Dovolená Thajsko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Luxusní zájezdy Thajsko Informace Thajsko
Last minute Thajsko Fotogalerie Thajsko
Víza Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Diskuze ThajskoThajsko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

-->Mae Hong Son (provincie Mae Hong Son)Chiang Mai a Chiang RaiLampangNan (provincie Nan)PhraePhitsanulokKhorat (Nakhon Ratchasima)Nong Khai a VientianeNakhon Phanom a Sakon NakhonUdon Thani a Khon KaenUbon RatchathaniPattayaChanthaburi a TratSaraburi a Buri RamNakhon Sawan a Nakhon PathomSamut PrakanRatchaburiPrachuap Khiri Khan a Hua HinProvincie Krabi a Provincie TrangPhatthalung a SongkhlaYala a RanongThajské ostrovy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Provincie Mae Hong Son
Tato nejsevernější thajská provincie je většinou hornatá a během celého roku je zde chladné klima. Populaci provincie tvoří Thajci a mnoho horských kmenů jako jsou Karenové, Hmongové, Lahuové a Lisuové. Provincie je rozdělena administrativně na 7 okresů.

Městečko Mae Hong Son se 6 000 obyvateli leží v malebném údolí obklopeném zalesněnými kopci. Vzniklo roku 1831 z malého cvičiště slonů. Město bylo izolované až do roku 1965, kdy k němu byla postavena silnice z Chiang Mai. V celé provincii je vidět silný vliv Barmy, to dokazuje zejména architektura. V dnešní době se městečko stává známým resortem a centrem pro pěší turistiku. Město je nejlepší navštívit v době od listopadu do března, kdy je nejhezčí.
Ve městě můžete navštívit Wat Hua Viang. Tento chrám postavený v barmském stylu je z týkového dřeva a má několik vrstev střech nad sebou. V chrámu najdete mosaznou sochu Buddhy importovanou z Barmy. Zajímavý je i chrám Wat Phra Non, ve kterém uvidíte sochu ležícího Buddhy v délce 12 metrů. Navštívit můžete i chrám Wat Chong Klang, postavený v 19. století. Chrám má zvláštní bílé a zlaté chedis. Prohlédnout si můžete také malované skleněné panely s motivy pohádkového příběhu Jataka. Pozoruhodný je i chrám Wat Chong Kham, typický svou chedi s několika vrstvami střech. Ve městě se koná každodenní trh s čerstvými potravinami, textilem a suvenýry. Pokud chcete navštívit obchody nebo restaurace, zajděte do ulice Khunlum Phraphat Road. Velkou dominantu města tvoří také jezero Chong Kham, které dříve sloužilo ke koupání slonů. Pro mnoho turistů jsou také velkou atrakcí lidé z kmene Padaung. Ženy tohoto kmene si zdobí své krky kroužky navrstvenými na sobě, což způsobuje, že mají neuvěřitelně dlouhé krky. Účel byl nejen dekorativní, ale takto ochráněný krk sloužil také k ochraně před útoky tygrů. Tuto "ozdobu" však ženy musí nosit až do konce života, protože jejich deformované krky by se po sundání podpěry zlomily. Milovníci přírody si mohou zajet do parku Tham Pla, území potoků vzdáleného 17 km od města, vhodného k odpočinku. Za návštěvu stojí i národní park Mae Surin, ve kterém je vodopád vysoký 80 metrů. Nejlepší dobou návštěvy parku je listopad až duben. Dalším lákadlem pro turisty je zdejší řeka Pai. Je 180 km dlouhá, 30 metrů široká a 7 metrů hluboká a je nejdelší řekou provincie.


Zajímavé odkazy

Odkaz na info o parku Mae Surin

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz