoká. V kapli je umístěná socha Buddhy od Luang Pho Ong Saen. Další zajímavostí města je jezero Nong Han o rozloze 123 km2. Na břehu jezera je městský park. Velmi pozoruhodné je i ukázkové centrum Isan, které svým návštěvníkům předvádí sladkovodní druhy ryb a jiná zvířata nacházející se na severovýchodě. V chrámu Wat Pa Sutthawat naleznete Phra Archan Man Phuritthato Museum. V muzeu si můžete prohlédnout voskovou figurínu Phra Achan Man, slavného mnicha, jeho předměty a jeho životopis. Asi 6 km od města se nachází kulturní středisko Sakon Nakhon, které vystavuje předměty používané různými zdejšími kmeny a informuje o historii provincie. Na cestě do školy v Phatthana Suksa, asi 3 km od města, stály původně tři cihlové khmérské pagody. Dnes se dochovala pouze jedna - Phra That Dum.
Za návštěvu stojí i svatyně Phra That Narai Cheng Weng, která stojí na cestě do Udon Thani. Taktéž na cestě do Udon Thani, přibližně 17 km za Sakon Nakhon a poté dalších 10 km vlevo se nachází vodopád Pricha Suksan. Zmínit se můžeme i o dalších zajímavých místech v provincii, jako jsou městečka Phu Phaan a stejnojmenný národní park, Phang Khon, Sawan Dan Din, Kusuman nebo Song Dao.
Zajímavé odkazy

Více informací o městě Nakhon Phanom - anglicky
Více informací o městě Sakon Nakhon - anglicky

Průvodci a mapy


Bangkok...
Bangkok - městský ,kapesní průvodce
223 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz